TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меси ќе добие бонус од 90 милиони евра само за да стави потпис на нов договор?!

24Фудбал - 12.10.2017

Медиумите од Англија имаат интересна сторија поврзана со новиот договор на Лео Меси, велат дека Барселона на Аргентинецот ќе му даде бонус од 90 милиони евра само за да стави потпис „Каталонците“ уште пред неколку месеци соопштија дека ја продолжиле ...

Нејмар е се уште „гуштер“ во ПСЖ – Кавани го избра најдобриот соиграч во неговата кариера

Спортклуб - 12.10.2017

Единсон Кавани со својата репрезентација успеа да се пласира на Светското првенство во Русија, каде заедно со Луис Суарез ќе бидат голема опасност за противниците. Исто така, „Ел Матадор“ неодамна се смири со Нејмар по незгодната расправија околу ...

АГУЕРО БИЛ ЖИВОТНО ЗАГРОЗЕН: Да не беше појасот...

SportMedia - 12.10.2017

Серхио Агуеро, напаѓачот на екипата на Манчестер Сити, имал доста среќа при неодамнешната „сообраќајка" која ја доживеа при враќањето од Амстердам за Манчестер. Односно кога со таксито кое се превезуваше од аеродромот во Холандија удри во столб.

МАСКЕРАНО ИСКРЕНО: Да му помогнеме на Меси, па да си заминам

SportMedia - 12.10.2017

Следното лето ќе биде, многу извесно, и последно репрезентативно за Хавиер Маскерано. Централниот дефанзивец на Барселона признава дека по Мундијалот во Русија ќе стави крај на настапите за селекцијата на Аргентина.

Барса има шпион во соблекувалната, а Меси знае кој е тој

Спортски - 12.10.2017

Шпанските медиуми дојдоа до доверливи информации и тврдат дека во соблекувалната на Барселона има шпион, а Лионел Меси се сомнева на еден фудбалер. „Кога Меси ќе се замери со некој, тоа завршува лошо по тој фудбалер“, пишува шпанскиот портал „Дарио ...

Емери: ПСЖ ќе му ја донесе „Златната топка“ на Нејмар

Стандард - 12.10.2017

Тренерот на Пари Сен Жермен, Унаи Емери се надева дека барем еден од неговите играчи ќе ја освојат „Златната топка“. Тренерот на францускиот тим изјави дека ќе стори сé што може да му помогне на Нејмар да ја земе наградата.

ВИДЕО: Тотален делириум! Татко со своите деца „полудеа“ по рециталот на Меси против Еквадор

Gol.mk - 12.10.2017

Фудбалската репрезентација на Аргентина си поигра со нервите на своите фанови во штотуку завршените квалификации за Светското првенство во Русија, кое ќе се одржи идната година. На „гаучосите“ до последно им висеше пласманот на Мундијалот, но кога ...

Барселона ќе ги погази сите принципи и ќе им забие „нож во грб“ на навивачите поради Меси!

Sport 1 - 12.10.2017

Лионел Меси сѐ уште нема потпишано нов договор со Барселона, но доколку тоа го направи, сигурно ќе ги добие најголемите бонуси во историјата на фудбалот. Бидејќи, самиот потпис носи и отштета, односно таканаречено надополнување за лојалност кое во ...

Агуеро: Тешко дека Меси може да дојде во Сити

Спортски - 12.10.2017

Ѕвездата на Манчестер Сити, Серхио Агуеро смета дека нереални гласините за доаѓање на Лионел Меси на „Етихад“. Во летниот преоден рок се шпекулираше дека Манчестер Сити би можел да ја активира откупната клаузула на Меси која изнесува 300 милиони ...

Меси добива нов четиригодишен договор со неверојатен бонус!

Gol.mk - 12.10.2017

Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси, наскоро ќе потпише нов четиригодишен договор со Барселона, според кој ќе го добие најголемиот бонус во историјата на фудбалот. Според новиот договор за соработка со каталонците, Меси ќе заработува 600.000 евра ...

Кавани повторно во конфликт, се скара и со Суарез

Кајгана - 12.10.2017

Фудбалерот на Парис Сен Жермен Едисон Кавани после конфликтот со Нејмар имаше и расправија со колега од репрезентацијата, Луис Суарез. Кавани и Суарез, двајцата главни напаѓачи на Уругвај, имаа вербален конфликт за време на последниот натпревар од ...

ВИДЕО КОЕ ГО ОБИКОЛИ СВЕТОТ Погледнете што прави овој луд татко пред децата по голот на Меси

Поглед - 12.10.2017

Аргентина со хек трикот на Лионел Меси ќе биде дел од Мундијалот во Русија. По негативата од еден гол, најдобриот играч на светот ја зема работата во свои раце и го однесе својот тим на СП во Русија.

Барселона го продава името на стадионот, за да му плати 90 милиони на Меси

Стандард - 12.10.2017

90 милиони евра… Лионел Меси ќе добие толку многу за да потпише нов договор со Барселона, пренесоа медиумите во Шпанија. Во исто време, клубот е подготвен да го продаде името на легендарниот „Камп Ноу“ со цел да ја обезбеди сумата за која станува ...

Кавани го избра својот најдобар соиграч и го налути Нејмар

Sport 1 - 12.10.2017

Еден од најдобрите напаѓачи на денешницата, Единсон Кавани, во едно интересно интервју беше приморан да одговори на тешко прашање кој е најдобриот фудбалер со кого некогаш играл. Прашањето беше многу тешко за уругвајскиот напаѓач бидејќи изборот е ...

Барселона ќе ги погази своите принципи поради платата на ОВОЈ човек

Спортски - 12.10.2017

Лео Меси се уште нема потпишано нов договор со Барселона, но кога ќе го стори тоа ќе добие најголем бонус во историјата на фудбалот. Имено, со самиот потпис Меси ќе добие и награда за лојалоност која во неговиот случај ќе изнесува неверојатни 85 ...

Камп Ноу го менува името за да може Барса да обезбеди пари за Меси

Newsroom - 12.10.2017

Барселона за да обезбеди средства за високите плати на фудбалерите, посебно за новиот договор за Лионел Меси, планира да склучи нов договор со спонзорот „Најк“, а се размислува да се продаде името на стадионот Камп Ноу.

Барселона ќе го продава името на „Камп Ноу“ за да го задржи Лионел Меси

Екипа - 12.10.2017

Каталонскиот гигант Барселона е пред историска одлука да го продаде името на стадионот „Камп Ноу“, кој во наредниот период ќе биде и комплетно реновиран, за да може да го задржи аргентинскиот интернационалец Лионел Меси во своите редови до крајот на ...

Меси со новиот договор ќе заработи сума која досега не се памети во фудбалот

Поглед - 12.10.2017

Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси наскоро треба да потпише продолжување на соработката со каталонскиот гигант. Се верува дека Аргентинецот ќе потпише нов четиригодишен договор, со кој ќе заработи скоро 600.000 евра неделно, но тоа не е се што ќе ...

Агуеро: Тешко дека Меси ќе дојде во Сити

Точка - 12.10.2017

Серхио Агуеро смета дека гласините за наводниот трансфер на Лионел Меси во Манчестер Сити се нереални. Се шпекулира дека „Граѓаните“ се подготвени да ја активираат клаузулата на Аргентинецот и за неговите услуги да исплатат вртоглави 300 милиони ...

Фан на Аргентина и неговите две дечиња станаа апсолутен хит со реакциите за головите на Меси (Видео)

Дерби - 12.10.2017

За блесокот на Лионел Меси на пресметката со Еквадор ќе се говори навистина уште извесно време во фудбалска Аргентија, бидејќи најдобриот фудбалер на „гаучосите“ дојде до израз во моментот кога беше најпотребно, односно кога ситуацијата навистина ...

Како Нејмар му се претстави на светот на 17 години

Оff.net - 12.10.2017

Се играше Мундијалот за играчи до 17 години во 2009-та. Нејмар не успеа да му помогне на Бразил да ја мине групната фаза, ама најави какво дете доаѓа на светската фудбалска сцена. Ваква финта со голман еден на еден да ни пишете кога сте виделе ...

Бројките не лажат: Без Меси, Аргентина е еден од најлошите тимови во Јужна Америка

Спортклуб - 12.10.2017

Според многумина, статистиката е како бикини – покажува многу, но не открива ништо, но сепак прашање е како таков тим може да биде толку лош? Лионел Меси стапи на сцена и беше најдобар кога беше најпотребно.

Статистиката НЕ лаже – Аргентина БЕЗ Меси е во рангот на Боливија?!

Спортски - 12.10.2017

Кога ќе го прочитате следниов текст можете да констатирате дека статистиката е како „бикини“, покажува се, но не открива ништо, но сигурно и ќе се запрашате дали навистина е можно да бидат волку лоши? Не, не е грешка, Аргентина веќе една година не ...

Добра вест за Сити, Агуеро се врати на тренинзите

СуперСпорт - 12.10.2017

Серхио Агуеро би можел да се врати на терените побрзо отколку што се очекуваше. Аргентинецот пред две недели доживеа сообраќајна несреќа во Амстердам, а во незгодата доживеа и скршеници на неколку ребра.

Агуеро: Парите за Меси не се проблем за Манчестер сити!

Sport 1 - 12.10.2017

Аргентинскиот репрезентативец во премиерлигашот Манчестер сити, Серхио Агуеро закрепнува од повредите по сообраќајната незгода пред две недели, а тој не крие дека сака да игра заедно со Лионел Меси во ист тим, откако англиските медиуми најавија дека ...

Агуеро за сензационалната понуда која ја подготвува Сити: Парите не се проблем, Меси…

Дерби - 12.10.2017

Кун Агуеро не беше во можност да им помогне на своите соиграчи на двата последни натпревари од квалификациите за Светското првенство во Русија, но без разлика на тоа, напаѓачот на Манчестер Сити на големо го славеше пласманот на големото ...

Најсреќен на целиот свет: Реакцијата на фанот кој го фати дресот на Меси (ВИДЕО)

24Фудбал - 12.10.2017

Лео Меси по крајот на натпреварот со Еквадор го фрли дресот на трибината каде беа сместени навивачите на Аргентина, фанот кој го фати не можеше да поверува каков сувенир доби „Гаучосите“ вчера го фатија последниот воз за Русија, и кој друг ако не ...

Неочекувано: Серхио Агуеро ЕКСПРЕСНО се враќа на терените!?

Спортски - 12.10.2017

Неверојатни вести пристигнуваат од Англија. Серхио Агуеро би можел на терените да се врати многу побрзо отколку што се очекуваше. Агуеро пред две недели доживеа собраќајна несреќа возејќи се со такси во Амстердам и во таа прилика заработи повреда на ...

Рекорден бонус за Меси

Вечер - 12.10.2017

Близок извор до таборот на вицешампионот на Шпанија откри дека откако ќе биде потпишан новиот договор, кој ќе биде со важност до 2021 година, Меси ќе доби бонус вреден 80 мил. евра Освен што ќе биде најскпо платен фудбалер на денешницата, ...

Барселона ќе ги погази сите принципи, ќе плукне во лице на сите навивачи, а се поради платата на овој човек

Поглед - 12.10.2017

Лео Меси уште не го потпишал договорот со Барселона, но ако тоа го направи, ќе добие најголем бонус во историјата на фудбалот. Бидејќи потпишувањето го следи и оштета, односно таканаречена надокнада за лојалност која во случајот на Меси ќе биде ...

Тите го обелодени уличарскиот однос на Медел: Тешко е да останете мирен во таква ситуација

Дерби - 12.10.2017

Тите едноставно успеа да го препороди Бразил и од „кариоките“ да направи буквално непобедлив тим во квалификациите за Светското првенство во Русија, а колку само на неговиот тим му се значајни сите бодови и во ситуација кога немаат никаков импратив ...

Одлични вести за Пеп – Сити пред продолжување на договорот со еден од најискусните!

Спортски - 12.10.2017

Управата на клубот од Манчестер успеа да постигне договор со еден од најискусните фудбалери во тимот. Како што пренесуваат англиските медиуми, Давид Силва наскоро ќе стави потпис на нов договор со Манчестер Сити.

Реакцијата на Нејмар откако доби прашање дали се радува за пласманот на Меси во Русија (Видео)

Дерби - 12.10.2017

Лионел Меси се издвои од сивилото на Аргентина во кое беше западната оваа селекција во изминатите неколку квалификациски кола, па со страшен перформанс на мечот со Еквадор ја одведе својата селекција на толку посакуваното Светско првенство во Русија.

Добар знак за Меси и компанија-дали може да се повтори историјата: Марадона и Аргентина се мачеа, па триумфираа на СП ...

Дерби - 12.10.2017

Аргентина со доста мака и благодарение пред се на генијалниот Лионел Меси се избори за мундијалска виза за Русија за првенството кое е на програмата наредната година. „Гаучосите“ дури во 18.

Хет-трикот на Меси беше поважен од концертот на Ју Ту

Оff.net - 12.10.2017

Славниот ирски бенд одржа концерт во најспецифичниот спортски момент за Аргентина, кога се одлучуваше дали ќе одат на Светско или ќе излезат најголеми лузери на свет. Организаторот најде чаре како тоа да се ...

Нејмар му честиташе на Меси за пласманот на СП

Спортклуб - 11.10.2017

Ѕвездата на ПСЖ, Нејмар истакна дека е задоволен од тоа што Лионел Меси ќе игра на Мундијалот во Русија. Меси постигна хет-трик во победата на “гаучосите“ против Еквадор и ја однесе Аргентина на завршниот турнир во Русија.

Нејмар има лукав план како да стигне до Златната топка

Поглед - 11.10.2017

France Football пред неколку дена објави листа на 30 фудбалери кои се во конкуренкција да ја освојат Златната топка за оваа година. Многумина веруваат дека и оваа година ќе продолжи доминацијата на Лионел Меси и Кристијано Роналдо која трае веќе ...

Меси добива 90 милиони евра само за еден потпис?!

МКД - 12.10.2017

Барселона е подготвена да му даде на Лео Меси неверојатна сума од 90 милиони евра на име на бонус само за да стави потпис на договорот за кој веќе е постигната согласност со месеци „Каталонците“ уште пред неколку месеци соопштија дека ја продолжиле ...

Барселона ќе ги погази своите принципи поради платата на ОВОЈ човек

Таратур - 12.10.2017

Лео Меси се уште нема потпишано нов договор со Барселона, но кога ќе го стори тоа ќе добие најголем бонус во историјата на фудбалот. Имено, со самиот потпис Меси ќе добие и награда за лојалоност која во неговиот случај ќе изнесува неверојатни 85 ...

Фан на Аргентина и неговите две дечиња станаа апсолутен хит со реакциите за головите на Меси

Точка - 12.10.2017

За блесокот на Лионел Меси на пресметката со Еквадор ќе се говори навистина уште извесно време во фудбалска Аргентина, бидејќи најдобриот фудбалер на „гаучосите“ дојде до израз во моментот кога беше најпотребно, односно кога ситуацијата навистина ...

Агуеро за сензационалната понуда која ја подготвува Сити: Парите не се проблем, Меси…

Точка - 12.10.2017

Кун Агуеро не беше во можност да им помогне на своите соиграчи на двата последни натпревари од квалификациите за Светското првенство во Русија, но без разлика на тоа, напаѓачот на Манчестер Сити на големо го славеше пласманот на големото ...

Наскоро Меси го потпишува новиот договор со бонус од 80 милиони евра

Sport M - 12.10.2017

Освен што ќе биде најскпо платен фудбалер на денешницата, најголемата ѕвезда во дресот на каталонскиот гигант Барселона, Лионел Меси, со потпишувањето на новиот договор ќе си обезбеди и рекорден бонус.

Тите го обелодени уличарскиот однос на Медел: Тешко е да останете мирен во таква ситуација

Точка - 12.10.2017

Тите едноставно успеа да го препороди Бразил и од „кариоките“ да направи буквално непобедлив тим во квалификациите за Светското првенство во Русија, а колку само на неговиот тим му се значајни сите бодови и во ситуација кога немаат никаков импратив ...

Лионел Меси со хет-трик сам ја однесе Аргентина на СП во Русија

Телма - 11.10.2017

Бразил, Уругвај, Аргентина и Колумбија се четирите репрезентации од Јужна Америка, кои ќе играат на Светското првенство во Русија. Селекцијата на Перу како петто пласирана ќе игра бараж дуел со најдобрата селекција од Океанија, Нов Зеланд.

Меси сам ја однесе Аргентина на СП: Ниту еден друг играч не стрелал за „гаучосите“ една година

Дерби - 11.10.2017

Репрезентацијата на Аргентина со доста мака дури во последното коло обезбеди билет за Светското првенство во Русија со тоа што најголемите заслуги за овој пласман одат кај Лионел Меси. Ѕвездата на Барселона уште еднаш ја потврди својата класа и кога ...

Агуеро задоволен, болките стивнаа со насмевка одработен денешниот тренинг

Спортклуб - 11.10.2017

Заздравувањето на Серхио Агуеро по скршеницата на ребрата се одвива побрзо од очекувањата. Играчот сега се чувствува добро и денеска го одработи својот втор тренинг со екипата на Манчестер Сити.

Експлодира аргентинскиот темперамент: Меси и соиграчите погрдно ги нападнаа новинарите! (ВИДЕО)

Sport 1 - 11.10.2017

Аргентина го обезбеди настапот на Мундијалот во Русија идното лето фаќајќи го послендиот воз за визата за најголемиот фудбалски фестивал и тоа благодарение на Лионел Меси, кој буквално експлодира на теренот во Кито и со хет-трик ги одведе ...

Џои Бартон се посомнева во головите на Меси: Чудно однесување и движење на фудбалерот со број „23“ (ФОТО+ВИДЕО)

24Фудбал - 11.10.2017

Контроверзниот англиски фудбалер, член на Барнли се сомнева во регуларноста на головите на Аргентинецот. Аргентина со триумф од 1-3 на гостувањето кај Еквадор го фати последниот воз за Мундијалот во Русија, а за регуларноста во победата на Гаучосите ...

Реакцијата на Нејмар откако доби прашање дали се радува за пласманот на Меси во Русија

Точка - 12.10.2017

Лионел Меси се издвои од сивилото на Аргентина во кое беше западната оваа селекција во изминатите неколку квалификациски кола, па со страшен перформанс на мечот со Еквадор ја одведе својата селекција на толку посакуваното Светско првенство во Русија.

Добар знак за Меси и компанија-дали може да се повтори историјата: Марадона и Аргентина се мачеа, па триумфираа на СП ...

Точка - 12.10.2017

Аргентина со доста мака и благодарение пред се на генијалниот Лионел Меси се избори за мундијалска виза за Русија за првенството кое е на програмата наредната година. „Гаучосите“ дури во 18.