TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Обид за убиство на овчар во гостиварско

Сител - 14.11.2017

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Љ.С. (37) од село Чегране поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“. На 11. овој месец околу 15,00 часот пријавениот, на место викано “Гропа“, покрај локалниот пат ...

По расправија со овчар пукал во него, следниот ден сам се пријавил во полиција

МКД - 13.11.2017

Вчера околу 14.30 часот во полициското одделение-Жеровјане сам се пријавил Л.С. (37) од село Чегране, кој се сомничи за убиство во обид, кое било пријавено претходниот ден. Тој се сомничи дека по расправија на нива во атарот на с.Неготино, со огнено ...

Обид за убиство во гостиварско

Курир - 13.11.2017

-Осомничениот Л.С, по куса расправија на нива во атарот на Неготино-Полошко со огнено оружје пукал и во десната дланка го ранил 33- годишниот неготинец Е.Е, кој ги напасувал овците, а потоа избегал, информираат од СВР Тетово.

Обид за убиство во Тетово

Press24 - 13.11.2017

Во полициското одделение Жеровјане, вчера самиот се пријавил 37-годишниот Л.С.,кој бил осомничен за „убиство во обид“ кое било пријавено претходниот ден. Како што соопштуваат од полиција, Л.С.

Ранет овчар во гостиварско

Курир - 14.11.2017

Од МВР соопштија дека СВР Тетово поднесе кривична пријава против Љ.С поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“. Тој на 11 ноември 2017 година околу 15 часот на место викано „Гропа“, покрај локалниот пат с.Неготино– ...

Жител на село Чегране застрелал сосед и избегал

ТВ21 - 12.11.2017

Триесет и седумгодишниот Л.С., жител на село Чегране вчера во 15:33 часот кај местото викано „Гропа“ атар на село Неготино-Гостивар, по расправија со Е.Е. (33) од истото село кој ги пасел овците, му го доближил пиштолот до десната дланка на Е.Е и ...

Пукал во воздух да ги истера кучињата, а по кавга со овчарот пукал во него

МКД - 14.11.2017

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против Љ.С. (37) од село Чегране поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело убиство во обид. На 11 ноември околу 15 часот пријавениот, на место викано “Гропа“, покрај локалниот пат ...

Жител на село Чегране застрелал соселанец по што избегал

Мета - 12.11.2017

Триесет и седумгодишниот Л.С., жител на село Чегране вчера во 15:33 часот кај местото викано „Гропа“ атар на село Неготино-Гостивар, по расправија со Е.Е. (33) од истото село кој напасувал овци, му го доближил пиштолот до десната дланка на Е.Е и ...

Овчар ранет со пиштол во гостиварско

Press24 - 14.11.2017

Овчар од село Неготино гостиварско бил ранет во рака со сопствениот пиштол од 37- годишен жител на село Чегране, тетовско. Од МВР соопштија дека СВР Тетово поднесе кривична пријава против Љ.С поради постоење основано сомнение за сторено кривично ...

Жител на село Чегране застрелал соселанец по што избегал

Локално - 12.11.2017

Триесет и седумгодишниот Л.С., жител на село Чегране вчера во 15:33 часот кај местото викано „Гропа“ атар на село Неготино-Гостивар, по расправија со Е.Е. (33) од истото село кој напасувал овци, му го доближил пиштолот до десната дланка на Е.Е и ...

Ранет овчар во гостиварско

А1 On - 14.11.2017

Овчар од село Неготино гостиварско бил ранет во рака со сопствениот пиштол од 37- годишен жител на село Чегране, тетовско. Од МВР соопштија дека СВР Тетово поднесе кривична пријава против Љ.С поради постоење основано сомнение за сторено кривично ...

Жител на село Чегране пукал во соселанец и избегал

+инфо - 14.11.2017

Поради сериозноста на повредите ранетиот е згрижена на скопските клиники. Триесет и седумгодишниот Л.С., жител на село Чегране вчера во 15.33 часот кај местото викано „Гропа" во атарот на гостиварското село Неготино, по расправија со Е.Е.

Ранет овчар во гостиварско

Локално - 14.11.2017

Овчар од село Неготино гостиварско бил ранет во рака со сопствениот пиштол од 37- годишен жител на село Чегране, тетовско. Од МВР соопштија дека СВР Тетово поднесе кривична пријава против Љ.С поради постоење основано сомнение за сторено кривично ...

Ранет овчар во гостиварско

Орбис - 14.11.2017

Овчар од село Неготино гостиварско бил ранет во рака со сопствениот пиштол од 37- годишен жител на село Чегране, тетовско. Од МВР соопштија дека СВР Тетово поднесе кривична пријава против Љ.С поради постоење основано сомнение за сторено кривично ...