TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хуманост: Ја откажала венчавката од 30.000 долари и нагостила бездомници ФОТО

Слободен Печат - 17.07.2017

Несудената невеста од американската држава Индијана ја откажала свадбената веселба од 30.000 долари, бидејќи смислила идеален и воедно хуман план целата храна и пијалак да не пропаднат. Сара Камингс (25) и нејзиниот свршеник ја откажале венчавката ...

Ја откажала венчавката и нагостила бездомници!

Вечер - 17.07.2017

25-годишната Сара Каминс од непознати причини морала да ја откаже својата венчавка, но локацијата и храната веќе биле платени, па морала да смисли нешто. На сета мака успеала да им го разубави денот барем на 170 бездомници. - Бев за никаде.