TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Франкфурт 2017: Деби за екстремниот DISCOVERY SVX

Авто Плус - 13.09.2017

По пазарното лансирање на тематските верзии Range Rover Sport SVR и Range Rover SVAutobiography, Land Rover со деби и со трета специјална понуда во своето портфолио, со варијанти SVX на новата генерација Discovery, која има деби за време на ...

Toyota Land Cruiser :: Теренската икона со ново лице

Авто Магазин - 13.09.2017

Toyota Land Cruiser во оваа генерација се појави во 2009 година и со своите робусни линии упорно се спротивставуваше на стареењето. Јапонците сепак за новата моделска година го редизајнираа, како однадвор така и одвнатре.

Toyota го претстави освежениот Land Cruiser во Франкфурт

CARClub - 13.09.2017

Актуелната генерација на големиот теренец на Toyota се продава во Европа од 2009-тата година, па токму затоа Јапонскиот производител се одлучи да ја модернизира. Обновениот Land Cruiser доаѓа со нов поклопец на моторот, браници, странични крила, ...

Би возеле ли електричен Jaguar?

Орбис - 12.09.2017

„Jaguar Land Rover“ стана последната автомобилска компанија која реши целосно да се препушти на производство на еко-возила, па така од 2020 година сите модели на Jaguar, како и спортските модели на Land Rover ќе бидат достапни во трите хибридни ...

Toyota Land Cruiser: Теренската икона со ново лице

Вистина.мк - 13.09.2017

Големиот SUV добро им пркоси на годините, но сепак од Toyota му дадоа ново лице. Toyota Land Cruiser во оваа генерација се појави во 2009 година и со своите робусни линии упорно се спротивставуваше на стареењето.