TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поранешен фудбалер на Интер и Јувентус ќе го менува Монтела во Милан?

Sport 1 - 22.10.2017

Фудбалерите на Милан ремизираа пред своите гледачи против Џенова без голови денеска, а четвртиот дуел без победа во низа дефинитивно би можел да значи и отказ за Винченцо Монтела кој виси веќе неколку кола наназад.

Монтела: Во игра е целата моја кариера, и таа може да биде одлучена според ВАР!

Спортски - 22.10.2017

Италијанскиот гигант Милан одличи повторно да му даде доверба на тренерот Монтела и покрај ремито со Џенова на „Сан Сиро“. „Росонерите“ повторно не успеаа да победат (0:0), а клучен беше моментот кога Бонучи во 25-та минута доби директен црвен ...

Монтела не се сложува со црвениот картон: Да не беше толку висок, Бонучи немаше да биде исклучен

Дерби - 22.10.2017

Винченцо Монтела тврди дека Леонардо Бонучи не заслужил да добие црвен картон за време на дуелот на Милан со Џенова, кој заврши без голови. Дефанзивецот на „росонерите“ беше исклучен во 25.

Нов кикс за Милан, Рома славеше во Торино

СуперСпорт - 22.10.2017

Рома со прекрасниот гол на Александар Коларов во 69. минута ги однесе сите бодови од гостувањето во Торино. Коларов погодокот го постигна од слободен удар со што му донесе многу важна победа на Рома на тешкото гостување кај Торино.

Милан одигра само 0-0 со Џенова, Коларов со нова мајсторија донесе победа за Рома (ВИДЕО)

24Фудбал - 22.10.2017

Кризата на Милан е продлабочена, „Росонерите“ пред своите фанови одиграа само 0-0 со Џенова, Александар Коларов со нова мајсторија од слободен удар донесе победа за Рома од 0-1 на гостувањето кај Торино Милан имаше три порази во низа во Серија А ...

Видете ја новата мајсторија на Коларов!

Спортски - 22.10.2017

Рома забележа победа на тешкото гостување во Торино, е херој за „волчицата“ беше Александар Коларов. Српскиот репрезентативец постигна прекрасен гол од слободен удар кој уште долго ќе се врти по најавните ...

Милан никако да се разбуди, Коларов донесе победа на Рома

Екипа - 22.10.2017

Винченцо Монтела тешко дека ќе го преживее и денешното разочарување како тренер на Милан, откако „росонерите“ во уште еден потпросечен натпревар ремизираа 0-0 против Џенова. Мора да се истакне дека домаќините од средината на првото полувреме играа ...

Кошмарот продолжува, Бонучи поцрвене со помош на ВАР (ВИДЕО)

24Фудбал - 22.10.2017

Нема крај на лошите изданија на Леонардо Бонучи по преселбата во Милан, дефанзивецот денеска ги остави на цедило своите соиграчи откако заработи црвен картон по само 25 минути на дуелот со Џенова Кошмарот на Леонардо Бонучи во дресот на „Росонерите“ ...

Коларов по победничкиот гол против Торино: Бесмислено е да разговараме за Скудетото

Дерби - 22.10.2017

Фудбалерите на Рома го освоија целиот плен на денешното незгодно гостување во Торино и тоа благодарение на мајсторскиот гол на Александар Коларов во 60 минута. Српскиот ас погоди од слободен удар, а по средбата во свој стил едноставно порача оти не ...

Ништо од ултиматумот: Бонучи му пресуди на Монтела (Видео)

Спортски - 22.10.2017

Има ли спас за Винченцо Монтела по она што го направи Леондардо Бонучи? На Монтела му беше кажано дека ќе заработи отказ доколку денес загуби од Џенова, а искусниот стопер и неговото однесување гу бутнаа во провалија кога во еден дуел пред голот на ...

ВИДЕО: Милан само до реми со Џенова, ВАР го поцрвене Бонучи

Gol.mk - 22.10.2017

Екипата на Милан играше со играч помалку цел натпревар и дојде само до реми со екипата на Џенова (0-0) во рамки на италијанската Серија А. „Росонерите“ од 25 минута беа со играч помалку затоа што директен црвен картон доби Леонардо Бонучи.

Бонучи со глупост ја најави новата „нула“ на Милан, „бомбардерот“ Коларов донесе победа за Рома (Видео)

Дерби - 22.10.2017

Екипата на Милан направи уште еден кикс во Серија А и попладнево пред своите гледачи одигра само без голови против Џенова на нашиот Горан Пандев. Голем удел во овој негативен резултат на „црвено-црните“ има капитенот на тимот Леонардо Бонучи кој во ...

Бонучи му „пресуди“ на Монтела, велемајсторија на Коларов за три бода на Рома (ВИДЕО)

Sport 1 - 22.10.2017

Само прашање на време е кога Винченцо Монтела нема да биде веќе тренер на Милан, бидејќи росонерите по трите порази во серија, денеска одиграа без голови против Џенова. Рома им се врати на победите, а херој беше Александар Коларов.

Без Пандев Џенова му лапна бодче на Милан

SportMedia - 22.10.2017

На Милан не му оди добро во Серија А и сезонава, а денеска „росонерите" и четвртипат по ред не победија и се заковаа во средината на табелата. Без Горан Пандев, кој остана на клупата Џенова одигра без голови во Милано, а гостите можеа и повеќе, ...

ВАР го закопа Милан – црвен картон за Бонучи

Екипа - 22.10.2017

Винченцо Монтела мора да слави денека против Џенова за да си го спаси тренерското столче, но стратегот на Милан се соочува со тешка задача откако на средината од првото полувреме остана без помошта на Леонардо Бонучи, кој заработи црвен картон.

ЛИЦИТАЦИЈА ВО МИЛАНО: Фаворит е ЏЕНАРО ГАТУЗО!

SportMedia - 22.10.2017

Доколку Милан го загуби наредниот натпревар, оној против екипата на Џенова, Винченцо Монтела можеби и порано од предвидувањата ќе остане без работа како прв тренер на Милан. Едно вакво сценарио се најавува во градот на модата со денови наназад, а ...

Бонучи заработи директен црвен картон: Дали е ова намерно со цел да го пропушти дербито со Јуве?! (Видео)

Спортклуб - 22.10.2017

Милан денеска во рамките на 9. коло во Серија А, се среќава против Џенова на домашен терен пред домашната публика. Во досегашниот тек од првиоте дел, се уште нема голови, резултатот е оној почетниот 0;0, но имаше возбудувања кога се во прашање ...

Гатузо, прва опција за клупата на Милан

Екипа - 22.10.2017

Исходот од денешниот дуел на Милан против Џенова може да биде пресуден за тренерот Винченцо Монтела. Ако Милан го загуби мечот речиси е сигурно дека Монтела ќе сменет, а како прва опција за негов наследник веќе се споменува Џенаро Гатузо.

Милан со нов кикс во Серија А

Стандард - 22.10.2017

Поранешниот европски шампион, Милан продолжува да тоне откако одигра само 0:0 дома против Џенова. Ова најверојатно ќе го чини тренерската позиција на Винченцо Монтела, кој ќе биде отпуштен по овој удар.

„Милан ме уништи психички, за сè е виновен Инзаги“

Gol.mk - 22.10.2017

Адел Тарабт, фудбалерот кој настапува за Џенова, во интервју за италијанските медиуми зборуваше за неговиот поранешен клуб Милан пред дуелот на двата тима во Серија А. Мароканецот настапуваше за „росонерите“ одлично во 2014 година, но Инзаги одлучи ...

Дали Гатузо е решението на Милан?

СуперСпорт - 22.10.2017

Следниот кикс за Виченцо Монтела ќе значи заминување од клупата на Милан. И покрај добрите засилувања, Милан игра доста очајнички оваа сезона, се наоѓа во резултатска криза и денеска против Џенова, Монтела доколку сака да остане на клупата мора да ...

ВИДЕО: Бонучи доби црвен картон со помош на ВАР технологијата

Sport M - 22.10.2017

Играчот на Милан, Бонучи, доби црвен картон во 25та минута откако судијата одлучи да го прегледа случајот со помош на новата ВАР Технологија. Ова е прв случај каде се користи ВАР технологијата да се разгледа случај за каков картон треба да добие ...

Милан добива нов тренер: Ако Монтела денеска направи кикс, на клупата пристигнува ЛЕГЕНДАТА на клубот

Спортски - 22.10.2017

Винченцо Монтела ќе остане во Милан доколку денеска ја совлада Џенова, меѓутоа, прашањето е колку време. Медиумите тврдат дека до првиот лош резултат. Вчера во клубот бил одржан состанок, потврдено беше тоа што се претпоставуваше, порачано било ...

Се чека само кикс: Милан има сигурен човек за наследник на Монтела

Дерби - 22.10.2017

Италијанскиот стратег Винченцо Монтела нема право повеќе на кикс, зошто секој нареден неуспешен резултат му носи отказ во Милан. Ова го пренесуваат медиумите на Апените кои тврдат оти управата на „росонерите“ му дала ултиматум на Монтела оти мора да ...

Чудна одлука на “росонерите”: Гатусо ќе биде новиот тренер на Милан

Спортклуб - 22.10.2017

Пораз на денешниот натпревар против Џенова ќе значи крај на тренерскиот мандат на Винченцо Монтела во Милан. “Росонерите” се во низа од три порази во првенството, а капак на се беше ремито против АЕК во Лигата Европа.

Последна шанса за Монтела

А1 On - 21.10.2017

Винченцо Монтела доби последна шанса да ја зачува тренерската позиција во Милан. Управата на клубот бара Милан да освои максимални шест бода на следните два натпревара, во спротивно Монтела ќе добие отказ, објавија италијанските медиуми.

Хидинк ќе го спасува Милан, ако Монтела добие отказ

Шеталиште - 21.10.2017

Холанѓанецот Гус Хидинк е една од варијантите за заменик на Винченцо Монтела на клупата на Милан. Поради слабите резултати од почетокот на сезоната “авиончето” речиси сигурно ќе биде отпуштен во најскоро време.

Бонучи поцрвене, Милан одигра само 0-0 со Џенова, Монтела пред отказ (ВИДЕО)

МКД - 22.10.2017

„Росонерите" потфрлија на уште еден натпревар, пред своите фанови Милан одигра само 0-0 со Џенова откако Леонардо Бонучи поцрвене во првото полувреме и ги остави соиграчите на цедило Милан има три порази во низа во Серија А, и избраниците на ...

Хидинк го менува Монтела во Милан?

Стандард - 21.10.2017

Холанѓанецот Гус Хидинк е еден од варијантите за замена на Винченцо Монтела во Милано. Поради слабите резултати од почетокот на сезоната, тренерот на „росонерите“ речиси сигурно ќе биде отпуштен наскоро.

Еден од најдобрите холандски тренери е најсериозниот кандидат да го наследи Монтела

Sport 1 - 21.10.2017

Винченцо Монтела има два натпревари да си ја спаси работата како тренер на Милан. Овој клуб влезе во сезоната со големи амбиции, но е во очајна серија од три порази по ред во Серија А и реми без голови со АЕК на домашен терен во Лигата на Европа.

Тарабт: „Милан ме уништи психички“

Sport M - 22.10.2017

Адел Тарабт во интервју за италјанските медиуми изјави за неговиот поранешен клуб Милан пред дуелот на двата тима, Тарбат сега настапува за Џенова. Тарбт беше одличен во 2014 година, но Инзаги побара да се откупи неговиот договор од Квинс Парк ...

УЛТИМАТУМ: Монтела ќе го „доживее“ Јувентус само со шест бода?!

Спортски - 20.10.2017

На Винченцо Монтела му се ближи крајот во Милан. Пред неколку дена имаше кредит од четири натпревари, а како што вечерва јавува Скај Италија, по ремито со АЕК на домашен терен и новиот состанок со директорите, ултиматумот е заострен.

Да се биде или не: Монтела има два натпревари да си ја спаси работата во Милан

Дерби - 21.10.2017

Милан вложи многу финансиски средства во летниот преоден рок, но засега не оди по планираното и клубот од „Сан Сиро“ бележи резултати под нивото, па прв на удар е тренерот Винченцо Монтела.

Последна шанса за Монтела

+инфо - 21.10.2017

Милан е далеку од врвот во Серија А каде стартуваше со големи амбиции, а последното реми во Лига Европа со АПОЕЛ го налути раководството. Винченцо Монтела доби последна шанса да ја зачува тренерската позиција во Милан.

Последна шанса за Монтела

Локално - 21.10.2017

Винченцо Монтела доби последна шанса да ја зачува тренерската позиција во Милан. Управата на клубот бара Милан да освои максимални шест бода на следните два натпревара, во спротивно Монтела ќе добие отказ, објавија италијанските медиуми.

Последна шанса на Монтела против Џенова?!

Sport M - 21.10.2017

Винченцо Монтела добива последна шанса против Џенова. Управата на клубот бара Милан да освои максимални шест бода на следните два натпревара, во спротивно Монтела ќе добие отказ, објавија италијанските медиуми.