TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ердоган: Европа само се преправа дека се бори против тероризмот

Стандард - 09.11.2017

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган рече дека европските земји обезбедуваат азил на терористички организации и ги толерираат нивните активности на своја територија, наместо да се борат против нив.

Матис и вети поддршка на Турција во борбата против ПКК

+инфо - 09.11.2017

Турција е незадоволна поради американската поддршка за курдските групи во Сирија и во Ирак, за кои Анкара тврди дека се поврзани со ПКК. Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис го уверил својот турски колега Нуретин Џаникли дека САД ја ...

Ердоган: Европа се преправа дека се бори против тероризмот

Макфакс - 09.11.2017

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави дека европските земји обезбедуваат засолниште за терористички организации и ги толерираат активностите на нивната територија, наместо да се борат против нив.

Турција и Иран планираат заедничка операција против Курдската работничка партија

+инфо - 08.11.2017

ПКК се наоѓа на листите на терористички организации на Турција, САД и Европската Унија, поради нејзината повеќедецениска борба за автономија. Турција и Иран планираат заедничка офанзива против герилската Курдска работничка партија (ПКК) во реонот на ...

Матис и вети поддршка на Турција во борбата против ПКК...

Н.Македонија - 09.11.2017

Матис и вети поддршка на Турција во борбата против ПКК Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис го уверил својот турски колега Нуретин Џаникли дека САД ја поддржуваат Турција во борбата против бунтовничката Курдска работничка партија (ПКК).

Ердоган: Европа се преправа дека се бори против тероризмот

Вечер - 09.11.2017

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави дека европските земји обезбедуваат засолниште за терористички организации и ги толерираат активностите на нивната територија, наместо да се борат против нив.

Турција и Иран планираат заедничка операција против ПКК

Локално - 08.11.2017

Турција и Иран планираат заедничка офанзива на против герилската Курдска работничка партија (ПКК) во реонот на планината Кандил, на тромеѓето меѓу Турција, Иран и Ирак, објави турскиот весник „Акшам“.

Матис ѝ вети поддршка на Турција во борбата против ПКК

Р.С.Европа - 09.11.2017

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис го уверил својот турски колега Нуретин Џаникли дека САД ја поддржуваат Турција во борбата против бунтовничката Курдска работничка партија (ПКК).

Ердоган: Европа се преправа дека се бори против тероризмот

Точка - 10.11.2017

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави дека европските земји обезбедуваат засолниште за терористички организации и ги толерираат активностите на нивната територија, наместо да се борат против нив.

Турција и Иран планираат заедничка операција против ПКК

Сител - 08.11.2017

- Турција и Иран планираат заедничка офанзива на против герилската Курдска работничка партија (ПКК) во реонот на планината Кандил, на тромеѓето меѓу Турција, Иран и Ирак, објави турскиот весник „Акшам“.

Матис и вети поддршка на Турција во борбата против ПКК

А1 On - 09.11.2017

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис го уверил својот турски колега Нуретин Џаникли дека САД ја поддржуваат Турција во борбата против бунтовничката Курдска работничка партија (ПКК).

Турција и Иран планираат заедничка операција против ПКК

А1 On - 08.11.2017

Турција и Иран планираат заедничка офанзива на против герилската Курдска работничка партија (ПКК) во реонот на планината Кандил, на тромеѓето меѓу Турција, Иран и Ирак, објави турскиот весник „Акшам“.

Матис и вети поддршка на Турција во борбата против ПКК

Орбис - 09.11.2017

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис го уверил својот турски колега Нуретин Џаникли дека САД ја поддржуваат Турција во борбата против бунтовничката Курдска работничка партија (ПКК).

Турција и Иран планираат заедничка операција против ПКК

Орбис - 08.11.2017

Турција и Иран планираат заедничка офанзива на против герилската Курдска работничка партија (ПКК) во реонот на планината Кандил, на тромеѓето меѓу Турција, Иран и Ирак, објави турскиот весник „Акшам“.