TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Манго“ со кампањата Before Midnight ја почнува предновогодишната забава

Stylist - 09.11.2017

Инспирирани од предновогодишната празнична атмосфера, шпанскиот моден бренд „Манго“ лансира нова кампања со свечени креации наречена Before Midnight. Моделите не се наменети само за дочекот на најлудата ноќ, туку за сите забави, излегувања, дружби, ...

Before Midnight: MANGO има супер модни парчиња за празничниот период

МакМода - 09.11.2017

Новогодишните и божиќните празници се наближуваат, а шпанската модна марка Манго дава софистициран одговор како да се дотераме во периодот на празничните денови. раскошен плишан фустан во две бои Новата кампања е насловена „Before Midnight“ и ја ...

10 плишани модни парчиња од MANGO

МакМода - 08.11.2017

Новата колекција на Манго содржи преубави модни парчиња од плиш кои се совршени за посвечени пригоди, но и за празничната атмосфера на новогодишните празници кои се пред нас. Плишаните костуми пак, кои изгледаат многу елегантно може да ги носиме и ...

Манго Премиум ги носи клучните парчиња за оваа зима

Fashionel - 07.11.2017

Новата Премиум колекција на шпанскиот бренд Манго, носи неколку клучни парчиња што оваа сезона се издвојуваат како тенденција. Во основа ова е линија која се состои од парчиња што може лесно да се адаптираат од дневен до вечерен изглед.