TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев од Кичево: Правда ќе има и тоа е моето најсилно ветување, а поделбите по етничка основа не водат никаде

А1 On - 06.10.2017

Македонија тргна по нов демократски пат, кон правдата и правото. Правда во Македонија ќе има. Секој што се огрешил, ќе одговара. Правда ќе има и тоа е моето најсилно ветување. Мора да има одговорност, давам збор, а зборот е збор, порача од ...

Заев: Правда во Македонија ќе има, да не се делиме по етничка основа...

Н.Македонија - 06.10.2017

Заев: Правда во Македонија ќе има, да не се делиме по етничка основа Вечерва во Кичево предизборен митинг одржа СДСМ и коалицијата. На предизборниот митинг беше претставена советничката листа од оваа коалиција предводена од Сашо Кацески, правник од ...

Заев: Да ги заокружиме промените

МРТ - 06.10.2017

Карванот на коалицијата „Живот во Македонија“, предводена од СДСМ митингува во Македонски Брод и во Кичево, откако се претстави во Јегуновце и во Тетово. Заев рече- само заедничка Македонија има иднина, различностите се нашето богатство...

Заев: Работиме сплотено за нови работни места

Слободен Печат - 06.10.2017

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев на синоќешниот митинг на СДСМ и коалицијата во Тетово се обрати кон граѓаните со пораки за заедништво, сплотеност и повика на заедничка работа што ќе ја води Македонија напред.

Заев: Правда во Македонија ќе има, да не се делиме по етничка основа

Слободен Печат - 06.10.2017

Македонија тргна по нов демократски пат, кон правдата и правото. Правда во Македонија ќе има. Секој што се огрешил, ќе одговара. Правда ќе има и тоа е моето најсилно ветување. Мора да има одговорност, давам збор, а зборот е збор, порача од ...

Заев: Правда во Македонија ќе има, да не се делиме по етничка основа

Мета - 06.10.2017

На предизборниот митинг во Кичево, премиерот и претседател на СДСМ вечерва најави подобри времиња и поубав живот за сите во земјава. – Во декември лани сите сплотени одржавме лекција на цел свет соборивме режим со пенкало и со глас.

Поенти од митинзи: Заев за мултиетничност, Груевски за нова визија по изборите

Телевизија Нова - 06.10.2017

Партиските лидери на единаесеттиот ден од кампањата за локалните избори вчера излегоа со различни пораки до граѓаните, со цел да ја добијат нивната доверба на 15 октомври. Лидерот на владејачката партија Зоран Заев вчера испрати пораки за ...

Заев: Доколку сме заедно сплотени и единствени Македонија ќе оди напред и ништо нема да може да застане пред нас

А1 On - 05.10.2017

Само заедничка Македонија има иднина. Европа своите темели ги полага врз различностите, тоа е нашето богатство, ветер во грб, нашата предност, а не наша слабост. Мултиетничко Тетово ќе продолжи да ја испраќа пораката за мултиетничка Македонија, да ...

Заев од Тетово: Иднина има само заедничка, а не „чиста“ Македонија

Мета - 05.10.2017

„’Чиста’ Македонија нема иднина. Иднина има само заедничка Македонија. Тоа е нашето богатство и тоа богатство треба да го искористиме, зашто е наша предност, а не слабост“, порача лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, на вечерашниот митинг во ...

Заев од Тетово: Работиме сплотено за нови работни места

Макфакс - 06.10.2017

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на синоќешниот митинг на СДСМ и коалицијата во Тетово се обрати кон граѓаните со пораки за заедништво, сплотеност и повика на заедничка работа што ќе ја води Македонија напред.

Заев во Кичево: Одговорност ќе има, зборот е збор

Макфакс - 06.10.2017

Македонија тргна по нов демократски пат, кон правдата и правото. Правда во Македонија ќе има. Секој што се огрешил, ќе одговара. Правда ќе има и тоа е моето најсилно ветување. Мора да има одговорност, давам збор, а зборот е збор, порача од ...

Поенти од митинзи: Заев за мултиетничност, Груевски за нова визија по изборите

А1 On - 06.10.2017

Партиските лидери на единаесеттиот ден од кампањата за локалните избори вчера излегоа со различни пораки до граѓаните, со цел да ја добијат нивната доверба на 15 октомври. Лидерот на владејачката партија Зоран Заев вчера испрати пораки за ...

Заев: Само заедничка Македонија има иднина - различностите се наше богатство...

Н.Македонија - 05.10.2017

Заев: Само заедничка Македонија има иднина - различностите се наше богатство Само заедничка Македонија има иднина. Европа своите темели ги полага врз различностите, тоа е нашето богатство, ветер во грб, нашата предност, а не наша слабост.

Заев од Тетово: Иднина има само заедничка, а не „чиста“ Македонија

Локално - 05.10.2017

„’Чиста’ Македонија нема иднина. Иднина има само заедничка Македонија. Тоа е нашето богатство и тоа богатство треба да го искористиме, зашто е наша предност, а не слабост“, порача лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, на вечерашниот митинг во ...

Заев од Тетово: Работиме сплотено за нови работни места

Точка - 06.10.2017

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на синоќешниот митинг на СДСМ и коалицијата во Тетово се обрати кон граѓаните со пораки за заедништво, сплотеност и повика на заедничка работа што ќе ја води Македонија напред.

Заев: Правда во Македонија ќе има, да не се делиме по етничка основа

Телевизија Нова - 06.10.2017

Македонија тргна по нов демократски пат, кон правдата и правото. Правда во Македонија ќе има. Секој што се огрешил, ќе одговара. Правда ќе има и тоа е моето најсилно ветување. Мора да има одговорност, давам збор, а зборот е збор, порача од ...

Митинзи: Заев за мултиетничност, Груевски за нова визија по изборите

Слободен Печат - 06.10.2017

Партиските лидери на единаесеттиот ден од кампањата за локалните избори вчера излегоа со различни пораки до граѓаните, со цел да ја добијат нивната доверба на 15 октомври. Лидерот на владејачката партија Зоран Заев вчера испрати пораки за ...

Заев: Само заедничка Македонија има иднина - различностите се наше богатство

+инфо - 05.10.2017

Заев се заблагодари на тетовци за поддршката, како што кажа, во борбата против режимот. Само заедничка Македонија има иднина. Европа своите темели ги полага врз различностите, тоа е нашето богатство, ветер во грб, нашата предност, а не наша слабост.

Заев од Кичево: Правда ќе има и тоа е моето најсилно ветување, а поделбите по етничка основа не водат никаде

Локално - 06.10.2017

Македонија тргна по нов демократски пат, кон правдата и правото. Правда во Македонија ќе има. Секој што се огрешил, ќе одговара. Правда ќе има и тоа е моето најсилно ветување. Мора да има одговорност, давам збор, а зборот е збор, порача од ...

Поенти од митинзи: Заев за мултиетничност, Груевски за нова визија по изборите

ТВ21 - 06.10.2017

Партиските лидери на единаесеттиот ден од кампањата за локалните избори вчера излегоа со различни пораки до граѓаните, со цел да ја добијат нивната доверба на 15 октомври. Лидерот на владејачката партија Зоран Заев вчера испрати пораки за ...

Заев: Само заедничка Македонија има иднина – различностите се наше богатство

Слободен Печат - 05.10.2017

Само заедничка Македонија има иднина. Европа своите темели ги полага врз различностите, тоа е нашето богатство, ветер во грб, нашата предност, а не наша слабост. Мултиетничко Тетово ќе продолжи да ја испраќа пораката за мултиетничка Македонија, да ...

Заев: Правда во Македонија ќе има, да не се делиме по етничка основа

Стандард - 06.10.2017

Македонија тргна по нов демократски пат, кон правдата и правото. Правда во Македонија ќе има. Секој што се огрешил, ќе одговара. Правда ќе има и тоа е моето најсилно ветување. Мора да има одговорност, давам збор, а зборот е збор, порача од ...

Поенти од митинзи: Заев за мултиетничност, Груевски за нова визија по изборите

Локално - 06.10.2017

– Партиските лидери на единаесеттиот ден од кампањата за локалните избори вчера излегоа со различни пораки до граѓаните, со цел да ја добијат нивната доверба на 15 октомври. Лидерот на владејачката партија Зоран Заев вчера испрати пораки за ...

Заев: Само заедничка Македонија има иднина - различностите се наше богатство

Вечер - 05.10.2017

Само заедничка Македонија има иднина. Европа своите темели ги полага врз различностите, тоа е нашето богатство, ветер во грб, нашата предност, а не наша слабост. Мултиетничко Тетово ќе продолжи да ја испраќа пораката за мултиетничка Македонија, да ...

Заев: Правда во Македонија ќе има, да не се делиме по етничка основа ВИДЕО

+инфо - 06.10.2017

Немаме предрасуди, се здружуваме со граѓаните, шарени сме, не има од сите етнички заедници, ова е наша заедничка земја, истакна Заев. Македонија тргна по нов демократски пат, кон правдата и правото. Правда во Македонија ќе има.

Заев: Само заедничка Македонија има иднина – различностите се наше богатство

Телевизија Нова - 05.10.2017

Само заедничка Македонија има иднина. Европа своите темели ги полага врз различностите, тоа е нашето богатство, ветер во грб, нашата предност, а не наша слабост. Мултиетничко Тетово ќе продолжи да ја испраќа пораката за мултиетничка Македонија, да ...

Заев во Кичево: Одговорност ќе има, зборот е збор

Точка - 06.10.2017

Македонија тргна по нов демократски пат, кон правдата и правото. Правда во Македонија ќе има. Секој што се огрешил, ќе одговара. Правда ќе има и тоа е моето најсилно ветување. Мора да има одговорност, давам збор, а зборот е збор, порача од ...

Заев: Доколку сме заедно сплотени и единствени Македонија ќе оди напред и ништо нема да може да застане пред нас

Локално - 06.10.2017

Само заедничка Македонија има иднина. Европа своите темели ги полага врз различностите, тоа е нашето богатство, ветер во грб, нашата предност, а не наша слабост. Мултиетничко Тетово ќе продолжи да ја испраќа пораката за мултиетничка Македонија, да ...

Заев од Кичево: Правда ќе има и тоа е моето најсилно ветување

Алфа - 06.10.2017

Македонија тргна по нов демократски пат, кон правдата и правото. Правда во Македонија ќе има. Секој што се огрешил, ќе одговара. Правда ќе има и тоа е моето најсилно ветување. Македонија тргна по нов демократски пат, кон правдата и правото.

Заев: И ќе најдеме решение за името и ќе останеме горди

Sky - 06.10.2017

Само заедничка Македонија има иднина. Европа своите темели ги полага врз различностите, тоа е нашето богатство, ветер во грб, нашата предност, а не наша слабост. Мултиетничко Тетово ќе продолжи да ја испраќа пораката за мултиетничка Македонија, да ...

ЛИ2017/ Заев: Правда во Македонија ќе има, да не се делиме по етничка основа

Вечер - 07.10.2017

Македонија тргна по нов демократски пат, кон правдата и правото. Правда во Македонија ќе има. Секој што се огрешил, ќе одговара. Правда ќе има и тоа е моето најсилно ветување. Мора да има одговорност, давам збор, а зборот е збор, порача од ...

ЛИ2017/ Заев: Само заедничка Македонија има иднина – различностите се наше богатство

Либертас - 06.10.2017

Само заедничка Македонија има иднина. Европа своите темели ги полага врз различностите, тоа е нашето богатство, ветер во грб, нашата предност, а не наша слабост. Мултиетничко Тетово ќе продолжи да ја испраќа пораката за мултиетничка Македонија, да ...