TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во кумановскиот центар за култура отворена изложбата од 15-та колонија „Карпино“

Канал5 - 10.11.2017

Кумановци синоќа во Центарот за култура „Трајко Прокопиев“ имаа можност да разгледаат триесетина дела работени од различни автори кои учествуваа на годинешнава колонија „Карпино 2017“. Изложбата на дела од годинешнава колонија, традиционално се ...

Отворена изложбата на слики од меѓународната ликовна колонија „Карпино“

Kumanovo News - 10.11.2017

Во наредните десетина дена публиката ќе има можност да ги види сликите на 21 домашен и меѓународен автор, кои годинава учествуваа на нашата позната ликовна колонија, која 15 години се организира во манастирот Карпино и комплексот „Грација“.

За Денот на ослободувањето во Куманово ќе се одржат многу културни и спортски настани...

Н.Македонија - 09.11.2017

За Денот на ослободувањето во Куманово ќе се одржат многу културни и спортски настани Во пресрет и во чест на Денот на ослободувањето на градот, 11 Ноември во Куманово ке се одржат низа културни и спортски настани кои што во одредена мера ке ...

Културни и спортски настани за Денот на градот

Kumanovo News - 09.11.2017

„Вечерва од 17 и 19 часот во спортската сала ќе се одржат полуфиналниот и финален натпревар во Турнир во мал фудбал кој се игра за пехарот на градоначалникот, а од 20 часот во Центарот за култура е ликовната изложба „Карпино 2017„.

Во кумановскиот центар за култура отворена изложбата од 15-та колонија „Карпино“ (галерија)

Кумановски м. - 10.11.2017

loading... Кумановци синоќа во Центарот за култура „Трајко Прокопиев“ имаа можност да разгледаат триесетина дела работени од различни автори кои учествуваа на годинешнава колонија „Карпино 2017“.

Во Куманово изложба на дела од ликовната колонија „Карпино 2017“

Newsroom - 10.11.2017

Во Центарот за култура „Трајко Прокопиев“ во Куманово е отворена изложба со триесетина дела работени на годинешната колонија „Карпино 2017“. На колонијата годинава учествувале 21 автор од Полска, Романија, Босна и Херцеговина, Бугарија, Србија и ...

Културни и спортски манифестации за Денот на ослободувањето на Куманово

Кумановски м. - 08.11.2017

loading... Повеќе културни и спортски манифестации ќе организира Општина Куманово организира по повод 11 Ноември, Денот на ослободувањето на градот. Како што беше соопштено денеска на прес-конференција, вечер во 19 часот во Занаетчискиот дом, ...