TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ и уште 21 партија потпишаа договор за коалиција на локалните избори

24 Вести - 13.09.2017

Во проширен состав, под мотото „Живот во Македонија за сите“, коалицијата предводена од СДСМ потпиша договор за заеднички настап на локалните избори. Коалицијата на СДСМ сега брои 22 партии кои ќе ги поддржат предложените кандидати на СДСМ во сите ...

СДСМ и партиите во коалицијата потпишаа Договор за настап на локалните избори

Сител - 13.09.2017

Дваесет и две политички партии кои се во коалицијата предводена од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија вечерва во седиштто на СДСМ потпишаа Договор за настап на локалните избори. Во коалицијата се: СДСМ, Нова социјалдемократска партија, ...

СДСМ ја објави коалицијата за локалните избори

Макфакс - 13.09.2017

СДСМ ја објави вечерва коалицијата од 22 политички партии кои заеднички ќе настапат на следните локални избори. Според премиерот Зоран Заев коалицијата е отворена и за прием на други партии, а мотив била пораката на граѓаните дека не сакаат поделби ...

ВИДЕО: Потпишан Договор за настап на локалните избори помеѓу партиите што се дел од коалицијата предводена од СДСМ

А1 On - 13.09.2017

Претседателите на 22 партии дел од коалицијата предводена од СДСМ, денеска потпишаа Договор за заеднички настап на локалните избори под мотото „Живот во Македонија за сите“. – Формиравме предизборна колаиција предводена од СДСМ за следните локални ...

СДСМ ја предводи коалицијата од 22 партии за локалните избори...

Н.Македонија - 13.09.2017

СДСМ ја предводи коалицијата од 22 партии за локалните избори Коалицијата од 22 политички партии кои заедно ќе настапат на претстојните локални избори, беше објавена вечерва од страна на СДСМ, на прес-конференција.

ВМРО-Народна партија нема да учествува на локалните избори на централно ниво

Макфакс - 13.09.2017

ВМРО-Народна партија на седница на Извршниот комитет донесе одлука да не учествува на претстојните локални избори на централно ниво.Во исто време ги повикува општинските комитети и им дава слобода да направат коалиции на локално ниво кои ќе бидат во ...

СДСМ и уште 21 партија потпишаа договор за коалиција за локалните избори

Фокус - 13.09.2017

Владејачката СДСМ заедно со уште 21 партија вечерва потпишаа договор за заеднички настап на претстојните локални избори, односно формираа предизборна коалиција. Пред потпишувањето, се обрати лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев.

Партијата на Љубчо Георгиевски нема да учествува на локалните избори

А1 On - 13.09.2017

Извршниот комитет на ВМРО-Народна партија одлучил партијата да не учествува на престојните локални избори на централно ниво, соопштија од партијата. Општинските комитети на партијата добија слобода сами да направат коалиции на локални ниво кои би ...

Формирана коалиција од 22 партии, предводена од СДСМ (ВИДЕО)

Стандард - 13.09.2017

22 политички партии, предводени од СДСМ вечерва потпишаа договор за заеднички настап на локалните избори. „Сменета е политичката клима во државата. Ослободени се граѓаните. Се чувствува вербата во промените.

Ова е коалицијата на СДСМ за локалните избори

Бизнис Вести - 13.09.2017

СДСМ ја објави коалицијата од 22 политички партии кои заеднички ќе настапат на следните локални избори. Меѓу партиите во коалицијата што ќе настапи под мотото „Живот во Македонија за сите“ се ЛДП, ЛП, Социјалдемократската унија, Нова ...

Коалицијата предводена од СДСМ брои вкупно 22 партии

Нова ТВ - 13.09.2017

Живот во Македонија за сите – ова е заедничката цел што нè обедини сите нас, леви, десни, партии од центарот, кои денеска го потпишавме Договорот за настап на локалните избори. Формираме предизборна коалиција предводена од СДСМ за следните локални ...

Заев со Бошкоски, Трајанов, Поповска меѓу сојузниците за локалните избори

Фактор - 13.09.2017

Лидерот на СДСМ на локалните избори постигна договор за коалиција со вкупно 22 партии, а во заедничкиот фронт како главни сојузници ќе му бидат и Љубе Бошковски, Павле Трајанов и Лилјана Поповска.

(ВИДЕО) Потпишан Договор за настап на локалните избори помеѓу партиите што се дел од коалицијата предводена од СДСМ

Локално - 13.09.2017

Претседателите на 22 партии дел од коалицијата предводена од СДСМ, денеска потпишаа Договор за заеднички настап на локалните избори под мотото „Живот во Македонија за сите“. – Формиравме предизборна колаиција предводена од СДСМ за следните локални ...

ВМРО Народна партија нема да учествува на локалните избори на централно ниво

Актуелно24 - 13.09.2017

ВМРО-Народна партија на седница на Извршниот комитет донесе одлука со која реши партијата да не учествува на претстојните локални избори на централно ниво. Во исто време ги повикува Општинските комитети и им дава слобода да направат коалиции на ...

ВМРО-Народна нема да учествува на претстојните избори

Стандард - 13.09.2017

ИК на ВМРО-Народна партија одлучил партијата да не учествува на престојните локални избори на централно ниво, соопштија од партијата. Општинските комитети на партијата добија слобода сами да направат коалиции на локално ниво кои би биле во интерес ...

Формирана предизборна коалиција предводена од СДСМ за локалните избори

МРТ - 14.09.2017

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев рече дека Коалицијата која настапи заеднички на парламентарните избори, сега е проширена со уште партии кои, како што додаде, решиле да ги поддржат промените што носат живот во Македонија.

СДСМ на локалните избори ќе предводи коалиција од 22 партии

МКД - 13.09.2017

Социјалдемократскиот сојуза на Македонија на локалните избори ќе предводи коалиција од 22 политички партии кои вечерва потпишаа Договор за настап на изборите. „Убеден сум дека оваа предизборна коалиција, по промените на централно ниво, ќе донесе ...

СДСМ ја објави коалицијата за локалните избори

Точка - 13.09.2017

СДСМ ја објави вечерва коалицијата од 22 политички партии кои заеднички ќе настапат на следните локални избори. Според премиерот Зоран Заев, коалицијата е отворена и за прием на други партии, а мотив била пораката на граѓаните дека не сакаат ...

Заев: Формираме коалиција од 22 партии, за живот во Македонија за сите ВИДЕО

+инфо - 13.09.2017

Граѓаните од целото општество имаат шанса да учествуваат во промените и тоа го прават, рече Заев. Претседателите на 22 партии дел од коалицијата предводена од СДСМ, денеска потпишаа Договор за заеднички настап на локалните избори под мотото „Живот ...

Еве што одлучи ВМРО-Народна партија за претстојните локални избори на централно ниво

Бизнис Вести - 13.09.2017

ВМРО-Народна партија на седница на Извршниот комитет донесе одлука да не учествува на претстојните локални избори на централно ниво. Во исто време ги повикува општинските комитети и им дава слобода да направат коалиции на локално ниво кои ќе бидат ...

ВМРО-НП нема да учествува на локалните избори

Фокус - 13.09.2017

Партијата на Љубчо Георгиевски, ВМРО-НП денеска соопшти дека нема да учествува на претстојните локални избори. Сепак, Општинските комитети на партијата добиле слобода сами да направат коалиции на локално ниво кои би биле во интерес на граѓаните, ...

(ВИДЕО) Заев: Формираме коалиција од 22 партии, предводена од СДСМ

Бриф - 13.09.2017

Претседателите на 22 партии дел од коалицијата предводена од СДСМ, денеска потпишаа Договор за заеднички настап на локалните избори под мотото „Живот во Македонија за сите“. – Формиравме предизборна колаиција предводена од СДСМ за следните локални ...

ВМРО-Народна партија нема да учествува на локалните избори на централно ниво

Точка - 13.09.2017

ВМРО-Народна партија на седница на Извршниот комитет донесе одлука да не учествува на претстојните локални избори на централно ниво. Во исто време ги повикува општинските комитети и им дава слобода да направат коалиции на локално ниво кои ќе бидат ...

Партијата на Љубчо Георгиевски нема да учествува на локалните избори

Локално - 13.09.2017

Извршниот комитет на ВМРО-Народна партија одлучил партијата да не учествува на престојните локални избори на централно ниво, соопштија од партијата. Општинските комитети на партијата добија слобода сами да направат коалиции на локално ниво кои би ...

СДСМ и партиите во коалицијата потпишаа Договор за настап на локалните избори

Канал5 - 13.09.2017

Дваесет и две политички партии кои се во коалицијата предводена од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија вечерва во седиштто на СДСМ потпишаа Договор за настап на локалните избори. Во коалицијата се: СДСМ, Нова социјалдемократска партија, ...

ВМРО-НП на Љубчо Георгиевски реши да не учествува на локалните избори

МКД - 13.09.2017

ВМРО-Народна партија, предводена од Љубчо Георгиевски нема да учествува на локалните избори, а општинските комитети можат да прават коалици на локално ниво кои ќе бидат во интерес на граѓаните, соопштија од партијата.

ВМРО - НП на Љубчо Георгиевски нема да учествува на локалните избори

+инфо - 13.09.2017

Општинските комитети на партијата добија слобода сами да направат коалиции на локално ниво кои би биле во интерес на граѓаните. Извршниот комитет на ВМРО-Народна партија одлучил партијата да не учествува на престојните локални избори на централно ...

СДСМ на локалните избори ќе настапи со 22 коалициски партии

еМагазин - 14.09.2017

Дваесет и две политички партии кои се во коалицијата предводена од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија вечерва во седиштто на СДСМ потпишаа Договор за настап на локалните избори. Во коалицијата се: СДСМ, Нова социјалдемократска партија, ...

ВМРО - НП на Љубчо Георгиевски нема да учествува на локалните избори

Вечер - 13.09.2017

Општинските комитети на партијата добија слобода сами да направат коалиции на локално ниво кои би биле во интерес на граѓаните. Извршниот комитет на ВМРО-Народна партија одлучил партијата да не учествува на престојните локални избори на централно ...

СДСМ и уште 21 партија потпишаа договор за коалиција на локалните избори

Локално - 14.09.2017

Дваесет и две политички партии кои се во коалицијата предводена од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија вечра во седиштто на СДСМ потпишаа Договор за настап на локалните избори. Во коалицијата се: СДСМ, Нова социјалдемократска партија, ...

ВМРО Народна партија од Љубчо Георгиевски нема да учествува на локалните избори

Таратур - 14.09.2017

Извршниот комитет на ВМРО Народна партија одлучил партијата да не учествува на престојните локални избори на централно ниво, соопштија од партијата. Општинските комитети на партијата добија слобода сами да направат коалиции на локално ниво кои би ...

Заев: Формираме коалиција од 22 партии, предводена од СДСМ, за живот во Македонија за сите!

iPortal - 14.09.2017

Обраќање, Зоран Заев, претседател на СДСМ Скопје, 13.09.2017 Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите, Живот во Македонија за сите. Ова е заедничката цел што нè обедини сите нас, леви, десни, партии од центарот, кои денеска го ...

ВМРО-Народна партија нема да учествува на локалните избори

Слободен Печат - 14.09.2017

Извршниот комитет на ВМРО-Народна партија одлучил партијата да не учествува на престојните локални избори на централно ниво, соопштија од партијата. Општинските комитети на партијата добија слобода сами да направат коалиции на локално ниво кои би ...

Заев: Формираме коалиција од 22 партии, предводена од СДСМ

Слободен Печат - 14.09.2017

„Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите, Живот во Македонија за сите. Ова е заедничката цел што нè обедини сите нас, леви, десни, партии од центарот, кои денеска го потпишавме Договорот за настап на локалните избори.

Заев: Формираме коалиција од 22 партии, предводена од СДСМ, за живот во Македонија за сите!

Тера - 14.09.2017

„ Живот во Македонија за сите.Ова е заедничката цел што нè обедини сите нас, леви, десни, партии од центарот, кои денеска го потпишавме Договорот за настап на локалните избори. Формираме предизборна коалиција предводена од СДСМ за следните локални ...