TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Попоски: Изборите во САД, брегзиот, мигрантите и тероризмот главни предизвици на Минхенската безбедносна конференција

Сител - 17.02.2017

Најзначајно за Македонија од 53-тата Минхенска безбедносна конференција е фактот што безбедноста и предвидливоста на регионот ќе зависи од два клучни фактори, смета шефот на македонската дипломатија и вицепремиер Никола Попоски кој учествува на ...

Директорот на СИПРИ: Трамп креира „време на неизвесност“

Deutsche Welle - 17.02.2017

Минхенската конференција за безбедност е платформа за дијалог за безбедносните предизвици во светот. Пред нејзиниот почеток, ДВ разговараше со директорот на СИПРИ, Ден Смит за иднината на меѓународната безбедност.

53-та Минхенска безбедносна конференција

МРТ - 17.02.2017

На конференција, со која ќе претседава Волфганг Ишингер, ќе учествуваат министри за надворешни работи, министри за одбрана и пратеници на парламенти. Меѓу нив и германската канцеларка Ангела Меркел, американскиот потпретседател Мајк Пенс.

Изборите во САД и миграциската криза, клучни за безбедноста во Европа и регионот

Телевизија Нова - 17.02.2017

Министерот за надворешни работи Никола Попоски учествува на 53-та минхенска безбедносна конференција. Во пресрет на конференцијата изјави дека безбедноста во регионот ќе зависи од два клучни фактори.

Минхенската конференција за безбедност ќе расправа за глобалните предизвици

24 Вести - 17.02.2017

Во Минхен почнува 53. Безбедносна конференција која до недела ќе ги собере главните актери во меѓународната безбедност, во време на неизвесната иднина на трансатлантските односи и кризата на глобалниот либерален поредок по стапување на должноста на ...

Попоски на 53-тата Минхенска безбедносна конференција

МРТ - 17.02.2017

Трансатлантските односи по изборите во САД, односите со Русија, војната во Сирија, состојбата во Азија и Пацификиот, како и мигранстаката криза и исламскиот екстремизам се главни теми на овој еминентен собир.

Минхенска конференција: Трамп треба да ја разбере вредноста на ЕУ и НАТО

Deutsche Welle - 17.02.2017

Доналд Трамп, Брегзит, НАТО: светската политика се преврте на глава! Многу очи се вперени кон Минхен, каде ќе се одржи Конференцијата за безбедност, на која ќе присуствува и американскиот потпретседател Мајк Пенс.

Минхенската конференција за безбедност ќе расправа за глобалните предизвици

Сител - 17.02.2017

Во Минхен денеска почнува безбедносната конференција која до недела ќе ги собере главните актери во меѓународната безбедност, во време на неизвесната иднина на трансатлантските односи и кризата на глобалниот либерален поредок по стапување на ...

Попоски учествува на Минхенската безбедносна конференција

Мета - 17.02.2017

Министер за надворешни работи во заминување Никола Попоски ќе учествува на традиционалната, 53-та по ред, Минхенска безбедносна конференција, што ќе се одржи во Минхен, Сојузна Република Германија, Овогодинешната конференција ќе биде фокусирана на ...

Западот на крстопат: Минхенската конференција во улога на навигатор

Стандард - 16.02.2017

Кон Минхенската конференција за безбедност оваа година е насочено особено внимание – тоа е првата средба на светските лидери со претставниците на новата администрација во Белата куќа, пишува Дојче Веле.

Минхенските документи: Крај на стариот светски поредок?

А1 On - 16.02.2017

Дојче веле – Бон Пред Минхенската конференција за безбедноста која ќе биде одржана од 17 до 19 февруари Дојче веле објави текст во кој се анализира моменталната состојба на светскиот поредок, а главно прашање кое се наметнува е дали дошол крајот на ...

Минхенската конференција за безбедност ќе расправа за глобалните предизвици...

Н.Македонија - 17.02.2017

Минхенската конференција за безбедност ќе расправа за глобалните предизвици Во Минхен денеска почнува безбедносната конференција која до недела ќе ги собере главните актери во меѓународната безбедност, во време на неизвесната иднина на ...

Попоски на 53.Минхенска безбедносна конференција

Курир - 17.02.2017

Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија и министер за надворешни работи Никола Попоски ќе учествува на 53-та Минхенска безбедносна конференција, што ќе се одржи во Минхен, Сојузна Република Германија.

Минхенските документи: Крај на стариот светски поредок?

Lider - 17.02.2017

Пред Минхенската конференција за безбедноста која ќе биде одржана од 17 до 19 февруари Дојче веле објави текст во кој се анализира моменталната состојба на светскиот поредок, а главно прашање кое се наметнува е дали дошол крајот на поредокот каков ...

Минхенската конференција за безбедност ќе расправа за глобалните предизвици

+инфо - 17.02.2017

На 53. конференција за безбедност повеќе од 500 политичари и деловни луѓе ќе разговараат за актуаелните безбедносни предизвици. Во Минхен денеска почнува безбедносната конференција која до недела ќе ги собере главните актери во меѓународната ...

Попоски на 53.Минхенска безбедносна конференција во Германија

Press24 - 17.02.2017

Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија и министер за надворешни работи Никола Попоски ќе учествува на 53-та Минхенска безбедносна конференција, што ќе се одржи во Минхен, Сојузна Република Германија.

Минхенската конференција за безбедност ќе расправа за глобалните предизвици

Курир - 17.02.2017

Во Минхен денеска почнува безбедносната конференција која до недела ќе ги собере главните актери во меѓународната безбедност, во време на неизвесната иднина на трансатлантските односи и кризата на глобалниот либерален поредок по стапување на ...

Попоски на 53.Минхенска безбедносна конференција

Сител - 17.02.2017

Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија и министер за надворешни работи Никола Попоски ќе учествува на 53-та Минхенска безбедносна конференција, што ќе се одржи во Минхен, Сојузна Република Германија.

ПОПОСКИ НА МАСА СО СВЕТСКИТЕ ЛИДЕРИ: Во Минхен се одржува 53. безбедносна конференција

Телеграф - 17.02.2017

На конференцијата повеќе од 500 политичари и деловни луѓе ќе разговараат за актуелните безбедносни предизвици на глобално ниво Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија и министер за надворешни работи, Никола Попоски, ќе учествува на ...

Попоски на 53. Минхенска безбедносна конференција

Телевизија Нова - 17.02.2017

Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија и министер за надворешни работи Никола Попоски ќе учествува на 53-та Минхенска безбедносна конференција, што ќе се одржи во Минхен, Сојузна Република Германија.

Тема на Минхенската конференција за безбедност се глобалните предизвици

Идивиди - 17.02.2017

Минхен, 17 февруари 2017 (МИА) - Во Минхен денеска почнува безбедносната конференција која до недела ќе ги собере главните актери во меѓународната безбедност, во време на неизвесната иднина на трансатлантските односи и кризата на глобалниот ...

Попоски на 53.Минхенска безбедносна конференција...

Н.Македонија - 17.02.2017

Попоски на 53.Минхенска безбедносна конференција Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија и министер за надворешни работи Никола Попоски ќе учествува на 53-та Минхенска безбедносна конференција, што ќе се одржи во Минхен, Сојузна ...

Минхенската конференција за безбедност ќе расправа за глобалните предизвици

Lider - 17.02.2017

Во Минхен денеска почнува безбедносната конференција која до недела ќе ги собере главните актери во меѓународната безбедност, во време на неизвесната иднина на трансатлантските односи и кризата на глобалниот либерален поредок по стапување на ...

Попоски на 53. Минхенска безбедносна конференција

А1 On - 17.02.2017

Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија и министер за надворешни работи Никола Попоски ќе учествува на 53-та Минхенска безбедносна конференција, што ќе се одржи во Минхен, Сојузна Република Германија.

Минхенската конференција за безбедност ќе расправа за глобалните предизвици

Алфа - 17.02.2017

Соочени сме со меѓународна безбедносна ситуација која не била поранлива уште од Втората светска војна, изјави претседателот на Конференцијата, Волфганг Ишингер. Во Минхен денеска почнува безбедносната конференција која до недела ќе ги собере ...

Попоски на 53. Минхенска безбедносна конференција

Lider - 17.02.2017

Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија и министер за надворешни работи Никола Попоски ќе учествува на 53-та Минхенска безбедносна конференција, што ќе се одржи во Минхен, Сојузна Република Германија.

Минхенската конференција за безбедност ќе расправа за глобалните предизвици

А1 On - 17.02.2017

Во Минхен денеска почнува безбедносната конференција која до недела ќе ги собере главните актери во меѓународната безбедност, во време на неизвесната иднина на трансатлантските односи и кризата на глобалниот либерален поредок по стапување на ...

Попоски во Минхен на безбедносна конференција

Макфакс - 17.02.2017

Традиционалната, 53-та по ред, Минхенска безбедносна конференција, се одржува во Минхен, Германија, на која ќе присуствува заменик-претседателот на Владата и министер за надворешни работи Никола Попоски.

Минхенската конференција за безбедност ќе расправа за глобалните предизвици

Телевизија Нова - 17.02.2017

Во Минхен денеска почнува безбедносната конференција која до недела ќе ги собере главните актери во меѓународната безбедност, во време на неизвесната иднина на трансатлантските односи и кризата на глобалниот либерален поредок по стапување на ...

Попоски на 53.Минхенска безбедносна конференција

Вечер - 17.02.2017

Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија и министер за надворешни работи Никола Попоски ќе учествува на 53-та Минхенска безбедносна конференција, што ќе се одржи во Минхен, Сојузна Република Германија Годинашната конференција ќе биде ...

Минхенската конференција за безбедност ќе расправа за глобалните предизвици

Телма - 17.02.2017

Во Минхен денеска почнува безбедносната конференција која до недела ќе ги собере главните актери во меѓународната безбедност, во време на неизвесната иднина на трансатлантските односи и кризата на глобалниот либерален поредок по стапување на ...

Попоски на 53 Конференција за безбедност во Минхен

Република - 17.02.2017

Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија и министер за надворешни работи Никола Попоски ќе учествува на 53 Конференција за безбедност во Минхен. Годинашната конференција ќе биде фокусирана на иднината на трансатлантските односи по ...

Минхенската конференција за безбедност ќе расправа за глобалните предизвици

Канал 77 - 17.02.2017

Во Минхен денеска почнува безбедносната конференција која до недела ќе ги собере главните актери во меѓународната безбедност, во време на неизвесната иднина на трансатлантските односи и кризата на глобалниот либерален поредок по стапување на ...

Министерот за надворешни на Минхенската конференција за безбедност

Канал5 - 17.02.2017

Заменик-претседателот на владата на Република Македонија и министер за надворешни работи Никола Попоски ќе учествува на традиционалната, 53-та по ред, Минхенска безбедносна конференција, што ќе се одржи во Минхен, Сојузна Република Германија.

Попоски на 53.Минхенска безбедносна конференција

ТВ21 - 17.02.2017

Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија и министер за надворешни работи Никола Попоски ќе учествува на 53-та Минхенска безбедносна конференција, што ќе се одржи во Минхен, Сојузна Република Германија.

Попоски во Минхен на безбедносна конференција

Точка - 17.02.2017

Традиционалната, 53-та по ред, Минхенска безбедносна конференција, се одржува во Минхен, Германија, на која ќе присуствува заменик-претседателот на Владата и министер за надворешни работи Никола Попоски.

Попоски на Минхенска безбедносна конференција

Позитив.мк - 17.02.2017

Министер за надворешни работи во заминување Никола Попоски ќе учествува на традиционалната, 53-та по ред, Минхенска безбедносна конференција, што ќе се одржи во Минхен, Сојузна Република Германија, Овогодинешната конференција ќе биде фокусирана на ...

Попоски на 53.Минхенска безбедносна конференција

Алфа - 17.02.2017

Како што соопшти МНР, вицепремиерот и министер Попоски, во Минхен, ќе оствари повеќе средби со колегите од земјите-членки и партнери на НАТО. Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија и министер за надворешни работи Никола Попоски ќе ...

Попоски на 53.Минхенска безбедносна конференција

Репортер - 17.02.2017

Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија и министер за надворешни работи Никола Попоски ќе учествува на 53-та Минхенска безбедносна конференција, што од денеска до 19 февруари ќе се одржи во Минхен, Сојузна Република Германија.

Попоски на Минхенската безбедносна конференција

МКД - 17.02.2017

Министерот за надворешни работи Никола Попоски ќе учествува на традиционалната, 53-та по ред, Минхенска безбедносна конференција, што ќе се одржи во Минхен, Сојузна Република Германија. Овогодинешната конференција ќе биде фокусирана на иднината на ...

Попоски во Минхен на безбедносна конференција

Канал5 - 17.02.2017

Министерот за надворешни работи Никола Попоски учествува на традиционалната, 53-та по ред, Минхенска безбедносна конференција, што се одржува во Минхен, Сојузна Република Германија. Овогодинешната конференција ќе биде фокусирана на иднината на ...