TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Растат апетитите на Италија за „принуден“ пласман на СП при едно „лудо“ сценарио со Шпанија

Спортклуб - 15.12.2017

Меѓународната фудбалска федерација им се закани на Шпанците дека можат да бидат суспендирани од Мундијалот идната година во Русија. Поради наводното мешање на владата во изборниот процес во Шпанија, оваа земја можно е да биде суспендирана од идниот ...

ФИФА И СЕ ЗАКАНИ НА ШПАНИЈА: Црвената фурија останува без настап Светското првенство!?

Курир - 15.12.2017

Привремениот претседател на шпанскиот фудбалски сојуз е цело време под политички притисок, поради што Фифа им прати писмо со предупредување. Им се заканува најцрното сценарио. Фифа со писмо и се закани на Шпанија со исфрлување од Светското првенство ...

Закана за Шпанија - Без политички игри, или без Мундијал во Русија

SportMedia - 15.12.2017

ФИФА им се закани на Шпанците дека ќе останат без настап на Мундијалот во Русија, ако продолжат политичките игри во шпанската фудбалска федерација. Предупредувањето е сериозно, а реномираниот „Ел Паис“ информира дека ситуацијата не е нималку наивна.

ФИФА: Суспензија за претседателот на бразилскиот фудбалски сојуз

Нова ТВ - 15.12.2017

Тримесечна суспензија изрече Светската фудбалската асоцијација (ФИФА) за претседателот на фудбалскиот сојуз на Бразил, Марко Поло дел Неро. Причина е истрагата што против него ја водат американските власти кои уште во 2015 година го обвинија на ...

ФИФА се закани дека ќе ја остави Шпанија без мундијал, се огласи и Рамос

Дерби - 15.12.2017

Шпанските медиуми ова попладне се преокупираа со сензационалната вест која пристигна од страна на Светската фудбалска федерација, со која беше најавена истрага во шпанската фудбалска федерација која можно е да ја остави „фуријата“ без мундијал.

„Македонско сценарио“ во Шпанија: ФИФА се закани со суспензија и без настап на СП за „црвената фурија“!

Sport 1 - 15.12.2017

Жалба од Анхел Марија Вилар до Светската фудбалска федерација (ФИФА) може да ја суспендира оваа земја од настап на Светското првенство во Русија идното лето, ако ФИФА го имплементира протоколот и забележи дека во шпанската федерација (РФЕФ) има ...

ФИФА се закани: Шпанија би можела да остане без Мундијал!?

Gol.mk - 15.12.2017

Светската фудбалска федерација (ФИФА) испрати официјална закана кон Шпанија, која би можела да остане без учество на Светското првенство (СП) во Русија наредната година. Причината за оваа одлука на ФИФА е сомнежот за мешањето на шпанската влада, ...

ШОК: Шпанија останува без Мундијалот во Русија

Спортклуб - 15.12.2017

Учеството на Шпанија на следното СП во Русија, идното лето е доведено во прашање. „Ел Паис“ тврид дека ФИФА испратила писмо до РФЕФ (Фудбалската Федерација на Шпанија) во кое се наведува дека поради мешање на Владата во изборниот процес на идниот ...

Вест на денот: Шпанија може да биде исфрлена од Светското првенство?!

Спортски - 15.12.2017

Учеството на Шпанија на претстојното Светско првенство наредното лето е доведено во опасност. „Ел Паис“ тврди дека ФИФА испратила официјално писмо до Шпанската фудбалска федерација во која се наведува дека поради мешањето на владата во изборниот ...

Сламка за спас или нова лажна надеж за Италија? На Шпанија и се заканува исфрлање од мундијалот во Русија

24Фудбал - 15.12.2017

Според пишувањата на медиумите од Шпанија, ФИФА испратила писмо до ФФШ и порачала дека нема да толерира мешање на владата во изборот за нов претседател Ел Паис пренесува дека учестовото на „Црвената Фурија“ на Светското првенство следната година е ...

ФИФА и се закани на Шпанија со исклучување од Светското првенство

Стандард - 15.12.2017

ФИФА упати остро писмо до Шпанската федерација, со кое се закануваат дека може да ја исклучат репрезентацијата на земјата од Мундијалот 2018, пишува „El Pais“. Секако, во тој случај Шпанците ќе бидат исклучени од сите меѓународни натпревари и ...

Хрватска повторно казнета од ФИФА

Канал5 - 14.12.2017

Светската фудбалска федерација (ФИФА) ја казни Хрватскиот фудбалски сојуз (ХФС), поради однесувањето на хрватските навивачите на бараж натпреварот против Грција за пласман Светското првенство 2018 година во Русија.

ФИФА ја казни Хрватска поради однесувањето на навивачите

А1 On - 14.12.2017

Хрватскиот фудбаслки сојуз (ХНС) доби нова казна од Светската фудбалска федерација (ФИФА) поради однесувањето на хрватските навивачи на бараж натпреварот против Грција. Хрватска е казнета со 30 илјади швајцарски франци поради дискриминаторски ...

ФИФА: Суспензија за претседателот на бразилскиот фудбалски сојуз

Sport M - 15.12.2017

Тримесечна суспензија изрече Светската фудбалската асоцијација (ФИФА) за претседателот на фудбалскиот сојуз на Бразил, Марко Поло дел Неро. Причина е истрагата што против него ја водат американските власти кои уште во 2015 година го обвинија на ...

ФИФА се закани: Шпанија би можела да остане без Мундијал!?

Локално - 15.12.2017

Светската фудбалска федерација (ФИФА) испрати официјална закана кон Шпанија, која би можела да остане без учество на Светското првенство (СП) во Русија наредната година. Причината за оваа одлука на ФИФА е сомнежот за мешањето на шпанската влада, ...

ФИФА и се заканува на Шпанија со суспензија и исфрлање од Светското првенство?!

МКД - 15.12.2017

Поради мешање на владата во Фудбалската федерација на Шпанија, светската куќа на фудбалот би можела да ја суспендира и исфрли „Црвената Фурија" од мундијалот во Русија Ел Паис пренесува дека учестовото на „Црвената Фурија“ на Светското првенство ...

Хрватска повторно казнета од ФИФА

Сител - 15.12.2017

Светската фудбалска федерација (ФИФА) ја казни Хрватскиот фудбалски сојуз (ХФС), поради однесувањето на хрватските навивачите на бараж натпреварот против Грција за пласман Светското првенство 2018 гдоина во Русија.

Хрватскиот фудбаслки сојуз доби нова казна од ФИФА

ЗаЗабава - 15.12.2017

ХНС доби нова казна од ФИФА поради однесувањето на хрватските навивачи на бараж натпреварот против Грција. Хрватска е казнета со 30 илјади швајцарски франци поради дискриминаторски навивања и фрлање на предмети на теренот од страна на публиката.

ФИФА ја казни Хрватска поради однесувањето на навивачите

Sport M - 15.12.2017

Хрватскиот фудбаслки сојуз (ХНС) доби нова казна од Светската фудбалска федерација (ФИФА) поради однесувањето на хрватските навивачи на бараж натпреварот против Грција. Хрватска е казнета со 30 илјади швајцарски франци поради дискриминаторски ...