TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сакаме да појадуваме кај Tiffany&Co.

Fashionel - 10.11.2017

Во рамки на зградата на Петата авенија во Њујорк каде се наоѓа бутикот, односно претставништвото на брендот Tiffany&Co. од денес започнува со работа и новото кафуле насловено како „Blue Box Café“.

Дали сте за појадок кај Тифани?

Newsroom - 10.11.2017

Компанијата „Tiffany & Co“ денес во Њујорк го отвора својот кафе бар, во кој ќе биде послужен и појадок. На овој начин „Појадок кај Тифани“ на воодушевување на многумина, ќе се реализира во реалноста.