TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФЗОМ: За детето П.Б. од Скопје кое настрадало од струен удар нема предмет за лекување во странство

Телевизија Нова - 19.05.2017

Почитувани, во врска со се почестите апели за донации и помош на социјалните мрежи и медиуми за детето П.Б. од Скопје, кое настрадало од струен удар, ФЗОМ сака да извести за следново : За детето П.Б.

ФЗОМ: За детето П.Б. од Скопје кое настрадало од струен удар нема предмет за лекување во странство

А1 On - 19.05.2017

„Почитувани, во врска со се почестите апели за донации и помош на социјалните мрежи и медиуми за детето П.Б. од Скопје, кое настрадало од струен удар, ФЗОМ сака да извести за следново : За детето П.Б.

Починал од струен удар во тоалет

Макфакс - 18.05.2017

Државјанин на Албанија починал од струен удар. Настанот се случил вчера, а истиот телефонски го пријавил во СВР-Тетово лекар од МЦ-Тетово, околу 20,55 часот. Лекарот информирал дека во населба Дреновец-Тетово, во куќа лоцирана на ул.

Трагедија во тетовско: Го пронашле мртов во тоалетот

Сител - 18.05.2017

Вчера во 20,55 часот телефонски во СВР-Тетово од лекар од МЦ-Тетово, пријавено е дека во населба Дреновец- Тетово, поточно во куќа лоцирана на ул.„Дреновец Порој“ додека лицето Л.А. (20) од Р.Албанија, бил во тоалетот починал од струен удар.

Момче почина од струен удар во Тетово

Курир - 18.05.2017

Дваесет годишниот Л.А. од Албанија вчера вечера починал како последица најверојатно на струен удар во Тетово. Несреќата се случила на улицата „Дреновец“ во куќа каде Л.А. престојувал со уште две лица исто така од Албанија.

ФЗОМ: Рекација во врска со донациите на детето што настрадало од струен удар

Макфакс - 19.05.2017

Во врска со се почестите апели за донации и помош на социјалните мрежи и медиуми за детето П.Б. од Скопје, кое настрадало од струен удар, ФЗОМ сака да ја информира јавноста: „За детето П.Б.

Албански државјанин починал од струен удар во тоалет...

Н.Македонија - 18.05.2017

Албански државјанин починал од струен удар во тоалет Вчера во 20,55 часот телефонски во СВР-Тетово од лекар од Медицинскиот центар Тетово, било пријавено дека во населба Дреновец-Тетово, додека лицето Л.А.

Трагедија го потресе Тетово: Момче почина од струен удар

Press24 - 18.05.2017

Дваесет годишниот Л.А. од Албанија вчера вечера починал како последица најверојатно на струен удар во Тетово. Несреќата се случила на улицата „Дреновец“ во куќа каде Л.А. престојувал со уште две лица исто така од Албанија.

ФЗОМ: Нема предмет за лекување во странство за детето П.Б. од Скопје

+инфо - 19.05.2017

За детето воопшто не е барано лекување, се вели во соопштението на ФЗОМ. Во врска со се почестите апели за донации и помош на социјалните мрежи и медиуми за детето П.Б. од Скопје, кое настрадало од струен удар, ФЗОМ сака да извести за следново: „За ...

Момче од Албанија починало од струен удар

МКД - 18.05.2017

Л.А.(20) од Албанија починал од струен удар во куќа во тетовската населба Дреновец. Случајот во СВР-Тетово бил пријавен вчера од лекар од Медицинскиот Центар во Тетово. Според пријавата пријавено е дека во населба Дреновец-Тетово, поточно во куќа ...

20 – годишно момче почина од струен удар во куќа во Тетово

Република - 18.05.2017

Државјани на Албанија вчера починал од струен удар во тетовската населба Дреновец, соопшти полицијата. Во 20:55 часот вчера телефонски во СВР-Тетово од лекар од Медицинскиот центар-Тетово, било пријавено дека во куќа во населбата Дреновец-Тетово, ...

Цимерот го пронашол во бањата: Момче почина од струен удар во Тетово

Република - 18.05.2017

Дваесет годишниот Л.А. од Албанија вчера вечера починал најверојатно како последица на струен удар во Тетово. Несреќата се случила на улицата „Дреновец“ во куќа каде Л.А. престојувал со уште две лица исто така од Албанија.

Младо момче почина од струен удар во тоалет

Кајгана - 18.05.2017

Државјанин на Албанија починал од струен удар. Настанот се случил вчера, а истиот телефонски го пријавил во СВР-Тетово лекар од МЦ-Тетово, околу 20:55 часот. Лекарот информирал дека во населба Дреновец-Тетово, во куќа лоцирана на ул.

Дваесетгодишно момче почина од струен удар во куќа во Тетово

ТВ21 - 18.05.2017

Државјани на Албанија вчера починал од струен удар во тетовската населба Дреновец, соопшти полицијата. Во 20:55 часот вчера телефонски во СВР-Тетово од лекар од Медицинскиот центар-Тетово, било пријавено дека во куќа во населбата Дреновец-Тетово, ...

Момче почина од струен удар во Тетово

Телевизија Нова - 18.05.2017

Дваесет годишниот Л.А. од Албанија вчера вечера починал како последица најверојатно на струен удар во Тетово. Несреќата се случила на улицата „Дреновец“ во куќа каде Л.А. престојувал со уште две лица исто така од Албанија.

Албанец починал од струен удар

Таратур - 18.05.2017

Државјанин на Албанија починал од струен удар. Настанот се случил вчера, а истиот телефонски го пријавил во СВР-Тетово лекар од МЦ Тетово, околу 20,55 часот. Лекарот информирал дека во населба Дреновец-Тетово, во куќа лоцирана на ул.

Дваесетгодишно момче почина од струен удар во куќа во Тетово

Канал5 - 18.05.2017

- Државјани на Албанија вчера починал од струен удар во тетовската населба Дреновец, соопшти полицијата. Во 20:55 часот вчера телефонски во СВР-Тетово од лекар од Медицинскиот центар-Тетово, било пријавено дека во куќа во населбата Дреновец-Тетово, ...

Момче почина од струен удар во Тетово

Нетпрес - 18.05.2017

Дваесет годишниот Л.А. од Албанија вчера вечера починал како последица најверојатно на струен удар во Тетово. Несреќата се случила на улицата „Дреновец“ во куќа каде Л.А. престојувал со уште две лица исто така од Албанија.

Дваесетгодишно момче почина од струен удар во куќа во Тетово

Либертас - 18.05.2017

– Државјани на Албанија вчера починал од струен удар во тетовската населба Дреновец, соопшти полицијата. Во 20:55 часот вчера телефонски во СВР-Тетово од лекар од Медицинскиот центар-Тетово, било пријавено дека во куќа во населбата Дреновец-Тетово, ...

Момче почина од струен удар во Тетово

Точка - 18.05.2017

20-годишниот Л.А. од Албанија вчера починал како последица најверојатно на струен удар во Тетово. Несреќата се случила на улицата „Дреновец“ во куќа каде Л.А. престојувал со уште две лица исто така од Албанија.

20-годишно момче почина од струен удар во куќа во Тетово

А1 On - 18.05.2017

Државјани на Албанија вчера починал од струен удар во тетовската населба Дреновец, соопшти полицијата. Во 20:55 часот вчера телефонски во СВР-Тетово од лекар од Медицинскиот центар-Тетово, било пријавено дека во куќа во населбата Дреновец-Тетово, ...

Трагедија го потресе Тетово: Момче почина од струен удар

Турлитава - 18.05.2017

Дваесет годишниот Л.А. од Албанија вчера вечера починал како последица најверојатно на струен удар во Тетово. Несреќата се случила на улицата „Дреновец“ во куќа каде Л.А. престојувал со уште две лица исто така од Албанија.

Дваесетгодишно момче почина од струен удар во куќа во Тетово

Репортер - 18.05.2017

Државјани на Албанија вчера починал од струен удар во тетовската населба Дреновец, соопшти полицијата. Во 20:55 часот вчера телефонски во СВР-Тетово од лекар од Медицинскиот центар-Тетово, било пријавено дека во куќа во населбата Дреновец-Тетово, ...

НЕСРЕЌА ВО ТЕТОВО: Момче починало од струен удар додека се бањало

Телеграф - 18.05.2017

Момчето влегло во бањата, а по некое време паднато на подот го пронашол неговиот пријател Дваесетгодишен албански државјанин вчера починал како последица најверојатно на струен удар во Тетово.

Момче од Албанија починало во Тетово од струен удар

+инфо - 18.05.2017

Момчето влегло во бањата, а по некое време паднат на подот го пронашол неговиот пријател кој излегол на улица и повикал помош. Дваесетгодишниот Л.А.(20) од Албанија синоќа починал најверојатно како последица на струен удар во Тетово, во куќа каде ...

Момче почина од струен удар во Тетово

Стандард - 18.05.2017

Дваесет годишниот Л.А. од Албанија вчера вечера починал како последица најверојатно на струен удар во Тетово. Несреќата се случила на улицата „Дреновец“ во куќа каде Л.А. престојувал со уште две лица исто така од Албанија.