TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Новиот филм на Спилберг фаворит за „Оскарите“

Макфакс - 14.11.2017

По двегодишна пауза режисерот Стивен Спилберг се враќа со филмот „The post“ во кој главните улоги ги толкуваат Мерил Стрип и Том Хенкс. Филмските критичари веќе зборуваат дека новиот филм ќе му обезбеди минимум седум номинации за Оскар на Спилберг и ...

Филм на кој му се предвидуваат минимум седум номинации за Оскар

Кајгана - 14.11.2017

После двегодишната пауза Стивен Спилберг се враќа со филмот „The Post“ во кој главните улоги ги токлкуваат Мерил Стрип и Том Хенкс. Според многумина овој филм на Спилберг ќе обезбеди минимум седум номинации за Оскар – за сценарио, најдобар филм, ...

Филмот кој ќе има дури седум номинации за Оскар

Локално - 14.11.2017

Многумина коментираат дека овој филм на Стивен Спилберг ќе има минимум седум номинации за Оскар, за сценарио, најдобар филм, музика, режија, главни актери но и монтажа. Пред некој ден беше објавен и првиот трејлер за филмот „The Post“ на режисерот ...

(Видео) Новиот филм на Спилберг фаворит за Оскарите

Вечер - 14.11.2017

По двегодишна пауза режисерот Стивен Спилберг се враќа со филмот „The post“ во кој главните улоги ги толкуваат Мерил Стрип и Том Хенкс. Филмските критичари веќе зборуваат дека новиот филм ќе му обезбеди минимум седум номинации за Оскар на Спилберг и ...

ВИДЕО: Овој филм веќе е фаворит за „Оскарите“

Курир - 14.11.2017

По двегодишна пауза, режисерот Стивен Спилберг се враќа со филмот The post, во кој главните улоги ги толкуваат Мерил Стрип и Том Хенкс. Филмските критичари веќе зборуваат дека новиот филм ќе му обезбеди минимум седум номинации за „Оскар“ на Спилберг ...

Новиот филм на Спилберг фаворит за „Оскарите“

Точка - 14.11.2017

По двегодишна пауза, режисерот Стивен Спилберг се враќа со филмот „The Post“, во кој главните улоги ги толкуваат Мерил Стрип и Том Хенкс. Филмските критичари веќе зборуваат дека новиот филм ќе му обезбеди минимум седум номинации за „Оскар“ на ...