TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зидан: Почнуваме одново, не важи веќе дека сме шампиони во ЛШ

Екипа - 13.09.2017

Европскиот првак Реал Мадрид вечерва на „Сантијаго Бернабеу“ ја отвора својата нова епизода во Лигата на шампионите, а тренерот Зинедин Зидан вели дека новиот старт значи и нов предизвик за освојување на пехарот.

Реал продолжува со купување на млади таленти, нов потпис на Бернабе

Спортклуб - 13.09.2017

Реал Мадрид продолжи со праксата да купува млади талентирани фудбалери. Иако е завршен летниот преоден рок, денеска беше објавео дека Родриго Антонио Родригеш е ново засилување за кралскиот клуб.

Готово: Реал Мадрид обезбеди нов играч за врска!

Спортски - 13.09.2017

Иако преодниот рок е завршен, Реал работи и надвор од него.Родриго Антонио Родригеш е ново засилување на Реал Мадрид. Младиот 17 годишен фудбалер на скоро ќе ги помине медицинските тестови, после што ќе потпише договор со славниот шпански клуб, ...

Зидан со нови проблеми: Марсело ја доби казната за црвениот картон против Леванте

Gol.mk - 13.09.2017

Шпанскиот шампион, Реал Мадрид немаше успешен старт на новата сезона и веќе заостанува четири бода во Примера зад главниот ривал за титулата, Барселона. Зинедин Зидан веќе неколку натпревари не може да смета на суспендираниот Кристијано Роналдо, а ...

Е ТОА Е ДОЛГОВЕЧНОСТ: Марсело ќе остане во Мадрид цели 16 години

SportMedia - 13.09.2017

Почна на терените за мал фудбал како деветгодишник, а поради очајните услови во кои живееше тогаш, сакаше да го „батали фудбалот". Но луѓето од Флуминенсе препознаа нешто во тоа момче, не му дозволија да се предаде. Со 13.

Официјално: Марсело останува „крал“ до 2022 година

Спортски - 13.09.2017

Реал Мадрид преку својата официјална страна потврди дека е постигнат договор со Марсело за продолжување на соработката. Бразилецот денес стави потпис на нов договор и се обврза на верност кон „кралевите“ до 2022 година! Марсело е заменик капитен и ...

Марсело останува верен на Реал Мадрид

СуперСпорт - 13.09.2017

Од редовите на Реал Мадрид потврдија дека левиот бек Марсело потпишал нов договор. Бразилскиот интернационалец кој е незаменлив на левата позиција во одбраната во клубот ќе остане до јуни 2022 година.

Реал Мадрид тргнува по младата ѕвезда на Сити

Спортски - 13.09.2017

Реал Мадрид ова лето реши да не троши многу пари на фудбалски ѕвезди, туку да ангажира млади фудбалери кои ќе се развиваат под водство на Зидан и ќе бидат иднина на клубот. Пристигнаа Тео Хернандез од Атлетико Мадрид и Дани Себаљос од Бетис, двајца ...

Марсело ќе остане „крал“ до 2022 година

Екипа - 13.09.2017

Бразилскиот интернационалец Марсело го продолжи договорот со Реал Мадрид до 2022 година. Тој ја прифати понудата на клубот за продолжување на соработката за дополнителни две години, со оглед дека претходниот договор имаше важност до 2020.

Марсело останува во Реал до 2022. година

Стандард - 13.09.2017

Бразилецот Марсело, кој игра за актуелниот европски клубски шампион Реал Мадрид од 2007 година, го продолжи договорот до 30 јуни 2022 година. Кралскиот клуб го објави новиот договор со дефанзивецот пред почетокот на сезоната во Лигата на шампионите ...

Марсело ја дозна казната за својот неспортски потег против Леванте, па доби награда од Реал Мадрид

Дерби - 13.09.2017

Дисциплинската комисија при шпанската Ла Лига ова попладне излезе со соопштение за инцидетот кој го предизвика Марсело на првенствениот меч со Леванте кој се одигра изминатиов викед, преку кое наведе дека Бразилецот ја добива најблага казна во ...

Фотографија од Хамес Родригез што ќе ве остави во неверување (ФОТО)

Sport 1 - 13.09.2017

Новиот фудбалер на Баерн Минхен, Хамес Родригез не погоди на синоќешниот натпревар во Лигата на шампиони против Андерлехт во победата од 3-0, но Колумбиецот беше уловен од фоторепортерите во неверојатен момент.

Марсело останува во Реал Мадрид до 2022 година

ЗаЗабава - 13.09.2017

Бразилецот го продолжи договорот со Реал Мадрид до 2022 година. Марсело ја прифати понудата на клубот за продолжување на соработката за дополнителни две години, со оглед дека претходниот договор имаше важност до 2020.

Марсело ја дозна казната за својот неспортски потег против Леванте, па доби награда од Реал Мадрид

Точка - 13.09.2017

Дисциплинската комисија при шпанската Ла Лига ова попладне излезе со соопштение за инцидетот кој го предизвика Марсело на првенствениот меч со Леванте кој се одигра изминатиов викед, преку кое наведе дека Бразилецот ја добива најблага казна во ...

Реал го процени Бензема на милијарда евра

Стандард - 12.09.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема постигнал договор за продолжување на договорот до летото 2021 година. Во договорот ќе биде ставена откупна клаузула во вредност од 1 милијарда евра, соопшти „Франс фудбал“.

Бејл откри зошто не постапил како Нејмар

Спортски - 12.09.2017

Ѕвездата на Реал Мадрид, Герет Бејл откри дека ова лето воопшто не бил блиску да го напушти „Сантиаго Бернабеу“ и да премине во Манчестер Јунајтед. Според медиумите на Островот, Жозе Мурињо се обидел да го убеди Велшанецот да се пресели на „Олд ...

„Поради Модриќ заминав од Тотенхем“

СуперСпорт - 12.09.2017

Герет Бејл изјави дека Лука Модриќ е најголемиот виновник поради неговото заминување од Тотенхем. Бејл во 2013 ораше по англиските терени и можеше да замине каде сака. Тој го одбра Реал но ништо од тоа немаше да се случи доколку не беше Лука Модриќ.

Вклучен алармот во Мадрид – Зидан им одржа лекција на играчите

Спортски - 12.09.2017

Реал лошо ја започна сезоната во Примера, ремизираше во првите два меча на домашен терен, па веќе заостанува 4 бода зад Барселона. Поради тоа мирниот Французин реши дека е време да го крене гласот.

Реал ги откри замениците на Рамос: Роналдо дури трета опција за капитен на „кралевите“!

Gol.mk - 12.09.2017

Утре, европскиот шампион, Реал Мадрид ја започнува одбраната на трофејот во Лигата на шампионите. „Кралевите“ кои се првиот и единствениот тим кој успеал две години во низа да слави во ова елитно натпреварување, на домашен терен ќе го пречека тимот ...

Зидан ја раздрма соблекувалната: Спуштете се на земја, не сте толку добри колку што мислите

Sport 1 - 12.09.2017

Реал Мадрид остави блескава сезона зад себе која ја круниса со освојување на Суперкуп трофејот во Скопје, но оваа лошо ја отвори и ќе мора Зинедин Зидан што побрзо да ги консолидира редовите.

Бејл: Промената на стилот на игра од страна на Зидан не ми оди во прилог

Дерби - 12.09.2017

Герет Бејл очигледно ја искористи интернационалната пауза за да даде неколку интересни изјави за ситуацијата во која се наоѓа моментално во Реал Мадрид, клуб во кој за првпат го почувствува сериозниот притисок од навивачите кои го загубија трпените ...

На фановите не им се верува, Перез го осигурува „миленичето“ Бензема со клаузула од 1.000 милиони евра!

24Фудбал - 12.09.2017

Флорентино Перез и Реал Мадрид оваа недела ќе го наградат Карим Бензема со нов побогат договор, и за да покажат колку веруваат во напаѓачот, ќе вметнат откупна клаузла од ЕДНА милијарда евра Французинот постојано е на мета на фановите и многумина ...

Зидан пред почетокот на Лигата на шампионите: Очекуваме многу тежок турнир

Стандард - 12.09.2017

Tренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан ги сподели своите очекувања за презентацијата на тимот во овогодинешната Лига на шампиони. „Кралевите“ утре ќе започнат против кипарскиот АПОЕЛ (Никозија). „Не очекува многу тежок турнир.

Зидан се помири со реалноста и посочи која е позицијата на која неговиот тим има недостаток

Дерби - 12.09.2017

Зинедин Зидан самиот му стави крај на летниот преоден рок уште пред официјалното затворање од страна на ФИФА, од едноставна причина што во месец август сметаше дека неговиот тим е навистина комплетен и непотребно е да се доведуваат нови фудбалери.

Што ќе кажат „Ѓаволите“, Бејл открива зошто го одбил Манчестер јунајтед изминатово лето

24Фудбал - 12.09.2017

Во разговор со медиумите од „Островото“, Герет Бејл открива зошто изминатово лето му кажал НЕ на Манчестер јунајтед, Велшанецот сака да освојува големи трофеи Можниот трансфер на Герет Бејл во Манчестер јунајтед стана актуелен пред дуелот на двата ...

Зидан полудел на играчите: Немојте да мислите дека сте толку добри!

Спортклуб - 12.09.2017

Обично мирниот Французин е незадоволен по двете ремија по ред на домашен терен во Примера, па одлучил да им одржи лекција на своите играчи. По три кола Реал Мадрид има само пет бода. Ова е најлошиот старт за „Кралевите“ уште од сезоната 2001/02 кога ...

На Бејл не му е најважно да биде прва ѕвезда во тимот

А1 On - 12.09.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Герет Бејл, откри дека не е точно дека минатото лето бил пред напуштање на „кралскиот клуб“ и покрај понудата на Манчестер Јунајтед. Според медиумите на Островот, Жозе Мурињо се обидел да го убеди Велшанецот да дојде на ...

Карим Бензема стана четврт капитен на Реал Мадрид

Локално - 12.09.2017

Францускиот напаѓач Карим Бензема стана четврт капитен на Реал Мадрид, со што фудбалскиот клуб укажа на неговата важност во тимот. По заминувањето на Пепе, Бензема стана четврт капитен на Реал по Рамос, Марсело и Роналдо.

Бејл соодветно одговори на сите критики, а дополнително открива и која е негвата најголема маана…

Спортски - 11.09.2017

Герет Бејл не минува низ најдобар период во Реал Мадрид, бидејќи веќе неколку месеци се обидува да ја врати својста препознатлива форма. На стартот на оваа сезона конечно е физички подготвен, но не е во прв план, што и не е зачудувачки кога ќе се ...

Бејл: Промената на стилот на игра од страна на Зидан не ми оди во прилог

Точка - 12.09.2017

Герет Бејл очигледно ја искористи интернационалната пауза за да даде неколку интересни изјави за ситуацијата во која се наоѓа моментално во Реал Мадрид, клуб во кој за првпат го почувствува сериозниот притисок од навивачите кои го загубија трпените ...

Бензема добива нов побогат договор и откупна клаузула од ЕДНА милијарда евра

МКД - 12.09.2017

Медиумите од Франција пишуваат дека Карим Бензема и Флорентино Перез си подале рака за продолжување на соработката, официјална потврда треба да пристигне оваа недела Французинот постојано е на мета на фановите и многумина веруваат дека тој со ...

Зидан се помири со реалноста и посочи која е позицијата на која неговиот тим има недостаток

Точка - 12.09.2017

Зинедин Зидан самиот му стави крај на летниот преоден рок уште пред официјалното затворање од страна на ФИФА, од едноставна причина што во месец август сметаше дека неговиот тим е навистина комплетен и непотребно е да се доведуваат нови фудбалери.

Бејл открива зошто го одбил Манчестер јунајтед: Можев да бидам лидер, но сакам големи трофеи

МКД - 12.09.2017

Герет Бејл проговори за можноста да се преселел на Олд Трафорд, Велшанецот вели дека сакал да освојува големи трофеи па затоа ги одбил „Црвените ѓаволи" Можниот трансфер на Герет Бејл во Манчестер јунајтед стана актуелен пред дуелот на двата клуба ...

На Бејл не му е најважно да биде прва ѕвезда во тимот

Курир - 12.09.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Герет Бејл, откри дека не е точно дека минатото лето бил пред напуштање на „кралскиот клуб“ и покрај понудата на Манчестер Јунајтед. Според медиумите на Островот, Жозе Мурињо се обидел да го убеди Велшанецот да дојде на ...

На Бејл не му е најважно да биде прва ѕвезда во тимот

+инфо - 12.09.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Герет Бејл, откри дека не е точно дека минатото лето бил пред напуштање на „кралскиот клуб“. Напаѓачот на Реал Мадрид, Герет Бејл, откри дека не е точно дека минатото лето бил пред напуштање на „кралскиот клуб“ и покрај ...