TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Не умре мирно во сон: Откриена вистинската причина за смртта на Хју Хефнер

Сител - 06.10.2017

Хју Хефнер не почина мирно на спиење. Имено, во изводот од матичната книга на умрените е наведена вистинската причина. Во документот кој е објавен, се гледа дека 91-годишниот Хју починал од застој на срцето, респираторна инсуфициенција, септикемија ...

Хју Хефнер сепак ја искористил Мерлин Монро

Попара - 06.10.2017

Славниот основач на Playboy кој почина на 91-на година беше погребан во саботата, а на неговиот погреб присуствуваа неговото семејство и најблиските пријатели. По негова иницијатива и голема желба, тој е погребан веднаш до местото каде е погребана ...

Хју Хефнер очајно ја посакуваше НЕА на насловна од Playboy

Таратур - 06.10.2017

Основачот на Playboy, Хју Хефнер, на насловната страна од своето списание ги објави најславните и најжешки шоубизнис убавици од втората половина на дваесеттиот век. Но, една славна пејачка не успеа да ја разголи за потребите на славниот магазин за ...

Не замина „мирно во сон“: Откриено од што почина Хју Хефнер!

Вистина.мк - 06.10.2017

Во изводот од книгата на умрените стои точната причина за смртта на сопственикот на „Плејбој“. Хју Хефнер починал од срцева инсуфициенција и септикемија по што добил Ешерихија коли отпорна на лекови.

Која е поврзаноста на Хју Хефнер и Мерлин Монро?

ЗаЗабава - 07.10.2017

Славниот основач на Playboy беше погребан во саботата веднаш до местото каде е погребана Мерлин Монро, а на неговиот погреб присуствуваа неговото семејство и најблиските пријатели. Хефнер гробното место до неа го купи уште во 1992 година, бидејќи ...

Не заминал „мирно во сон“: Откриено од што почина Хју Хефнер!

Скопје24 - 06.10.2017

Во изводот од книгата на умрените стои точната причина за смртта на сопственикот на „Плејбој“. Хју Хефнер починал од срцева инсуфициенција и септикемија по што добил Ешерихија коли отпорна на лекови.

Која е поврзаноста на Хју Хефнер и Мерлин Монро?

Скопје24 - 07.10.2017

Славниот основач на Playboy беше погребан во саботата веднаш до местото каде е погребана Мерлин Монро, а на неговиот погреб присуствуваа неговото семејство и најблиските пријатели. Хефнер гробното место до неа го купи уште во 1992 година, бидејќи ...