TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вербална расправија меѓу двајца охриѓани завршила со пукотница и еден повреден

Канал5 - 10.12.2017

Вербална расправија меѓу двајца охриѓани завршила со пукотница. Инцидентот се случил попладнево околу 14 часот во близина на кружниот тек на булеварот „Туристичка“ кај пресекот со улица „Бистрица“ кога едно лице се здобило со прострелна рана во ...

Едно лице рането во пукотница во Охрид

24 Вести - 10.12.2017

Пукање во Охрид среде бел ден.Едно лице е повредено во оружен инцидент што денеска во 14 часот се случи на Булевар Туристичка. Од Секторот за Внатрешни Работи го потврдија инцидентот и соопштуваат дека ранетото лице се наоѓа надвор од животна ...

Едно лице рането во оружен инцидент во Охрид

Макфакс - 10.12.2017

Едно лице е рането во пукотница што попладнево околу 14 часот се случила во Охрид, на булеварот „Туристичка“ кај пресекот со улица „Бистрица“. Портпаролот на СВР-Охрид, Стефан Димоски за „Макфакс“ го потврди настанот, при што истакна дека ...

Еден ранет во оружен инцидент на булеварот „Турустичка“

OhridNews - 10.12.2017

Едно лице се здобило со огнострелни повреди во оружен инцидент што пред малку се случи на булеварот „Туристичка“ во близина на кружниот тек со улица „Бистрица“ во Охрид. СВР Охрид го потврди инцидентот и соопшти дека ранетото лице се наоѓа надвор од ...

Пукање во Охрид, едно лице повредено

Курир - 10.12.2017

Вооружен инцидент околу 14 часот се случил во Охрид, потврдуваат од СВР Охрид за Курир. Портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски во изјава за Курир вели дека инцидентот се случил на крстосницата на булеварот „Туристичка“во близина на кружниот тек со ...

Пукање попладнево во Охрид - едно лице рането

Press24 - 10.12.2017

Едно лице е рането во пукотница што попладнево се случи во Охрид, во близина на кружниот тек на булеварот „Туристичка“ кај пресекот со улица „Бистрица“. Полицијата го потврди инцидентот без притоа да даде детали за случајот, освен дека повредениот ...

Едно лице рането во пукотница во Охрид

Локално - 10.12.2017

Пукање во Охрид среде бел ден. Едно лице е повредено во оружен инцидент што денеска во 14 часот се случи на булевар Туристичка. Од СВР Охрид го потврдија инцидентот и соопштуваат дека ранетото лице се наоѓа надвор од животна опасност, а се здобил со ...

Едно лице рането во оружен инцидент во Охрид

Орбис - 10.12.2017

Едно лице е рането во пукотница што попладнево околу 14 часот се случила во Охрид, на булеварот „Туристичка“ кај пресекот со улица „Бистрица“. Портпаролот на СВР-Охрид, Стефан Димоски за „Макфакс“ го потврди настанот, при што истакна дека ...

Пукање во Охрид, еден повреден

Нетпрес - 10.12.2017

Вооружен инцидент околу 14 часот се случил во Охрид, потврдија од СВР Охрид. Портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски во изјави дека инцидентот се случил на крстосницата на булеварот „Туристичка“во близина на кружниот тек со улица „Бистрица“.

Маж ранет во пукотница во Охрид

+инфо - 10.12.2017

Полицијата го потврди инцидентот без притоа да даде детали за случајот, освен дека повредениот се наоѓа надвор од животна опасност. Едно лице е рането во пукотница што попладнево се случи во Охрид, во близина на кружниот тек на булеварот Туристичка ...

Престрелка во Охрид, едно лице рането…

МК News - 10.12.2017

Пукање во Охрид среде бел ден. Едно лице е повредено во оружен инцидент што денеска во 14 часот се случи на булевар Туристичка. Од СВР Охрид го потврдија инцидентот и соопштуваат дека ранетото лице се наоѓа надвор од животна опасност, а се здобил со ...

Едно лице рането во оружен инцидент во Охрид

Кајгана - 10.12.2017

Едно лице е рането во пукотница што попладнево околу 14 часот се случила во Охрид, на булеварот „Туристичка“ кај пресекот со улица „Бистрица“. Портпаролот на СВР-Охрид, Стефан Димоски за „Макфакс“ го потврди настанот, при што истакна дека ...

Едно лице рането во пукотница во Охрид

Канал5 - 10.12.2017

Едно лице е рането во пукотница што попладнево се случи во Охрид, во близина на кружниот тек на булеварот „Туристичка“ кај пресекот со улица „Бистрица“. Полицијата го потврди инцидентот без притоа да даде детали за случајот, освен дека повредениот ...

Престелка во Охрид, едно лице рането

Канал 77 - 10.12.2017

Пукање во Охрид среде бел ден. Едно лице е повредено во оружен инцидент што денеска во 14 часот се случи на булевар Туристичка. Од СВР Охрид го потврдија инцидентот и соопштуваат дека ранетото лице се наоѓа надвор од животна опасност, а се здобил со ...

Едно лице рането во оружен инцидент во Охрид

Вечер - 10.12.2017

Едно лице е рането во пукотница што попладнево околу 14 часот се случила во Охрид, на булеварот „Туристичка“ кај пресекот со улица „Бистрица“. Портпаролот на СВР-Охрид, Стефан Димоски за „Макфакс“ го потврди настанот, при што истакна дека ...

Едно лице рането во пукотница во Охрид

Алсат-М - 10.12.2017

Едно лице е рането во пукотница што попладнево се случи во Охрид, во близина на кружниот тек на булеварот „Туристичка“ кај пресекот со улица „Бистрица“. Полицијата го потврди инцидентот без притоа да даде детали за случајот, освен дека повредениот ...

Едно лице рането во оружен инцидент во Охрид

Нова ТВ - 10.12.2017

Едно лице е рането во пукотница што попладнево околу 14 часот се случила во Охрид, на булеварот „Туристичка“ кај пресекот со улица „Бистрица“. Портпаролот на СВР-Охрид, Стефан Димоски го потврди настанот, при што истакна дека повредениот веднаш бил ...

Пукотница во Охрид, едно лице рането

Слободен Печат - 10.12.2017

Едно лице е рането во пукотница што попладнево се случи во Охрид, во близина на кружниот тек на булеварот „Туристичка“ кај пресекот со улица „Бистрица“. Полицијата го потврди инцидентот без притоа да даде детали за случајот, освен дека повредениот ...

Едно лице рането во оружен инцидент во Охрид

А1 On - 10.12.2017

Едно лице е рането во пукотница што попладнево околу 14 часот се случила во Охрид, на булеварот „Туристичка“ кај пресекот со улица „Бистрица“. Портпаролот на СВР-Охрид, Стефан Димоски за „Макфакс“ го потврдил настанот, при што истакна дека ...

Пукање во Охрид

Сител - 10.12.2017

Едно лице е рането во пукотница што попладнево се случи во Охрид, во близина на кружниот тек на булеварот „Туристичка“ кај пресекот со улица „Бистрица“. Полицијата го потврди инцидентот без притоа да даде детали за случајот, освен дека повредениот ...

Предмалку тежок оружен инцидент во Охрид – има ранети

Sky - 10.12.2017

Едно лице е рането во пукотница што попладнево околу 14 часот се случила во Охрид, на булеварот „Туристичка“ кај пресекот со улица „Бистрица“. Портпаролот на СВР-Охрид, Стефан Димоски за „Макфакс“ го потврди настанот, при што истакна дека ...

Едно лице рането во пукотница во Охрид

Р.С.Европа - 10.12.2017

Едно лице е рането во пукотница што попладнево се случи во Охрид, во близина на кружниот тек на булеварот „Туристичка“ кај пресекот со улица „Бистрица“, јавува МИА. Полицијата го потврдила инцидентот без притоа да даде детали за случајот, освен дека ...

Едно лице рането во пукотница во Охрид

Стандард - 10.12.2017

Едно лице е рането во пукотница што попладнево се случи во Охрид, во близина на кружниот тек на булеварот „Туристичка“ кај пресекот со улица Бистрица“. Полицијата го потврди инцидентот без притоа да даде детали за случајот, освен дека повредениот се ...

Пукање во Охрид- едно лице рането

Пулс24 - 10.12.2017

Едно лице е рането во пукотница што попладнево се случи во Охрид, во близина на кружниот тек на булеварот „Туристичка“ кај пресекот со улица „Бистрица“. Полицијата го потврди инцидентот без притоа да даде детали за случајот, освен дека повредениот ...

Едно лице рането во пукотница во Охрид

ТВ21 - 10.12.2017

Едно лице е рането во пукотница што попладнево се случи во Охрид, во близина на кружниот тек на булеварот „Туристичка“ кај пресекот со улица „Бистрица“. Полицијата го потврди инцидентот без притоа да даде детали за случајот, освен дека повредениот ...

Пукотници во Охрид, едно лице рането

МКД - 10.12.2017

Eдно лице е рането во пукотница што попладнево се случи во Охрид, во близина на кружниот тек на булеварот „Туристичка" кај пресекот со улица „Бистрица". Полицијата го потврди инцидентот без притоа да даде детали за случајот, освен дека повредениот ...

Престрелка во Охрид, едно лице рането...

Н.Македонија - 10.12.2017

Престрелка во Охрид, едно лице рането Едно лице е рането во пукотница што попладнево се случи во Охрид, во близина на кружниот тек на булеварот „Туристичка“ кај пресекот со улица „Бистрица“.

Едно лице рането во пукотница попладнево во Охрид

Либертас - 10.12.2017

Едно лице е рането во пукотница што попладнево се случи во Охрид, во близина на кружниот тек на булеварот „Туристичка“ кај пресекот со улица „Бистрица“. Полицијата го потврди инцидентот без притоа да даде детали за случајот, освен дека повредениот ...

Пукање попладнево во Охрид – едно лице рането

Маркукуле - 10.12.2017

Едно лице е рането во пукотница што попладнево се случи во Охрид, во близина на кружниот тек на булеварот „Туристичка“ кај пресекот со улица „Бистрица“. Полицијата го потврди инцидентот без притоа да даде детали за случајот, освен дека повредениот ...