TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Малага пресилна за Металург во Челинџ Купот

Дерби - 10.11.2017

Ракометарките на Металург доживеаа убедлив пораз од Ринкон Фертилидад Малага од 31:14 во првиот меч од третото коло на Челинџ-купот. Клубот од Шпанија беше апсолутен фаворит и тоа го докажа на теренот каде веќе по првиот дел направи позитива од 17-8 ...

Убедлив пораз на ЖРК Металург во Шпанија

Екипа - 10.11.2017

Ракометарките на ЖРК Металург претрпеа убедлив пораз од 31-14 на гостувањето во Малага против Ринкон Фертилидад, во рамките од третото коло во Челинџ-купот. Како апсолутни аутсајдер, Металург се согласи двете средби да ги одигра на гостински терен ...

На минус 17 во Малага

SportMedia - 10.11.2017

ЖРК Металург убедливо ја загуби првата средба од третото коло на Челинџ-купот. Шпанскиот претставник во ова натпреварување, Ринкон Фертилидад Малага, ја оправда улогата на апсолутен фаворит и извојува победа со резултат 31:14 (17:8).

Металург со убедлив пораз во Челинџ купот, Фертилидад се покажа како голем залак

Gol.mk - 10.11.2017

Екипата на Металург доживеа убедлив пораз во рамки на првиот дуел од 4. коло во ракометниот Челинџ куп. Македонскиот претставник во Малага беше надигран од Ринкон Фертилидад Малага, тим кој славеше со 31:14 (17:8).

Реваншот ќе биде само формалност, Малага пресилна за младиот Металург

24 Ракомет - 10.11.2017

Ракометарките на Металург уште по првиот натпревар во 3 коло на Челинџ Купот се елиминирани. Домаќинот, тимот на Фертилидад Ринкон Малага немаше милост кон македонскиот претставник и славеше со убедливи 31:14.

Кој е противникот на Металург? Малага – шпански тим со балкански шмек

24 Ракомет - 10.11.2017

Противник на ракометарките на Металург во 3 коло од Челинџ Купот е тимот на Ринкон Фертилидад од Малага. Се работи за шпански тим кој сезонава ќе го има своето европски деби, за разлика од Металург кој има подолга историја во Европа, но се враќа по ...

Челинџ Куп: Металург и домаќин и гостин во Шпанија

24 Ракомет - 10.11.2017

Ракометарките на Металург вечерва ќе го одиграат првиот натпревар од 3 коло во Челинџ Купот. Македонскиот тим се реши на чекорот кој веќе стана традиција за македонските екипи, двата дуели да ги игра на гостински терен.

Висок пораз на ЖРК Металург во Шпанија

24 Вести - 11.11.2017

ЖРК Металург убедливо ја загуби првата средба од третото коло на Челинџ-купот. Шпанскиот претставник во ова натпреварување, Ринкон Фертилидад Малага, ја оправда улогата на апсолутен фаворит и извојува победа над македонскиот претставник со резултат ...

Висок пораз на ЖРК Металург во Шпанија

Sport M - 10.11.2017

ЖРК Металург убедливо ја загуби првата средба од третото коло на Челинџ-купот. Шпанскиот претставник во ова натпреварување, Ринкон Фертилидад Малага, ја оправда улогата на апсолутен фаворит и извојува победа со резултат 31:14 (17:8).