TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најнежниот знак во хороскопот кој никако не смеете да го повредите

Република - 12.10.2017

Бидете внимателни, тие знаат дека се чувствителни и даваат сé од себе да ги контролираат своите емоции. Толку ги потиснуваат, така што често ќе дознаете што им смета дури кога ќе ’им пукне’. Станува збор за хороскопскиот знак девица.

До 14-ти октомври овие хороскопски знаци ќе постигнат успех во работата и љубовта

Република - 12.10.2017

За некои хороскопски знаци есента ќе биде навистина среќен период. Особено периодот од 14 октомври ќе донесе успех во љубовта и работата. Овие ороскопски знаци ќе бидат најактивни во љубовта.

Внимавајте: Ова се најзлобните и “најрасипаните” хороскопски знаци

Точка - 12.10.2017

Хороскопот и хороскопскиот знак на кој припаѓате може многу да каже за вашиот карактер, изглед, доблести и маани. Но, постои и хороскоп кој без влакна на јазикот ќе ви открие кои се најзлобните знаци според астрологијата и ѕвездите.

Инспиративен и моќен цитат за секој хороскопски знак

БркајРабота - 12.10.2017

Дознајте каква инспирација ви треба на вас водејќи се според Зодијакот. Имено, овие инспиративни цитати испраќаат моќни пораки до секој хороскопски знак. Овен: Трпение „Не можете да избрзувате нешто што сакате да трае засекогаш.

Совршените сопруги се раѓаат во овие три хороскопски знаци

Пулс24 - 12.10.2017

Овие три хороскопски знаци, се најдобрите сопруги. РАK Чувствата на овие жени се многу силни и интензивни, таа знае да сака вистински. Со неа, ништо никогаш нема да ви недостига, и подготвена е се да направи за партнерот.Таа сака кога сите околу неа ...

„Полни како брод“: Лицата родени во овој хороскопски знак секогаш имаат пари

Press24 - 11.10.2017

Ако парите се важен фактор за задоволство во животот, тогаш овој знак е дефинитивно роден под среќна ѕвезда! Знаете и сами дека постојат луѓе кои секогаш имаат пари иако изгледа како да не се мачеле многу да стигнат до нив.

Инспиративен и моќен цитат за секој хороскопски знак

Среќа.mk - 12.10.2017

Дознајте каква инспирација ви треба на вас водејќи се според Зодијакот. Имено, овие инспиративни цитати испраќаат моќни пораки до секој хороскопски знак. Овен: Трпение „Не можете да избрзувате нешто што сакате да трае засекогаш.

Моќен цитат за секој хороскопски знак

Пулс24 - 13.10.2017

Дознајте каква инспирација навистина ви треба според распоредот на ѕвездите. Овие инспиративни цитати испраќаат моќни пораки до секој хороскопски знак. „Не можете да избрзувате нешто што сакате да трае засекогаш.