TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вака изгледа вереницата на згодниот Омер (фото)

Хитпортал - 10.11.2017

Омер Ипликчи на малите екрани се вљуби во Дефне, но „Вљубениот ерген“ и во приватниот живот е вљубен. Турчинките, но и македонките го обожаваат Барис Ардук, но тој е во сериозна 2-годишна врска со Гупсе Озај за која вели дека е горд што ја нашол.

ВИДЕО: Дефне малку се напи па го направи ова пред вереницата на Омер

Курир - 10.11.2017

Главните ликови по официјалниот дел се опуштија, па на Дефне и се случи мала незгода која веднаш во видео варијанта се појави на социјалните ...

Видео: Дефне малку се напи па го направи ова пред вереницата на Омер

Press24 - 10.11.2017

Елчин Сангу или убавата Дефне од хит серијата Вљубениот ерген на Сител, со Омер беше на промоција на новиот филм, а таму му се залепи пред вереницата. Секако Дефне е позната по хуморот па никој не и се ...

(Галерија) Омер и Дефне го промовираа „Време на среќа“

Репортер - 09.11.2017

Вчеравечер во Истанбул се случи премиерата на филмот „Време за среќа“, во кои главните улоги ги имаат Елцин Сангу и Бариш Ардуч, или Дефне и Омер. На настанот присуствуваа бројни новинари, пријатели на актерите, но и обожаватели кои успеаја да купат ...

Се случи премиерата на „Време за среќа“: Дефне и Омер направија бура во Истанбул (ФОТО)

Курир - 09.11.2017

На овој голем настан присуствуваа голем број новинари, блиските на актерите, пријателите и дел од обожавателите кои успеаја да бидат дел од ова случување. На премиерата се појавија Нериман, Корај, Исо, но и девојаката на Бариш, Гупсе Озај, која ...

Дефне претера малку со пиењето, па направи мала сцена

Пулс24 - 10.11.2017

За премиерата на новиот филм „Време за среќа“ со Бариш Ардуч и Елцин Сангу зборува цела Турција. Главните ликови по официјалниот дел се опуштија, па на Дефне и се случи мала незгода која веднаш во видео варијанта се појави на социјалните ...

(ВИДЕО) Дефне на почетоците од кариерата во „Бурни времиња“

Репортер - 08.11.2017

Во серијата „Бурни времиња“, која се емитуваше во 2012 година и во Македонија, а траеше цели три сезони, играше Елчин Сангу. Популарната Дефне од серијата „Изнајмена љубов“ тогаш беше на почетоците од својата кариера.

(Галерија) Дефне со нова фотосесија

Репортер - 08.11.2017

Турската актерка Елчин Сангу, нам најпозната како Дефне од серијата „Вљубениот ерген“, во светот на модата во Турција важи за една од најбараните модели. Откако деновиве го заврши снимањето на новиот филм „Време за среќа“, таа се посвети на модата, ...

(Галерија) Се случи премиерата на „Време за среќа“: Дефне и Омер направија бура во Истанбул – еве како беше!

Среќа.mk - 09.11.2017

Во Истанбул вчеравечер беше голем дел за публиката на популарните актери Елчин Сангу и Бариш Ардуч или попознати како Дефне и Омер или Ада и Мерт од новиот филм „Време за среќа“, чија прва премиера се случи синоќа.

Дефне малку се напи па го направи ова пред вереницата на Омер (ВИДЕО)

Exclusive.mk - 10.11.2017

За премиерата на новиот филм „Време за среќа“ со Бариш Ардуч и Елцин Сангу зборува цела Турција. Главните ликови по официјалниот дел се опуштија, па на Дефне и се случи мала незгода која веднаш во видео варијанта се појави на социјалните ...

ДАЛИ ЌЕ ЈА ПРЕПОЗНАЕТЕ- Дефне на почетоците од кариерата во „Бурни времиња“

Exclusive.mk - 08.11.2017

Во серијата „Бурни времиња“, која се емитуваше во 2012 година и во Македонија, а траеше цели три сезони, играше Елчин Сангу. Популарната Дефне од серијата „Вљубениот ерген“ тогаш беше на почетоците од својата кариера.

Фото: Се случи премиерата на новата серија - Омер и Дефне предизвикаа бура во Турција

Press24 - 09.11.2017

Во Истанбул вчера беше голем ден за публиката на популарните актери Елцин Сангу и Бариш Ардуч, Дефне и Омер или Ада и Мерт од новиот филм „Време за среќа“, чија прва премиера се случила синоќа.

Сега е Дефне, но оваа актерка на Македонците им е позната и од друга серија (ВИДЕО)

Курир - 08.11.2017

Популарната Дефне од серијата „Вљубениот ерген“ тогаш беше на почетоците од својата кариера. Во серијата пред пет години таа ја играше учителката по музичко на Мете, кој се заљуби во неа, но таа почина од ...

Сега е Дефне, но и предходно ја гледавме оваа актерка во Македонија

Сител - 09.11.2017

Во серијата „Бурни времиња“, која се емитуваше во 2012-та година и во Македонија, а траеше цели три сезони, играше Елцин Сангу. Популарната Дефне од серијата „Вљубениот ерген“ тогаш беше на почетоците од својата кариера.

Фото: Сега ја гледаме како Дефне, но таа глумеше и во серијата која сите ја сакавме

Press24 - 09.11.2017

Во серијата „Бурни времиња“, која се емитуваше во 2012-та година и во Македонија, а траеше цели три сезони, играше Елцин Сангу. Популарната Дефне од серијата „Вљубениот ерген“ тогаш беше на почетоците од својата кариера.

Сигурно не се сеќавате! Еве во која серија претходно а гледавме убавата Дефне

Пулс24 - 09.11.2017

Во серијата „Бурни времиња“, која се емитуваше во 2012-та година и во Македонија, а траеше цели три сезони, играше Елцин Сангу. Популарната Дефне од серијата „Вљубениот ерген“ тогаш беше на почетоците од својата кариера.