TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Адвокат очекувано ја напушта клупата на Холандија

Алфа - 09.11.2017

Дик Адвокат го потврди своето заминување од селекторската позиција во фудбалската селекција на Холандија. Одлуката е очекувана откако 70 годишниот стратег, кој го замени Дани Блинд, не успеа да ја однесе Холандија на Светскиот шампионат во Русија.

Потврдено: Холандија останува без селектор

Спортски - 09.11.2017

Селекторот на репрезентацијата на Холандија, Дик Адвокат и по трет пат во кариерата ќе го напушти кормилото на оваа репрезентација и тоа после само шест месеци. Адвокат потврди дека нема да го продолжи договорот со Фудбалскиот сојуз на Холандија по ...

Очекувано: Адвокат повеќе нема да е селектор на Холандија

СуперСпорт - 09.11.2017

По Европското првенство во Франција репрезентацијата на Холандија ќе го пропушти и Светското првенство во Русија, а таквиот резултат со себе повлекува очекувана одлука. Искусниот стратег Дик Адвокат и по трет пат во кариерата ќе ја напушти клупата ...

Адвокат по трет пат ја напушта холандската репрезентација

Канал5 - 09.11.2017

Дик Адвокат потврди дека нема да продолжи да соработува со Холандската фудбалска асоцијација по истекот на договорот на крајот од месецот по пријателските натпревари со Шкотска и Романија. - Пред мене се последните два натпревари.

Дик Адвокат се повлекува, Холандија ќе бара нов селектор

Екипа - 09.11.2017

Селекторот на фудбалската репрезентација на Холандија, Дик Адвокат (70), најави дека после двата пријателски натпревари против Шкотска денеска и против Романија во вторник, се повлекува од селекторското место.

Адвокат по трет пат ја напушта холандската репрезентација

А1 On - 09.11.2017

Дик Адвокат потврди дека нема да продолжи да соработува со Холандската фудбалска асоцијација по истекот на договорот на крајот од месецот по пријателските натпревари со Шкотска и Романија. – Пред мене се последните два натпревари.

Адвокат по трет пат ја напушта холандската репрезентација

Орбис - 09.11.2017

Дик Адвокат потврди дека нема да продолжи да соработува со Холандската фудбалска асоцијација по истекот на договорот на крајот од месецот по пријателските натпревари со Шкотска и Романија. – Пред мене се последните два натпревари.

Адвокат по трет пат ја напушта холандската репрезентација

Сител - 09.11.2017

Дик Адвокат потврди дека нема да продолжи да соработува со Холандската фудбалска асоцијација по истекот на договорот на крајот од месецот по пријателските натпревари со Шкотска и Романија. - Пред мене се последните два натпревари.

Адвокат по трет пат си замина од холандската клупа

Шеталиште - 09.11.2017

Дик Адвокат потврди дека нема да продолжи да соработува со Холандската фудбалска асоцијација по истекот на договорот на крајот од месецот по пријателските натпревари со Шкотска и Романија. „Пред мене се последните два натпревари.