TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се бара замена за Алтхаус: Ѓер ја враќа легендарната Локе?

24 Ракомет - 14.11.2017

Унгарските и скандинавските медиуми веќе наголемо пишуваат дека легендарната репрезентативка на Норвешка, Хајди Локе, ќе се врати во тимот на Ѓер, каде ги доживеа најсветлите моменти од кариерата.

Алтхаус ги скина лигаментите на коленото и ќе паузира 3-4 месеци

Gol.mk - 14.11.2017

Кружниот напаѓач на унгарскиот Ѓер и до минатата сезона на ЖРК Вардар, Ања Алтхаус ги скина лигаментите на десното колено и ја очекува подолга пауза од ракометните терени. Германката мора да биде подлегната на операција, па 3-4 месеци ќе биде надвор ...

Доминација и вардарци во Лигата на шампионите

Сител - 13.11.2017

Вардаровите колективи продолжуваат со победите. Дамите славеа на гостувањето кај ФТЦ со што го осигураа првото место во групата, но и повеќе бодови за следната фаза. Со деветте погодоци Андреа Пенезиќ беше најефикасната вардарова ракометарка, па ...

Андреа Пенезиќ се најде во потесниот избор за играч на 5. коло во ЛШ

Gol.mk - 13.11.2017

Македонскиот првак ЖРК Вардар ја запиша петтата победа во исто толку натпревари во новата сезона од Лигата на шампионите. Избраничките на Ирина Дибирова славеа минимална победа на гостувањето во Унгарија кај ФТЦ (28-29) и го потврдија првото место ...

Пенезиќ меѓу трите ѕвезди на колото во ЛШ (ВИДЕО)

+инфо - 13.11.2017

Хрватската интернационалка во дресот на Вардар, Андреа Пенезиќ од страна на ЕХФ е избрана за една од трите ѕвезди на петтото коло во ЛШ. Хрватската интернационалка во дресот на Вардар, Андреа Пенезиќ од страна на ЕХФ е избрана за една од трите ...

Супер вардарки во одлична форма со максимални десет бода

24 Ракомет - 13.11.2017

Вардарки се единствени со пет од пет во првата фаза од групниот дел во Лигата на шампионите, а според тоа како играат во петок би требало само да го потврдат максималниот број на бодови и да останат на врвот.

Германката тешко дека ќе ја гледаме во Будимпешта: Сериозна повреда за Ања Алтхаус

24 Ракомет - 13.11.2017

Поранешниот пикер на женската екипа на Вардар, Ања Алтхаус ќе биде надвор од терените во следните три до четири месеци откако ги скина лигаментите на коленото. Таа доживеа повреда на колатералните лигаменти, па најверојатно ќе мора на операција што ...

Роденденска честитка од ЕХФ за Пенезиќ: Ем ѕвезда на колото, ем дел од ТОП 5 голови (ВИДЕО)

24 Ракомет - 13.11.2017

Вардар останува единствен тим без пораз во групната фаза од Лига на шампионите, по триумфот на гостински терен кај ФТЦ, 29:28. На овој меч меѓу оние ракометарки што особено се истакнаа е и Андреа Пенезиќ со 9 постигнати голови.

Пенезиќ меѓу трите ѕвезди и со еден од најубавите погодоци

Алфа - 13.11.2017

Ракометарката на Вардар, Андреа Пенезиќ, се најде во изборот на трите ѕвезди на Европската ракометна асоцијација. Признанието доаѓа по одличниот настап на Пенезиќ на дуелот со ФТЦ на кој со девет погодоци придонесе за триумфот од 29:28 со кој Вардар ...

Нема поубава роденденска честитка од ова за Пенезиќ: Се најде во топ 3 ѕвезди и топ 5 постигнати голови на колото

Точка - 13.11.2017

Левиот бек на ЖРК Вардар Андреа Пенезиќ не можеше да добие поубава честитка за својот 32. роденден. Таа со својот тим успеа да го победи Ференцварош од 29:28 благодарение на нејзините девет голови.

ВИДЕО: Пенезиќ меѓу трите ѕвезди на колото во ЛШ

Курир - 13.11.2017

Пенезиќ во саботата постигна девет погодоци во триумфот на Вардар во Будимпешта над ФТЦ. Вардар останува единствен тим без пораз во групната фаза од елитното натпреварување. Еден од деветте гола на Пенезиќ е избран и во ТОП 5 на колото .