TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Четворица фудбалери на ПСЖ станаа татковци девет месеци по големата победа над Барса

Gol.mk - 15.11.2017

Интересна информација ни доаѓа од редовите на францускиот фудбалски гигант, ПСЖ, која индиректно е поврзана со големата победа на тимот над Барселона во минатата сезона. Имено, во претходните две седмици дури четворица фудбалери на „светците“ ...

Роналдо одбива да го продолжи догoворот, сака да замине идното лето

Кајгана - 14.11.2017

Веста се појави во сите престижни шпански медиуми, дали е тоа дополнителен притисок? Клубот нема да пропушти, а планот на Роналдо зависи од еден услов. Повторно Кристијано Роналдо. Овој пат се работи околу неговата наводна намера да го напушти ...

„Бејби бум“: Ѕвезди на ПСЖ станаа татковци девет месеци по победата над Барселона

Екипа - 14.11.2017

Четворица фудбалери на ПСЖ добија принови во своите семејства во последниве две недели, но интересен е фактот што децата на Пасторе, Маркињос, Ди Марија и Мура пристигнаа на овој свет девец месеци по триумфот над Барселона со 4-0.

Светот разбра како Маркињос и Лукас Мура ја прославиле победата над Барса со 4-0! (ФОТО)

Sport 1 - 14.11.2017

Денеска е ден за славење во ПСЖ, не поради резултат, туку затоа што двајца фудбалери станаа татковци во исто време. Деца им се родија на Бразилците Лукас Мура и Маркињос. Навистина е коинциденција двајца колеги или пријатели да станат родители во ...

Претседателот на Ла Лига се издаде: Меси го продолжил договорот со Барса!

Спортклуб - 14.11.2017

Претседателот на шпанската фудбалска професионална лига Хавиер Тебас ја откри тајната која ја чуваше Барселона, а ја очекуваат милиони жители низ светот. Лионел Меси го продолжи договорот со Барселона иако ниедна од страните не излегува во јавноста ...

Агентот на Бејл со интересна изјава за неговата иднина во Реал

Стандард - 14.11.2017

Агентот на Герет Бејл, Џонатан Барнет, направи интересна изјава за иднината на велшкиот фудбалер во тимот на Реал Мадрид. Бејл постојано се поврзува со напуштање на „Сантијаго Бернабеу“, и неговите чести повреди само ги зајакнуваат таквите ...

Роналдо нема да го продолжи договорот со Реал Мадрид

Newsroom - 14.11.2017

Кристијано Роналдо му соопштил на Реал Мадрид дека нема да потпише нов договор со клубот и дека сака да замине идното лето. Веста ја објавија сите шпански, но и повеќето европски медиуми според кои 32-годишникот му кажал на претседателот Флорентино ...

На „Бернабеу“ молчат: Роналдо побарал да замине од Реал Мадрид?

Sport 1 - 14.11.2017

Шпанското радио „Ел Чирингито“ откри строго чувана тајна на „Сантјаго Бернабеу“ околу најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо, кој според информациите на овој медиуми, побарал да си замине од Реал Мадрид на крајот на сезоната.

Кантона: Бензема мора да игра за Франција, тоа не е…

Дерби - 14.11.2017

Поранешниот голгетер на Олимпик Марсеј, Лидс Јунајтед и Манчестер Јунајтед, Ерик Кантона верува оти Карим Бензема треба да биде дел од францускиот национален тим. Напаѓачот на Реал Мадрид нема настап за „триколорите“ од октомври 2015 година, откако ...

Барса крие, челникот на Ла Лига ги издаде: Меси потпишал нов договор со Каталонците!

Sport 1 - 14.11.2017

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси поптишал нов договор со каталонскиот великан, иако славниот петкратен европски првак официјално не ја соопштил најрадосната вест за навивачите, дека Аргентинецот ќе продолжи да игра во овој великан.

Меси потпиша нов договор, изјави шефот на Ла Лига

Стандард - 14.11.2017

Додека милионите навивачи на Барселона треперат во очекување дали Лионел Меси конечно ќе го потпише предложениот нов договор од клубот, се појави информација од општо познатата. Според претседателот на Шпанската фудбалска лига, Хавиер Тебас ...

Потврдено: Меси веќе го потпишал новиот договор!

Спортски - 14.11.2017

Додека милионите фанови на Барселона со нетрпение очекуваат дали Лео Меси ќе го потпише нов договор со Каталонците, се појави информација која ги изненади сите. Според претседателот на Шпанската фудбалска лига, Хавиер Тебас Аргентинецот веќе ставил ...

Првиот човек на Ла Лига: Меси го има продолжено договорот со Барселона

Дерби - 14.11.2017

Аргентинскиот ас, Лионел Меси веќе долги години е алфа и омега во екипата на Барселона, играч без кој не може да се замисли каталонскиот гигант, па и затоа постои загриженост кај навивачите дали тој го има продолженое договорот кој му истекува на ...

Ја победија Барса, девет месеци потоа…

Спортски - 14.11.2017

Интересна ситуација во клубот од Париз. ПСЖ минатата година во рамките од Лигата на шампионите во првиот натпревар славеше против Барселона со 4:0, а од тој момент до денес поминаа девет месеци… Она што е интересно во претходните две недели во ...

Распродажба во Париз: Четворица „светци“ по дисконтна цена

Спортски - 14.11.2017

Фудбалскиот клуб Пари Сент Жермен одлучи во јануари да продаде неколку фудбалери со цел да ги исполни параметрите на Финансискиот фер-плеј пропишани од УЕФА. ПСЖ е под истрага на УЕФА поради трансферите на Нејмар и Мбапе минатото лето, па поради тоа ...

Шпанските медиуми откриваат: Љубовта „пукна“, Роналдо на крајот од сезоната си оди од Мадрид

Спортклуб - 14.11.2017

По којзнае кој пат Кристијано Роналдо си заминува од Реал Мадрид, ако се суди по написите на медиумите од Шпанија. Ваквите информации во принцип ги пласираат сензационалистичките медиуми, но и медиумите од Каталонија, кои сакаат да направат ...

Оваа бразилска легенда место Барса можела да заврши во Јунајтед

Спортски - 14.11.2017

Легендарниот бразилски фудбалер кој своите најдобри денови ги помина во дресот на Барселона открива дека имал понуда и Манчестер Јунајтед. Станува збор за Ривалдо кој во Браселона пристигна во 1997 година од Депортиво Ла Коруња каде што одигра ...

Загреженост во Реал, Роналдо одбил нов договор и побарал од Перез да биде продаден

24Фудбал - 14.11.2017

Пристигнуваат нови шпекулации за иднината на Кристијано Роналдо, наводно ЦР7 ја одбил понудата за нов договор и побарал од претседателот Флорентино Перез да биде продаден во јуни Изминатово лето често се пишуваше дека Кристијано Роналдо ќе замине од ...

Мадрид се „ТРЕСЕ“, Роналдо до Перез: Сакам да си заминам!?

Спортски - 14.11.2017

Во една од најпопуларните шпански спортски емисии „El Chiringuito“ беше објавена шокатна информација. Наводно, Кристиано Роналдо го известил Флорентино Перез дека сака да го напушти Мадрид и тоа во јуни, оваа информација набрзо започнаа да ја ...

Дали Роналдо се подготвува да си замине од Реал Мадрид?

Дерби - 14.11.2017

Спортската телевизиска емисија „Ел Чиринкуито“ излезе со шокантно тврдење, кое подоцна го пренесоа и скоро сите шпански медиуми, дека Роналдо му најавил на претседателот на клубот Флорентино Перез за заминување од кралскиот клуб после завршување на ...

Реал Мадрид ја одреди цената за Бејл, англиски гигант заинтересиран за него

Кајгана - 14.11.2017

Герет Бејл е далеку зад својата најдобра форма, а најголем проблем за тоа се повредите, кои тој никако да ги надмине. Челниците на Реал Мадрид по сѐ изгледа се изморија чекајќи тој да оздрави, па одредија цена за негов трансфер.

Роналдо сака да го напушти Реал Мадрид

СуперСпорт - 14.11.2017

Како што пренесува „Ел Чирингито“, Кристијано Роналдо сака да си замине од Реал Мадрид следното лето. Роналдо му кажал на Флорентино Перез дека сака да го напушти Реал Мадрид по крајот на сезоната.

Кристијано Роналдо побарал да си замине од Реал!

Екипа - 14.11.2017

Кристијано Роналдо повторно не е среќен во Мадрид и веќе го известил и претседателот Флорентино Перез за својата намера по завршувањето на сезонава да си замине од „Сантијаго Бернабеу“. Оваа информација најпрвин беше објавена на спортската ТВ ...

Во Шпанија: Роналдо повторно е лут! Си заминува од Реал

Стандард - 14.11.2017

Нова сага за иднината на Кристијано Роналдо во Реал Мадрид избувна во Шпанија. Според емисијата „El Chiringuito“, Португалецот е цврст во намерата да го напушти „Сантијаго Бернабеу“ по крајот на сезоната, па дури и го известил претседателот на ...

Доколку ПСЖ не го избалансира буџетот му се заканува исфрлање од Лигата на Шампионите

А1 On - 13.11.2017

Финансиската комисија на УЕФА ќе го проверува буџетот на ПСЖ по огромните трансфери кои францускиот тим ги направи во 2017 година, за можно непочитување на правилата за финансиски фер-плеј.

„Светците“ мора да продаваат за да останат во Лигата на шампиони

Канал5 - 13.11.2017

Екипата на Пари Сен Жермен повторно е на удар на Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) поради не почитувањето на правилата за финансиски фер-плеј. Финансиската инспекција на УЕФА повторно ќе го проверува буџетот на клубот по огромните трансфери ...

Нејмар им е лут на Суарез и Пике поради една причина

24Фудбал - 13.11.2017

Медиумите од Шпанија пишуваат дека Нејмар им е лут на Луис Суарез и Жерард Пике, Бразилецот е разочаран бидејќи овие двајца фудбалери им го откриле на медиумите она што тој им го кажал во доверба Нејмар неодамна се врати во Барселона и се сретна со ...

Бензема: Само еден е рамо до рамо со Меси, тоа не е Роналдо

Спортски - 13.11.2017

Францускиот фудбалер, Карим Бензема одлучи да даде интервју за шпанските медиуми во кое зборуваше за многу работи. Бензема откри дека неговиот однос со Мурињо е нарушен од денот кога Португалецот го споредил со мачла, но исто така стави акцент на ...

Кака го издвои играчот на Реал кого го снашла неговата судбина на „Бернабеу“: Тој не заборави да игра фудбал

Дерби - 13.11.2017

Рикардо Кака еднставно ни одблиску не го достигна нивото во Реал Мадрид кое се очекуваше од него по сезнационалниот трансфер кој го направи од екипата на Милан, а иако легендарниот Бразилец се обидува да ги памети само убавите моменти кои ги доживеа ...

Реал Мадрид се нема откажано од Мбапе, акцијата следи на лето?

Екипа - 13.11.2017

Европскиот првак Реал Мадрид се чини дека не одработи најдобро во изминатиот летен преоден рок, а тоа сега добро го знаат и тренерот Зинедин Зидан и претседателот Флорентино Перез. „Кралевите“ имаат голема негатива во Ла Лига во однос на лидерот ...

„Разговаравме еден час, повеќе не го почитував“ - Бензема открива поради кои зборови му се налутил на Мурињо

24Фудбал - 13.11.2017

Карим Бензема открива која изјава на Жозе Мурињо придонела односот помеѓу двајцата да се наруши, Французинот вели дека повеќе од еден час разговарал со стратегот откако „Специјалниот“ на прес конференција го нарече мачка Канал+ објави документарец ...

Французинот се отвори: Бензема откри како и зошто му одржал лекција на Мурињо

Дерби - 13.11.2017

Францускиот напаѓач, Карим Бензема од 2009 година е дел од шпанскиот великан Реал Мадрид, период во кој имаше можност да соработува со неколку големи тренери меѓу кој беше и Жозе Мурињо. „Специјалниот“ беше главен на „Сантијаго Бернабеу“ во периодот ...

Кавани заминува од ПСЖ, пристигнува најбараниот француски играч

Поглед - 13.11.2017

Богатиот претседател на ПСЖ Насер Ел Келафи пред пет години вети дека еден ден ќе го има најсилниот тим на светот. Ова ветување изгледа се повеќе остварливо и реално, а следната година би можело да биде засилено со уште една ѕвезда.

Бензема открива зошто НЕ зборува со Мурињо

Спортски - 13.11.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема се потсети на неговиот однос со Жозе Мурињо. Мурињо во 2011 година на една прес кнфренција го спореди францускиот напаѓач со мачка, а напаѓачот тоа никогаш не му го заборавил.

Бензема: Мурињо ме спореди со мачка и тука завршив со него

Точка - 13.11.2017

Мурињо во 2011-та година додека беше тренер на Реал Мадрид, на прес конференција го спореди Карим Бензема со мачка и го понижи Французинот. „Ако сакаш да одиш на лов, но имаш само една мачка (Карим Бензема), ќе мора да одиш на лов со таа мачка.

Реал има неверојатен план како да го купи Нејмар – во Париз праќа две ѕвезди

Спортски - 13.11.2017

Реал Мадрид спрема спектакуларен трансфер на лето и ќе направи се во своите редови да ја донесе бразилската ѕвезда, Нејмар. Нејмар ова лето за рекорден трансфер од 222 милиони евра се пресели во Пари Сент Жермен, но веќе подолго време се шпекулира ...

Бензема: Моу ме спореди со мачка, тука завршивме

Поглед - 13.11.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид Карим Бензема се присети на односите со Жозе Мурињо. Мурињо во 2011. година на прес – конференција го споредби Бензема со мачка а францускиот напаѓач тоа никогаш не го заборави.

Причина за лошите игри: Никој не го сака најдобриот играч на светот!?

Спортклуб - 13.11.2017

Расветлување на дел од приказната околу лошата форма на Кристијано Роналдо и неговата желба да го напушти „Кралскиот клуб“ во текот на летото. Зошто Роналдо не личи на себе и зошто стивнаа приказните околу неговото заминување летоска? Голема бура се ...

Сензација: Бејл го напушта Реал, а новиот „Галактико“ ќе ги изненади сите и ќе го шокира светот!

Спортклуб - 13.11.2017

Повеќе нема дилеми, прашање е само која ќе биде цената. Реал има доверливи информации и би можел да излезе како огромен победник следното лето. Герет Бејл од доаѓњето во Реал Мадрид освои три титули во Лигата на шампионите и една титула во Примера, ...

Бензема: Кристијано е посебичен од мене!

Sport 1 - 13.11.2017

Карим Бензема не е баш во најдобриот период од кариерата и критиките на негова адреса се сѐ пожестоки. Во неделава резервирана за репрезентации тој е слободен, во Париз, па во интервју за „Канал плус“ кажа интересни работи за Реал.

Флорентино Перез не сака да си игра играчки, Реал ќе ги понуди Бејл, Крос и кеш за да го купи Нејмар

24Фудбал - 13.11.2017

Од Шпанија пристигнуваат нови шпекулации за сензационален трансфер, наводно Флорентино Перез е подготвен на ПСЖ да му ги понуди Герет Бејл, Тони Крос и пари за да го купи Нејмар Бразилецот изминатово лето за 222 милиони евра пристигна во Париз, но ...

Реал планира понуда за Нејмар која се граничи со лудост!

Sport 1 - 13.11.2017

Нејмар беше тема на летото со рекордниот трансфер од Барселона во ПСЖ, за 222 милиони евра, но изгледа му годи вниманието, па продолжи да ги полни насловниците. Сега искажува незадоволство од париската екипа, а тоа е покана за Реал Мадред да направи ...

Причина за солзите на Нејмар – „Предавниците“ Пике и Суарез!

Спортклуб - 13.11.2017

Позната е причината поради која Нејмар заплака на прес-конференцијата по мечот со Јапонија. Нејмар се расплата на прес-конференцијата на бразилската репрезентацијата поради, како што рече тој, лажните написи дека не е среќен во Париз и дека има ...

Откриено зошто Нејмар плачел на прес-конференцијата: Го изневериле најдобрите соиграчи…

Дерби - 13.11.2017

Нејмар доста бурно и жестоко демантираше дека има било каков проблем со Единсон Кавани и Унаи Емери во ПСЖ и ги обвини медиумите дека постојано му создаваат проблеми со своите измислици, но ако беше навистина самоуверен и при своето обраќање, ...

Реал има неверојатен план како да го купи Нејмар

СуперСпорт - 13.11.2017

Реал Мадрид спрема спектакуларен трансфер на лето. Клубот е спремен на се, само за да го доведе Нејмар. Се почесто се поврзуваат Кралскиот клуб и бразилскиот напаѓач. а угледниот британски Гардијан пишува дека Реал ќе направи се за да го доведе ...

Шпанците тврдат: Солзите на Нејмар се поради двајца „шпиони“ од „Камп Ноу“

Спортски - 13.11.2017

Нејмар повторно беше главна тема овие денови во медиумите откако се расплака на пресконференцијата после мечот со Јапонија. Нејмар тврди дека причина за солзите се честите натписи во медиумите дека е несреќен во Париз и дека има проблеми со тренерот ...

Бензема го разоткри својот однос со Роналдо: Тој е многу поголем егоист од мене, но…

Дерби - 13.11.2017

Карим Бензема во ексклузивното интервју за „Канал плус Франција“ говореше на доста болни теми поврзани за неговите последни случувања во кариерата, а наспроти ситуацијата со која се соочува во националната селекција, напаѓачот на „кралевите“ ...

Бензема: Роналдо е поголем егоист од мене

+инфо - 13.11.2017

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема смета дека клупскиот колега Кристијано Роналдо е поголем егоист од него. Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема смета дека клупскиот колега Кристијано Роналдо е поголем егоист од него, но тој факт не го мачи ...

Кантона: Бензема мора да игра за Франција, тоа не е…

Точка - 14.11.2017

Поранешниот голгетер на Олимпик Марсеј, Лидс Јунајтед и Манчестер Јунајтед, Ерик Кантона верува оти Карим Бензема треба да биде дел од францускиот национален тим. Напаѓачот на Реал Мадрид нема настап за „триколорите“ од октомври 2015 година, откако ...

Потврдено: Меси веќе го потпишал новиот договор!

Таратур - 14.11.2017

Додека милионите фанови на Барселона со нетрпение очекуваат дали Лео Меси ќе го потпише нов договор со Каталонците, се појави информација која ги изненади сите. Според претседателот на Шпанската фудбалска лига, Хавиер Тебас Аргентинецот веќе ставил ...