TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија го откажа учеството на конференцијата во Бања Лука затоа што Косово не е покането

Фокус - пред: 3 часа

Претставниците на Македонија и Албанија одлучиле да не учествуваат на конференцијата на министрите за надворшени работи од земјите на Западен Балкан во Бања Лука. Причина за откажувањето е затоа што Косово не е вклучено во конференцијата, пишува ...

Македонскиот министер Османи не оди на конференција во БиХ поради тоа што немало покана за Косово

МКД

Османи не оди на конференција во БиХ поради Косово, Владата вели се работи за проценка на вицепремиерот

24 Вести

Османи го откажал учеството на конференција во БиХ затоа што Косово не било покането

Макфакс

Владата го правда Османи кој откажа присуство на конференција во БиХ поради Косово

Нетпрес

Алфа Фактор AKO +инфо Вечер Вечер Канал5 Слободен Печат

22 поврзани вести »

Обвинителот Колевски даде свечена заклетва пред Џафери

24 Вести - пред: 7 часа

Обвинителот Ацо Колевски од Републичкото јавно обвинителство се сели во Советот за јавни обвинители. Тој беше избран за член на Советот од редот на неговите колеги, а денеска даде свечена изјава пред претседателот на Собранието Талат Џафери.

Ацо Kолевски нов член на Светот на обвинители, унапреден обвинителот кој го „спаси“ Сеад Кочан од притвор

ТВ21

Ацо Колевски и официјално член на Советот на јавни обвинители

Телма

Колевски: Колегите работат професионално

Сител

Макфакс еМагазин МРТ Алсат-М CivilMedia 24 Вести Слободен Печат Сакам да кажам

31 поврзани вести »
Македонија »

СДСМ - Корупцијата е одлика на владеењето на Груевски и ВМРО-ДПМНЕ

Р.С.Европа - пред: 5 часа

Од СДСМ реагираат на видео обраќањето на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во кое тој вели дека Македонија тоне во корупција . Од СДСМ велат дека корупцијата е одлика на владеењето на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да престане да ја затксрива неспособноста со јалови напади кон ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски

А1 On

Мицкоски преку видео обраќање - Македонија тоне во корупција

Р.С.Европа

Антропол А1 On МКД Либертас CivilMedia А1 On Академик Глас на Америка

71 поврзани вести »

Ципрас и Меркел разговарале за Македонија

Фокус - пред: 7 часа

Германската канцеларка Ангела Меркел и грчкиот премиер Алексис Ципрас денеска имале куса средба во Брисел на која разговарале за вчерашната посета на премиерот Зоран Заев на Берлин и за прашањето за името.

Меркел ќе продолжи да ги охрабрува Македонија и Грција во патот кон решение за името

Алфа

Ципрас разговарал за Македонија со Меркел, Јункер и Могерини

Телма

Сител Сител Deutsche Welle Press24 Р.С.Европа Press24 Мета CivilMedia

114 поврзани вести »
Економија »

Еуростат: Бугарија со најниска минимална плата во ЕУ, Луксембург со највисока

Алфа - пред: 5 часа

Најниска минимална плата од 261 евро во јануари годинава во Европската унија има Бугарија, по што следуваат Литванија од 400 евра и Романија 408 евра, објави денеска Еуростат. Најниска минимална плата од 261 евро во јануари годинава во Европската ...

Македонската просечна плата, едвај стигнува за подпросечен живот

Фактор

Минималните плати во Европа го покажува јазот во приходите помеѓу Истокот и Западот

Денар

Курир Фокус Press24 Бизнис Инфо Скопје24 еМагазин еМагазин А1 On

32 поврзани вести »

Нови несогласувања во „Фени”

24 Вести - пред: 7 часа

Нови протести и блокади најавија транспортерите на Фени. Во понеделник три часа ќе го блокираат патот Кавадарци – мотел Дреново, но ќе постават 24 блокада на влезот на фабриката и нема да дозволат ниту влез, ниту излез на камиони во комбинатот.

Транспортерите на Фени од понеделник пак на протест

Телма

Нови несогласувања во „Фени”

Локално

Република Макфакс МРТ Стандард Вечер Н.Македонија Фактор А1 On

25 поврзани вести »

Не се знае кога компаниите ќе почнат да ја добиваат ветената помош за поголем економски раст

Сител - пред: 5 часа

Компаниите уште долго нема да можат да ги користат мерките од планот за економски раст и развој. Законот за план за економски раст сеуште е на електронскиот систем ЕНЕР каде јавноста во наредните десетина дена ќе може да ги дава своите критики и ...

Не се знае кога ќе се усвои „Планот за економски раст“

Алсат-М

Бектеши апелира што поскоро да се изгласа законот за финансиска поддршка на инвестициите

МКД

Телма Press24 +инфо А1 On

7 поврзани вести »
Балкан »

До три метри снег во Хрватска – војската на терен

Канал5 - пред: 5 часа

Војската на Хрватска веќе втор ден работи на расчистување на снегот во повеќе региони, каде висината на снегот наместа достигна и до три метри . Сообраќајот се одвива отежнато во Лика , Горски Котар , на Приморјето и во централните и северозападните ...

Балканот окован во студ и снег – невремето доаѓа кон Македонија

Алфа

Хрватска: Војската чисти снег, проблеми во сообраќајот

Локално

МКД Н.Македонија Фактор Република Локално Фактор Кумановски м. Сител

15 поврзани вести »

Ципрас: Новото име треба истовремено да биде и уставно име на соседната земја

А1 On - пред: 4 часа

Името за кое што ќе се договориме ќе треба истовремено да биде и уставното име на соседната земја, за што предуслов е ревизија на Уставот, рече грчкиот премиер Алексис Ципрас на прес-конференцијата во Брисел по завршувањето на неформалниот состанок ...

Павлопулос од тенк упати силна порака до Македонија

Фактор

Ципрас: Новото име треба истовремено да биде и уставно име на соседната земја

Локално

Република Вечер Канал5 Канал5 Република Стандард Локално +инфо

32 поврзани вести »

Амбасадорот Карајанов на проштална средба кај албанскиот претседател Мета

Канал5 - пред: 5 часа

Албанскиот претседател Илир Мета денеска на проштална средба го прими амбасадорот на Република Македонија, Стојан Карајанов, кому му искажал висока оценка за ангажираноста во унапредувањето на македонско-албанските односи и соработката.

Мета: Амбасадорот Карајанов беше двигател на македонско-албанските односи

Макфакс

Амбасадорот Карајанов на проштална средба кај албанскиот претседател Мета

Сител

Вечер Press24 Точка Sky

7 поврзани вести »
Свет »

САД воведоа нов пакет санкции кон Северна Кореја

Р.С.Европа - пред: 5 часа

Соединетите Американски Држави го воведоа досега најголемиот пакет санкции кон Северна Кореја, рече американскиот претседател Доналд Трамп, во обраќањето на традиционалниот собир на републиканците.

Трамп најави најостри санкции досега за Северна Кореја

МКД

Трамп најави најголем пакет санкции против Северна Кореја досега

Глас на Америка

Нетпрес Макфакс Канал5 Алсат-М А1 On Курир Вечер Р.С.Европа

31 поврзани вести »

Како оружјето ги дели Американците

Глас на Америка - пред: 3 часа

Претседателот Доналд Трамп се соочува со истиот предизвик како и неговите претходници Претседателот на САД, Доналд Трамп денес повторно упати апел за поддршка на идејата за вооружување на некои професори со цел спречување на масовните убиства во ...

Иванка Трамп во Јужна Кореја послужена со јадење со скриено значење (ФОТО)

Република

Се зголемува притисокот врз Трамп за контролата врз оружјето во САД

Стандард

Алсат-М Глас на Америка Република Хитпортал Deutsche Welle Нова ТВ Ladybook Екран

45 поврзани вести »

Американската амбасада во Ерусалим ќе биде отворена за 70-годишнината на Израел во мај

МКД - пред: 2 часа

„Во мај, САД планираат да ја отворат новата американска амбасада во Ерусалим. Отворањето ќе се совпадне со 70-годишнината на Израел“, изјави портпаролката на Стејт департментот Хедер Науерт во изјавата, пренесе АФП .

САД очекуваат отворање на амбасадата во Ерусалим во мај

Нетпрес

Палестинците со остри критики на најавата на САД за преместување на амбасадата во Ерусалим

Сител

Р.С.Европа Нова ТВ Макфакс Канал5 Кумановски м. Локално +инфо Алсат-М

21 поврзани вести »
Скопје »

Самохрана мајка добила известување дека детето нема да и го примаат во градинка поради неплатени сметки

Сител - пред: 9 часа

Самохрана мајка стравува дека детето ќе и го избркаат од градинка бидејќи не успеала да плати две сметки. 3 годишната ќерка на Мирјана Бабамова е згрижена во Мајски Цвет во Карпош, од каде биле известени сите родители дека децата нема да ги примаат ...

Самохрана мајка стравува дека детето нема да и го примаат во градинка поради неплатени сметки

Вечер

Самохрана мајка од Скопје добила известување дека детето нема да и го примаат во градинка поради неплатени сметки

Press24

Скопје24 Курир

5 поврзани вести »

Во понеделник делови на општина Аеродром без струја

Макфакс - пред: 9 часа

„ЕВН Македонија“ известува заради закажани технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија во понеделник ќе останат корисниците од улицата Горноврановска во Oпштина Аеродром во периодот од 8.30 до 15 часот, а во вторник од ...

Во понеделник делови на општина Аеродром без струја

Вечер

Во понеделник делови на општина Аеродром без струја

Sky

Денар Канал 77

5 поврзани вести »

Нема да се гради во јадрото на Карпош, фокусот е на периферијата...

Н.Македонија - пред: 10 часа

Нема да се гради во јадрото на Карпош, фокусот е на периферијата Во просториите на општината Карпош се одржа втората седница на Комисијата за урбанизам. На оваа седница се разговараше за сите актуелни состојби со урбанистичкото планирање во Карпош.

Општина Куманово објави јавен повик за иницијативи за изработка на урбанистички планови

+инфо

Злокуќани и Бардовци ќе бидат идните точки на урбанизација во Општина Карпош

Build

Порта 3 А1 On Скопје инфо Кумановски м. Република

8 поврзани вести »
Црна Хроника »

Се за кучето! Зошто моето куче се однесува така?

365 - пред: 2 часа

Сопствениците на кучиња ги сакаат своите миленици, но тие понекогаш знаат да направат нешта од кои нив им се крева косата на главата. Еве ги одговорите на прашањата кои отсекогаш сте сакале да знаете, но сте се плашеле да прашате, како на пр.

Кучиња скитници од други места се оставаат во Кавадарци

Слободен Печат

Велосипедист и двајца пешаци каснати од куче

МКД

Скопје24 Курир А1 On Република Нетпрес Sky Скопје инфо

10 поврзани вести »

Зошто првата година од животот на бебето е најважна?

Женски магазин - пред: 8 часа

Во секоја фаза од развојот на детето има одредени задачи. Кога таа задача ќе се исполни, тогаш детето е подготвено да следното скалило. Развојот почнува уште во утробата на мајката, во сигурен свет, каде сите потреби на детето се задоволени.

Наставник тепал и навредувал дете во училиштето во Карбинци

Слободен Печат

Истражување: Кога мама се смее и бебето во стомакот потскокнува

Мама365

Сваштарник Канал5 Кафе пауза Женски магазин Karas4training Вечер Женски магазин Таратур

16 поврзани вести »

Пукање во банка во Цирих, има жртви!

Локално - пред: 3 часа

За престрелката соопштува полицијата во Цирих. Две лица се застрелани пред банката. На местото на настанот е полицијата, пишува dailymail.co.uk. Пукањето се случило во близина на главната железничка станица во главниот град на Швајцарија.

Двајца застрелани пред банка во Цирих

Канал5

УЖАС: Двајца застрелани на железничка станица во Цирих (Фото+Видео)

Скопје24
3 поврзани вести »
Република »

Анализа: Поларниот вртлог и температурите од -30°C ќе ја прекинат климатолошката пролет!

Скопје24 - пред: 2 часа

Поларниот вртлог кој со себе носи снежни врнежи и ЕКСТРЕМНО НИСКИ температури на воздухот кој ќе ја зафати буквално цела Европа и во делови од истата температурите на воздухот ќе ги спушти дури и околу па и под -30°C и токму ова ќе ја прекине ...

Метеорологот ПОПОСКИ ви открива што го предизвикува поларниот вртлог над Балканот кој доаѓа

Скопје24

Внимание – поларен вртлог: целиот балкан ЌЕ подпадне под снежна покривка од овој викенд!

Скопје24

Мета Канал5

5 поврзани вести »

Охридските гимназијалци и основци се обоија во боите на реткоста

ТВМ - пред: 8 часа

Охридските гимназијалци и основци се обоија во боите на реткоста. Деновивие учениците преку бројни активности, изработка на постери, обојување на лицето, и училишните ѕидови, испраќање на пораки, дадоа поддршка за заедницата на Ретките болести.

Охрид се мобилизира за Денот на ретките болести, ќе маршираат и основците од „Св. Климент Охридски“

OhridNews

И основците од „Христо Узунов“ со поддршка за своите другарчиња со ретки болести

OhridNews

Gostivarpress.mk

4 поврзани вести »

Европска армија анте портас

Deutsche Welle - пред: 10 часа

Лидерите од Европска унија често изразуваат желба за европска армија. Откако еден мегаломански обид таа желба да се оствари помина катастрофално, сега овој проект полека, чекор по чекор, добива контури.

Денот на Првиот механизиран пешадиски баталјон ќе се одбележи во Куманово

Кумановски м.

Солунски фронт: Трагедијата на руските бригади на Балканот

Руска реч
3 поврзани вести »
Култура »

Mанифестaцијата посветена на мартинките ќе се одржи во Скопје

Макфакс - пред: 10 часа

Традиционалната манифестација „Среќна Баба Марта 2018“ на која ќе бидат изложени рачно изработени мартинки од Македонија, Бугарија и Романија ќе биде отворена на 26 февруари во 10 часот на првиот кат во трговскиот центар „Рамстор мол“ во Скопје.

Седумдневно одбележување на „Среќна Баба Марта 2018“

Канал5

Mанифестaцијата посветена на мартинките ќе се одржи во Скопје

Вечер

А1 On Скопје инфо Скопје24 Бизнис Вести Lady Денар еМагазин МКД

11 поврзани вести »

Промовирана публикацијата „Римски театар-Скупи“

А1 On - пред: 10 часа

Публикација „Римски театар – Скупи“ (истражувања 2013-2016) од група автори денеска беше промовирана во Музејот на Град Скопје. Издавањето е реализирано со финансиска поддршка на Министерството за култура и помогнато од Управата за заштита на ...

Римскиот театар Скупи доби обемна публикација ...

Н.Македонија

Промоција на публикација „Римски театар-Скупи“

А1 On

+инфо Република Канал5 Сител

7 поврзани вести »

Студенти изработија едукативна алатка „Аферата Мис Стон“

МРТ - пред: 12 часа

Алатката ќе може да ја користат наставниците од основните и средните училишта, за да го направат часот и учењето поинтересни за учениците. Студенти на ФИНКИ изработија едукативна алатка „Аферата Мис Стон“.

Промовирана нова музејска едукациска алатка „Аферата Мис Стон“

+инфо

Како во Македонија била киднапирана американката Мис Стон

еМагазин

Република Канал5 +инфо МКД Студенти Канал5 Радио МОФ Н.Македонија

12 поврзани вести »
Наука / Технологија »

Рецензија Huawei P Smart: Интелигентно учи за навиките на корисниците

Телефони.мк - пред: 5 часа

Huawei го презентираше новиот Huawei P Smart, смартфон со целосно нов EMUI 8.0 кориснички интерфејс и фокус на FullView Display дизајнот. Телефони.мк имаше можност да го тестира овој модел на телефон, за кој заклучивме дека добро функционира со ...

Google ќе ги претстави првите смартфони со Android Oreo Go на MWC 2018

Стандард

Нови фотографии од TENAA може го покажуваат Huawei P20

Локално

Телефони.мк Smartportal Телефони.мк GSM.mk Стандард Стандард Додај Гас Телефони.мк

11 поврзани вести »

Познато е колку ќе чинат најновите Galaxy S9 и Galaxy S9 Plus

Иновативност - пред: 2 часа

Samsung наскоро ќе ги претстави своите најнови паметни телефони Galaxy S9 и Galaxy S9 Plus, а од пред неколку дена е познато колку ќе чинат Како што пренесува Klix.ba, Galaxy S9 ќе чини 841 евро , додека пак за моделот S9 Plus ќе треба да издвоите ...

Познати цените на Samsung Galaxy S9 и Galaxy S9 +

Стандард

Подобри од iPhone X: Нови Galaxy S9 Exynos vs Snapdragon бенчмарк резултати

GSM.mk

GSM.mk Телефони.мк Телефони.мк GSM.mk IT.mk Телефони.мк GSM.mk Додај Гас

14 поврзани вести »

Во Сирија започна вистинскиот лов за рускиот Су-57- експериментот ги крие непотребните ризици

Локално - пред: 2 часа

Генерал на руските воздухопловни сили за весникот “Взглајд” изјави дека одлуката за испраќање на два најнови борбени руски авиони во Сирија е избрзана и неоправдана. “Машината е се уште” е сурова “, сега е само тестирање и е сосема тајна.

Рускиот „невидлив“ ловец од петтата генерација долета во Сирија (ФОТО+ВИДЕО)

МКД

(ВИДЕО) Новото руско чудо на небото над Сирија – два од најновите ловци борбени авиони Су-57 пристигнаа

Локално

Руска реч

4 поврзани вести »
Сцена »

(ВИДЕО) Македонија ги спои „Меморија“ и Дадо Топиќ

Репортер - пред: 6 часа

Пред неколку месеци легендарната група „Меморија“ одржа концерт во Скопје и ја врати публиката назад во времето. Вчеравечер, за ќеф на многубројните гости во арената „Борис Трајковски“, тие повторно испеаја некои од своите најголеми хитови, па ја ...

Настан за паметење: Ова се сите добитници на „Златна бубамара на популарноста“

Курир

Доделени 23 бубамари на најуспешните за изминатата година

ЗаЗабава

Банкарство.мк Фемина Фемина МКД 24 Вести Репортер Популарно МКД

39 поврзани вести »

И Брендан Фрејзер се пожали на сексуално вознемирување

Стандард - пред: 2 часа

Не само жените се жртви на сексуално вознемирување во Холивуд. Тоа се случува со мажите, но многу поретко. Брендан Фрејзер се покажа како еден од нив. 49-годишниот актер призна дека во 2003 година бил жртва на сексуално малтретирање од страна на ...

Брендан Фрејзер: Ѕвездата од „Мумијата“ бил зграпчен за задник – тоа било крај на неговата кариера

Локално

Ѕвездата на „Мумијата“ обвини за сексуален напад од директор на Глобусите

Фактор
3 поврзани вести »

Бора Чорба во болница : ,,Имам една добра и една лоша вест “ (ВИДЕО)

Канал5 - пред: 3 часа

Бора Ѓорѓевиќ , фронтменот на Рибља Чорба е во болница . Тој на фановите им се обрати преку социјалните мрежи . Тој објави дека нема да може да го одржи концертот закажан за утре во Крагујевац. Вели дека е сериозно повреден и е хоспитализиран .

Бора Чорба заврши во болница со сериозни повреди! (видео)

Таратур

Бора Чорба со сериозни повреди заврши во болница, испрати порака за фановите (ВИДЕО)

Курир
3 поврзани вести »

« Спорт

Хронологија на војната помеѓу Мурињо и Конте: Кој, што, како и кога го „пецна“ противникот

24Фудбал - пред: 4 часа

Викендов на програмата е дербито помеѓу Манчестер јунајтед и Челси кое во последниве две години се претвори во „војна“ помеѓу Жозе Мурињо и Антонио Конте „Специјалниот“ е познат по тоа што сака да влезе во војна со противниците, а Антонио Конте е ...

ФА отвори нова постапка против Гвардиола: Мурињо се сомнева дека би бил толериран за истото!

Спортски

ФА отвори истрага за Гвардиола

Нетпрес

Спортклуб Дерби Стандард Спортклуб А1 On Стандард Спортски Локално

32 поврзани вести »

Невил: Мурињо знаеше што поседува Погба кога го купи, тоа треба да го искористи

Спортски - пред: 2 часа

Погба јасно е дека не е во посакуваната форма во последните неколку натпревари за Манчестер Јунајтед, па неговото место на мечот со Сивиља го зазема МекТоминеј. Кон Мурињо критика се јави од Гери Невил кој смета дека Португалецот треба да ги ...

Невил: Јунајтед мора да се адаптира на квалитетите на Погба

Дерби

„Црвените ѓаволи“ пред клучниот дел од сезоната остануваат без еден од најважните играчи во составот!

Спортски

Спортклуб 24Фудбал 24Фудбал Локално Стандард SportMedia Локално Екипа

45 поврзани вести »

Руската олимпијка што носеше маица „Не користам допинг“ – позитивна на допинг

А1 On - пред: 2 часа

Уште еден руски спортист е тестиран позитивно за допинг на Зимските олимписки игри во Пјонгјанг. Овој пат станува збор за натпреварувачката во боб, Надежда Сергеева, повтврди претседателот на руската боб федерација, Александар Зубков.

Носеше маица „јас не земам допинг“, па „жива“ ја фатија во Пјонгчанг

Екипа

Русинката што се залагаше против допингот, падна на допинг-контрола...

Н.Македонија

МКД Спортклуб Алсат-М Gol.mk Алфа Локално Макфакс Sport 1

34 поврзани вести »
Магазин »

Трамп за својата фризура: „Правам сѐ за да сокријам дека сум ќелав“ (ВИДЕО)

МКД - пред: 3 часа

Американскиот претседател денес јавно призна дека ја крие својата ќелавост, што е ретка изјава од Доналд Трамп чија фризура предизвикува разни коментари низ целиот свет. „Мои пријатели, правам сѐ за да сокријам дека сум ќелав.

Трамп јавно покажа како се справува со ќелавоста (ВИДЕО)

Канал5

Трамп призна дека ја крие ќелавоста

А1 On
3 поврзани вести »

Поранешниот втор човек на кампањата на Трамп ја призна вината, нема обвинение за соработка со Русија

Нетпрес - пред: 1 час

Поранешниот шеф на кампањата на американскиот претседател Доналд Трамп, ја призна вината за заговор и лажење за односите во Украина во истрагата, пренесуваат во петокот агенциите. Спогодбата покажува дека 45-годишниот Рик Гејтс би можел да ...

ВИДЕО: Бил Гејтс се обидува да погоди колку чинат секојдневните производи во супермаркет

А1 On

Бил Гејтс против цените од супермаркетите (видео)

Канал5

Сител Факултети Локално Сваштарник МКД Кајгана +инфо Sky

24 поврзани вести »

Се укинува забраната за продажба на алкохол во вечерните часови

24 Вести - пред: 7 часа

Целосно ќе се укине забраната за продажба на алкохол во вечерните часови. Со новото законско решение што го предлага Владата, алкохолот ќе може да се купува во секое време, но нема да се продава на бензиските пумпи, како што првично се шпекулираше.

Откриена мистеријата зошто Путин не пие…

Локално

Зависноста од алкохол е поврзана со појавата на деменција

Кајгана

Алсат-М Канал5 Скопје инфо Локално Таратур Локално

9 поврзани вести »

Top Tweets
Последните 2 часа · повеќе
Нема попуштање! Стегни се!
24ReTweets31Favorites·Details
Па ние на твитер сме у ствари една голема дисфункционална фамилија која што никогаш не сме сакале да ја имаме ама сме премногу ретардирани да ја напуштиме.
11ReTweets44Favorites·Details
Му пишав на еден џелат да ми го тргне столчето од под јамката и да ми пресуди.... ме остави на seen.
Дефинитивно ми е пишано да живеам.
10ReTweets19Favorites·Details
Слепи од љубов, заслепени од омраза
#луѓе
6ReTweets17Favorites·Details
50 милиони евра би била штетата од евентуална поплава само од Вардар. 250 милиони евра штета при поплава од две реки. За трите реки цели 500 милиони. Шо викаш скапо е вадење на галиите?
6ReTweets8Favorites·Details
Последните 6 часа · повеќе
Пробавме и беспари, ама не бива.
65ReTweets101Favorites·Details
„Бујар Османи немало да присуствува на конференцијата во Босна и Херцеговина за Западен Балкан, поради тоа што Косово не било покането на овој собир"... на мајка ти пичката, кога Косово ќе ти дава плата, тогаш солидаризирај се
65ReTweets149Favorites·Details
ќе си го гушнеш детето...
ќе си го погалиш по коса...
ќе си ја наполниш душата...
ете толку доволно е...
за на една мајка♥️да и чука...
30ReTweets93Favorites·Details
Ако веќе морам да паднам...бирам да паднам кај тебе во прегратка..
29ReTweets59Favorites·Details
Мирче Васиљ ми дужи пари. Муабетот беше дека кога Влатко ќе влезе во влада ќе биде полесно, али сега вака кога е на позиција па уште поише не ми ги враќа парите. Ете за каква фамилија станува збор...
13ReTweets23Favorites·Details
Видео

Денешни настани

HITO во Скопје!

Vip Arena Skopje Sala BORIS Trajkovski

Saturday, Feb 24 at 23:00h - 06:00h Hosted by:

SUN Production

975 interested   398 going

Mavrovo Thrones

Ski Centar Mavrovo

Saturday, Feb 24 at 09:00h - 12:00h Hosted by:

Ski Centar Mavrovo

470 interested   162 going

PARTY NIGHT

Kratovo / Кратово

Saturday, Feb 24 at 21:00h - 01:00h Hosted by:

Кратово

206 interested   185 going

Wild For The Night at Kapan Аn - 7 hours 5 DJs trap dubstep dnb!

Kapan Han

Saturday, Feb 24 at 22:00h - 16:00h Hosted by:

Cryssis

258 interested   98 going
На денешен ден ...
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001