TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Несекојдневно! Возачот,кој прегази луѓе на “Тајмс сквер”, призна пред судот дека …

Локално - 20.05.2017

Возачот,кој прегазил пешаци на “Тајмс сквер”, пред судот изјави дека сакал “да ги убие сите” и дека полицајците требало да го убијат, пренесоа американските медиуми. Ричард Рохас кој се заби со неговата Хонда во минувачите, убивајќи 18-годишно ...

Напаѓачот од „Тајмс сквер“ боледува од психичко растројство

24 Вести - 19.05.2017

Њујоршката полиција го уапси лицето кое синоќа влета со неговиот автомобил во група пешаци на плоштадот „Тајмс сквер“ во центарот на Њујорк и при тоа загина еден тинејџер, а уште 23 лица се повредени.

Возачот што вчера прегази пешаци на „Тајмс сквер“ обвинет за убиство

Алсат-М - 19.05.2017

Осомничениот возач за вчерашното влетување со неговиот автомобил во група пешачи на еден од најфрекфентните њујоршки плоштади „Тајмс сквер“ доби обвинение за убиство. Обвинителниот акт вклучува и 20 точки за обид за убиство, соопшти њујоршката ...

Напаѓачот од „Тајмс сквер“ боледува од психичко растројство

+инфо - 19.05.2017

Напаѓачот е 26-годишниот Ричард Рохас од Бронкс, кој за време на сослушувањето изнел бројни вознемирувачки факти. Њујоршката полиција го уапси лицето кое синоќа влета со неговиот автомобил во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на ...

Возачот што вчера прегази пешаци на „Тајмс сквер“ обвинет за убиство

+инфо - 19.05.2017

Обвинителниот акт вклучува и 20 точки за обид за убиство, соопшти њујоршката полиција. Осомничениот возач за вчерашното влетување со неговиот автомобил во група пешачи на еден од најфрекфентните њујоршки плоштади „Тајмс сквер“ доби обвинение за ...

Возачот кој изгази 23 лица на Тајмс Сквер страдал од психичко растрјоство

Таратур - 19.05.2017

Њујоршката полиција го уапси лицето кое синоќа влета со неговиот автомобил во група пешаци на плоштадот Тајмс Сквер во центарот на Њујорк и при тоа загина еден тинејџер, а уште 23 лица се повредени.

Возачот што вчера прегази пешаци на „Тајмс сквер“ обвинет за убиство

А1 On - 19.05.2017

Осомничениот возач за вчерашното влетување со неговиот автомобил во група пешачи на еден од најфрекфентните њујоршки плоштади „Тајмс сквер“ доби обвинение за убиство. Обвинителниот акт вклучува и 20 точки за обид за убиство, соопшти њујоршката ...

Напаѓачот од „Тајмс сквер“ боледува од психичко растројство

Идивиди - 19.05.2017

Њујорк, 19 мај 2017 (МИА) - Њујоршката полиција го уапси лицето кое синоќа влета со неговиот автомобил во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк и при тоа загина еден тинејџер, а уште 23 лица се повредени.

Напаѓачот од „Тајмс сквер“ боледува од психичко растројство

А1 On - 19.05.2017

Њујоршката полиција го уапси лицето кое синоќа влета со неговиот автомобил во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк и при тоа загина еден тинејџер, а уште 23 лица се повредени.

Возачот од незгодата на Тајмс Сквер „слуша гласови“

Кајгана - 19.05.2017

Мажот кој вчера со автомобил со голема брзина налета на пешаци на Тајмс Сквер, при што едно лице загина, тврди дека „слуша гласови“, соопшти еден полициски претставник. Полицијата го уапси 26 годишниот Ричард Рохас веднаш по вчерашниот инцидент во ...

Напаѓачот од „Тајмс сквер“ боледува од психичко растројство

Тера - 19.05.2017

Њујоршката полиција го уапси лицето што синоќа влета со неговиот автомобил во група пешаци на плоштадот „Тајмс сквер“ во центарот на Њујорк и при тоа загина еден тинејџер, а уште 23 лица се повредени.

НЕ СТАНУВА ЗБОР ЗА ТЕРОРИЗАМ: Напаѓачот од Њујорк кој уби едно лице е психички нестабилна личност

Телеграф - 19.05.2017

Градоначалникот на Њујорк, Бил де Блазио, изјави дека уапсеното лице за вчерашниот напад на Тајмс сквер е американски државјанин, кој е поранешен припадник на морнарицата на САД. Њујоршката полиција го исклучи тероризмот како причина за нападот ...

Возачот кој вчера прегази пешаци обвинет за убиство

Сител - 19.05.2017

Осомничениот возач за вчерашното влетување со неговиот автомобил во група пешаци на еден од најфрекфентните њујоршки плоштади „Тајмс сквер“ доби обвинение за убиство. Обвинителниот акт вклучува и 20 точки за обид за убиство, соопшти њујоршката ...

ЊУЈОРК: Возачот што вчера прегази пешаци на „Тајмс сквер“ обвинет за убиство (ФОТОВИДЕО)

Телеграф - 19.05.2017

Во инцидентот загина 18-годишна туристка од Мичиген, а нејзината 13-годишна сестра е меѓу 22 повредени лица, од кои четворица се во тешка состојба Осомничениот возач за вчерашното влетување со неговиот автомобил во група пешачи на еден од ...

Напаѓачот од „Тајмс сквер“ боледува од психичко растројство

Сител - 19.05.2017

Њујоршката полиција го уапси лицето кое синоќа влета со неговиот автомобил во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк и при тоа загина еден тинејџер, а уште 23 лица се повредени.

Возачот што вчера прегази пешаци на „Тајмс сквер“ обвинет за убиство...

Н.Македонија - 19.05.2017

Возачот што вчера прегази пешаци на „Тајмс сквер“ обвинет за убиство Осомничениот возач за вчерашното влетување со неговиот автомобил во група пешачи на еден од најфрекфентните њујоршки плоштади „Тајмс сквер“ доби обвинение за убиство.

Њујоршка полиција: Инцидентот на Тајмс сквер не е терористички напад

Канал5 - 19.05.2017

Возачот, кој на плоштадот „Тајмс сквер“ во Њујорк усмрти едно лице и повреди 20 други, кога со возилото со кое управуваше со голема брзина удри во група пешаци, е идентификуван како 26 годишниот Ричард Рохас.

Мажот што налета на пешаци на Тајмс Сквер тврди дека „слуша гласови“

Макфакс - 19.05.2017

Мажот што во четвртокот со автомобил со голема брзина налета на пешаци на Тајмс Сквер, при што едно лице загина, тврди дека „слуша гласови“, соопшти во петок еден полициски претставник. Полицијата го уапси 26 годишниот Ричард Рохас веднаш по ...

Напаѓачот од „Тајмс сквер“ боледува од психичко растројство ...

Н.Македонија - 19.05.2017

Напаѓачот од „Тајмс сквер“ боледува од психичко растројство Њујоршката полиција го уапси лицето што синоќа влета со неговиот автомобил во група пешаци на плоштадот „Тајмс сквер“ во центарот на Њујорк и при тоа загина еден тинејџер, а уште 23 лица се ...

Напаѓачот од „Тајмс сквер“ боледува од психичко растројство

МК News - 19.05.2017

Њујоршката полиција го уапси лицето кое синоќа влета со неговиот автомобил во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк и при тоа загина еден тинејџер, а уште 23 лица се повредени.

Напаѓачот од „Тајмс сквер“ боледува од психичко растројство

Алфа - 19.05.2017

Рохас првично навел дека слуша гласови и оти очекува дека ќе умре. Њујоршката полиција го уапси лицето кое синоќа влета со неговиот автомобил во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк и при тоа загина еден тинејџер, а уште 23 ...

Напаѓачот од „Тајмс сквер“ боледува од психичко растројство

Либертас - 19.05.2017

Њујоршката полиција го уапси лицето кое синоќа влета со неговиот автомобил во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк и при тоа загина еден тинејџер, а уште 23 лица се повредени.

Возачот што прегази пешаци на „Тајмс сквер“ обвинет за убиство

Либертас - 19.05.2017

Осомничениот возач за вчерашното влетување со неговиот автомобил во група пешачи на еден од најфрекфентните њујоршки плоштади „Тајмс сквер“ доби обвинение за убиство. Обвинителниот акт вклучува и 20 точки за обид за убиство, соопшти њујоршката ...

Возачот што вчера прегази пешаци на „Тајмс сквер“ обвинет за убиство

Алфа - 19.05.2017

Обвинителниот акт вклучува и 20 точки за обид за убиство, соопшти њујоршката полиција. Осомничениот возач за вчерашното влетување со неговиот автомобил во група пешачи на еден од најфрекфентните њујоршки плоштади „Тајмс сквер“ доби обвинение за ...

Возачот кој вчера прегази пешаци на „Тајмс сквер“ обвинет за убиство

Press24 - 19.05.2017

Осомничениот возач за вчерашното влетување со неговиот автомобил во група пешаци на еден од најфрекфентните њујоршки плоштади „Тајмс сквер“ доби обвинение за убиство. Обвинителниот акт вклучува и 20 точки за обид за убиство, соопшти њујоршката ...

Возачот од незгодата на Тајмс Сквер „слуша гласови“

Press24 - 19.05.2017

Мажот кој вчера со автомобил со голема брзина налета на пешаци на Тајмс Сквер, при што едно лице загина, тврди дека „слуша гласови“, соопшти еден полициски претставник. Полицијата го уапси 26 годишниот Ричард Рохас веднаш по вчерашниот инцидент во ...

Напаѓачот од Тајмс сквер боледува од психичко растројство

Република - 19.05.2017

Њујоршката полиција го уапси лицето кое синоќа влета со неговиот автомобил во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк и при тоа загина еден тинејџер, а уште 23 лица се повредени.

Напаѓачот од „Тајмс сквер“ боледува од психичко растројство

Курир - 19.05.2017

Њујоршката полиција го уапси лицето кое синоќа влета со неговиот автомобил во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк и при тоа загина еден тинејџер, а уште 23 лица се повредени.

Возачот кој вчера прегази пешаци на „Тајмс сквер“ обвинет за убиство

Курир - 19.05.2017

Осомничениот возач за вчерашното влетување со неговиот автомобил во група пешаци на еден од најфрекфентните њујоршки плоштади „Тајмс сквер“ доби обвинение за убиство. Обвинителниот акт вклучува и 20 точки за обид за убиство, соопшти њујоршката ...

Напаѓачот од Тајм Сквер „слушал гласови“ при инцидентот

МРТ - 19.05.2017

Поранешниот маринец, кој бил апсен и претходно поради возење во алкохолизирана состојба, е во притвор. 26-годишниот Ричард Рохас, кој изврши напад со возило на њујоршкиот Тајм Сквер при што усмрти едно, а повреди 22 лица, изјавил дека слушал гласови ...

Слушам гласови, мислам дека ќе умрам: Напаѓачот од Њујорк дал бизарни причини за масакрот во Њујорк

Точка - 19.05.2017

Градоначалникот на Њујорк, Бил Де Блазио, рекол дека уапсениот Рохас е американски државјанин и поранешен припадник на морнарицата на САД. Њујоршката полиција го уапсила 26-годишниот Ричард Рохас од Бронск, виновникот за вчерашниот напад на Тајмс ...

Напаѓачот од „Тајмс сквер“ боледува од психичко растројство

Канал 77 - 19.05.2017

Њујоршката полиција го уапси лицето кое синоќа влета со неговиот автомобил во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк и при тоа загина еден тинејџер, а уште 23 лица се повредени.

Напаѓачот од „Тајмс сквер“ боледува од психичко растројство

Пулс24 - 19.05.2017

Њујоршката полиција го уапси лицето кое синоќа влета со неговиот автомобил во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк и при тоа загина еден тинејџер, а уште 23 лица се повредени.

Мажот што налета на пешаци на Тајмс Сквер тврди дека „слуша гласови“

Канал 77 - 19.05.2017

Мажот што во четвртокот со автомобил со голема брзина налета на пешаци на Тајмс Сквер, при што едно лице загина, тврди дека „слуша гласови“, соопшти во петок еден полициски претставник. Полицијата го уапси 26 годишниот Ричард Рохас веднаш по ...

Напаѓачот од „Тајмс сквер“ боледува од психичко растројство

Телевизија Нова - 19.05.2017

Њујоршката полиција го уапси лицето кое синоќа влета со неговиот автомобил во група пешаци на плоштадот „Тајмс Сквер“ во центарот на Њујорк и при тоа загина еден тинејџер, а уште 23 лица се повредени.

Возачот што вчера прегази пешаци на „Тајмс сквер“ обвинет за убиство

Телевизија Нова - 19.05.2017

Осомничениот возач за вчерашното влетување со неговиот автомобил во група пешачи на еден од најфрекфентните њујоршки плоштади „Тајмс сквер“ доби обвинение за убиство. Обвинителниот акт вклучува и 20 точки за обид за убиство, соопшти њујоршката ...

Индентификуван возачот кој прегази над 20 лица во Њујорк

Алсат-М - 18.05.2017

Возачот, кој денеска на плоштадот „Тајмс Сквер“ во Њујорк усмрти едно лице и повреди 20 други, кога со возило што се движело со голема брзина удри во група пешаци, е идентификуван како Ричард Рохас на возраст од 20 години, јавија американските ...

Индентификуван возачот кој прегази над 20 лица во Њујорк

+инфо - 18.05.2017

Ричард Рохас, кој е жител на Њујорк, е поранешен американски војник. Возачот, кој денеска на плоштадот „Тајмс Сквер“ во Њујорк усмрти едно лице и повреди 20 други, кога со возило што се движело со голема брзина удри во група пешаци, е идентификуван ...

Индентификуван возачот кој прегази над 20 лица во Њујорк

А1 On - 18.05.2017

Возачот, кој денеска на плоштадот „Тајмс Сквер“ во Њујорк усмрти едно лице и повреди 20 други, кога со возило што се движело со голема брзина удри во група пешаци, е идентификуван како Ричард Рохас на возраст од 26 години, јавија американските ...

Идентификувано лицето кое денес прегази 23 лице на Тајмс Сквер во Њујорк

Таратур - 18.05.2017

Возачот, кој денеска на плоштадот Тајмс Сквер во Њујорк усмрти едно лице и повреди 22 други, кога со возило што се движело со голема брзина удри во група пешаци, е идентификуван како Ричард Рохас на возраст од 20 години, јавија американските медиуми.

Откриен идентитетот на возачот кој прегази пешаци во Њујорк

Кајгана - 18.05.2017

Американската полиција го идентификуваше возачот кој околу пладне по локално време налета на пешаци на Тајмс Сквер, при што едно лице загина, а над 20 беа повредени. Станува збор за Ричард Рохас, на возраст од 20 години, инаку жител на Њујорк.

Индентификуван возачот кој прегази над 20 лица во Њујорк

Сител - 18.05.2017

Возачот, кој денеска на плоштадот „Тајмс Сквер“ во Њујорк усмрти едно лице и повреди 20 други, кога со возило што се движело со голема брзина удри во група пешаци, е идентификуван како Ричард Рохас на возраст од 26 години, јавија американските ...

Откриен идентитетот на возачот што со автомобил налета на пешаци на Тајмс Сквер

Макфакс - 18.05.2017

Американската полиција го идентификуваше возачот кој во четврток околу пладне по локално време налета на пешаци на Тајмс Сквер, при што едно лице загина, а над 20 беа повредени. Станува збор за Ричард Рохас, на возраст од 20 години, инаку жител на ...

Кој е напаѓачот од Тајмс сквер: Бил во морнарицата, два пати апсен

Канал5 - 18.05.2017

Возачот кој со полна брзина влета меѓу пешаците на Тајмс сквер во Њујорк, комесарот Џејмс О’Нил го именуваше како Ричард Рохас (26). Рохас два пати е уапсен поради возење во алкохолизирана состојба, пренесува „Ројтерс“.

БИЛ ПОД ДЕЈСТВО НА АЛКОХОЛ: Индентификуван возачот кој прегази над 20 лица во Њујорк

Телеграф - 18.05.2017

Возачот имал судско досие и е поранешен американски војник Возачот, кој денеска на плоштадот „Тајмс Сквер“ во Њујорк усмрти едно лице и повреди 20 други, откако со возило што се движело со голема брзина удри во група пешаци, е идентификуван како ...

Индентификуван возачот кој прегази над 20 лица во Њујорк

МК News - 18.05.2017

Возачот, кој денеска на плоштадот „Тајмс Сквер“ во Њујорк усмрти едно лице и повреди 20 други, кога со возило што се движело со голема брзина удри во група пешаци, е идентификуван како Ричард Рохас на возраст од 26 години, јавија американските ...

Откриен идентитетот на терористот од Њујорк: Ричард Рохас е поранешен американски војник со судско досие (видео)

Република - 18.05.2017

Возачот, кој денеска на плоштадот „Тајмс Сквер“ во Њујорк усмрти едно лице и повреди 20 други, кога со возило што се движело со голема брзина удри во група пешаци, е идентификуван како Ричард Рохас на возраст од 26 години, јавија американските ...

(ВИДЕО) ЕВЕ КАКО Е УАПСЕН: Кој е напаѓачот од Њујорк?

Фактор - 18.05.2017

Возачот кој денеска на плоштадот „Тајмс Сквер“ во Њујорк прегази едно лице и повреди 20 други, кога со возило удри во толпа е идентификуван како Ричард Рохас. Тој е на возраст од 26 години, објавија американските медиуми.

Откриен идентитетот на возачот кој влета во толпа пешаци на улица

Press24 - 18.05.2017

Возачот, кој денеска на плоштадот „Тајмс Сквер“ во Њујорк усмрти едно лице и повреди 20 други, кога со возило што се движело со голема брзина удри во група пешаци, е идентификуван како Ричард Рохас на возраст од 26 години, јавија американските ...

Поранешен војник кој бил пијан: Индентификуван возачот кој прегази над 20 лица во Њујорк

Курир - 18.05.2017

Возачот, кој денеска на плоштадот „Тајмс Сквер“ во Њујорк усмрти едно лице и повреди 20 други, кога со возило што се движело со голема брзина удри во група пешаци, е идентификуван како Ричард Рохас на возраст од 26 години, јавија американските ...