TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Комичарот Луис Си Кеј ги призна обвинувањата дека мастурбирал пред Пет жени

Сакам да кажам - 10.11.2017

Прославениот американски комичар Луис Си Кеј призна дека обвинувањата за недолично сексуално однесување против него се точни. Тој изјави дека ја злоупотребил својата позиција и дека не може да сфати колкава болка им предизвикал на други со тоа.

Луис Си Кеј: Обвиненијата против мене за сексуално вознемирување се вистинити

Стандард - 10.11.2017

Познатиот американски комичар, Луис Си Кеј призна дека обвиненијата против него за сексуално вознемирување се вистините. Тој им се извини на жените кои страдале од неговите постапки. Ова стана јасно од денешната изјава, упатена до американските ...

Познатиот комичар обвинет е од колешките за сексуално вознемирување

Канал5 - 10.11.2017

Американскиот комичар Луис С.К (50) обвинет е од пет жени за сексуално вознемирување. Четири од нив за „Њујорк тајмс“ изјавиле дека комичарот мастурбирал во текот на разговорите со нив, додека петтата изјавила дека од неа побарал да го направи ...

Луи Си-Кеј ги потврди обвинувањата за сексуално вознемирување

А1 On - 10.11.2017

Популарниот комичар, Луи Си-Кеј ги потврди обвинувањата против него дека мастурбирал пред пет жени. Дана Мин Гудбман и Јулиа Волов го обвинија дека во 2002 година Луи ги поканил во неговата хотелска соба и ги прашал дали може да мастурбира пред нив.

Тематско Луи СиКеј пакетче

Оff.net - 10.11.2017

Мастурбирање, секс, порно, патриотизам, депресија, расизам и другите теми кои брилијатно ги работеше „човекот кој го кажува она што сите го мислиме“. На „дебата“ со портпаролката на организацијата Христијани против мастурбирањето, Елен Фарбер ...

Пет жени го обвинија Луис Си Кеј за сексуално вознемирување

Кајгана - 10.11.2017

Американскиот комичар Луис Си Кеј беше обвинет за сексуално вознемирување и недолично однесување од страна на пет различни жени. Од HBO веднаш реагираа, повлекувајќи ги неговите стенд-ап настапи и серии од етерот.

Уште три холивудски ѕвезди обвинети за сексуално вознемирување

Стандард - 10.11.2017

Секс скандалот кој го „тресе“ Холивуд веќе неколку недели и обележа имиња на лица како Харви Вајнштајн, Кевин Спејси и Дастин Хофман, продолжува да расте. Последователни обвинувања за сексуални напади беа упатени кон комичарот Луис Си Кеј и актерите ...

Падна и Луи СиКеј

Оff.net - 10.11.2017

Во поранешна Југославија, дури и децении после војната, беа доволни двајца сведоци дека некој се борел против окупаторот за тој да ги добие бенефициите што му следуваат од статусот борец. Исто, ама обратно, е денес во Холивуд.

Нов скандал: Пет жени го обвинија Луис Сикеј за сексуално напаствување

Слободен Печат - 10.11.2017

Пет жени изнеле обвинувања за сексуално вознемирување против 50-годишниот американски комичар Луис Сикеј, во текст објавен во „Њујорк тајмс“. Три од жените сведочеле дека комичарот се самозадоволувал пред нив.

Луи Си-Кеј ги потврди обвинувањата за сексуално вознемирување

Орбис - 10.11.2017

Популарниот комичар, Луи Си-Кеј ги потврди обвинувањата против него дека мастурбирал пред пет жени. Дана Мин Гудбман и Јулиа Волов го обвинија дека во 2002 година Луи ги поканил во неговата хотелска соба и ги прашал дали може да мастурбира пред нив.

Пет жени го обвинија Луис Сикеј за напаствување

+инфо - 10.11.2017

Три од жените сведочеле дека комичарот се самозадоволувал пред нив. Пет жени изнеле обвинувања за сексуално вознемирување против 50-годишниот американски комичар Луис Сикеј, во текст објавен во „Њујорк тајмс“.