TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жената на годината, Џиџи Хадид избегна несреќа!

ЗаЗабава - 14.11.2017

Џиџи Хадид имала мала незгода додека го напуштала својот апартман па поради долгата свечена тоалета и големиот број на папараци младата Џиџи за малку не паднала на земја. Благодарејќи на нејзината сестра Бела, несреќата била ...

Таа е жена на годината, но да не беше нејзината сестра ќе се посрамотеше

Точка - 14.11.2017

Славната манакенка Џиџи Хадид имала мала незгода додека го напуштала својот апартман. Од многу блицови, папараци и долгата свечена тоалета биле причина младата Џиџи за малку да падне на земја.

Џиџи Хадид како божица во златен фустан на примањето на наградата “Жена на годината”

Среќа.mk - 14.11.2017

Џиџи Хадид се закити со наградата “Жена на годината” доделена од страна на магазинот Glamour кој секоја година ја организира свечената манифестација и ги наградува најуспешните во текот на изминатата година.

Џиџи Хадид во златен фустан од Зухаир Мурад на „Жена на годината“ на Glamour заедно со целото семејство

Фемина - 14.11.2017

Џиџи Хадид го доби признанието „Жена на годината“, кое го доделува списанието Glamour. 22-годишниот модел се појави на манифестацијата во златен фустан со долги ракави од колекцијата висока мода есен/зима 2016 на Зухаир Мурад.

Ќе „треснеше“ на земја: Џиџи Хадид се сопна од долгиот фустан

Хитпортал - 14.11.2017

Џиџи Хадид имаше проблеми со фустанот при последното појавуање. Ѕвездата носеше прекрасен долг фустан со потписот на Зухаир Мурат, но додека излегуваше од нејзиниот стан на Менхетан, моделот се сопна.

Таа е жена на годината, но да не беше нејзината сестра ќе се посрамотеше – Галерија

Скопје24 - 14.11.2017

Славната манакенка Џиџи Хадид имала мала незгода додека го напуштала својот апартман. Од многу блицови, папараци и долгата свечена тоалета биле причина младата Џиџи за малку да падне на земја.