TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Голем шумски пожар беснее над Кондово (ВИДЕО)

+инфо - 13.08.2017

Од Противпожарната служба рекоа дека куќите се спасени и дека некои жители ги напуштиле домовите, но дека тие веројатно веќе се вратиле дома. Шума и сува трева горат на голема површина во Кондово, Скопско.

Голем пожар во реонот на Кондово, жителите се евакуираат

Нова ТВ - 12.08.2017

Голем пожар вечерва го зафати реонот над скопското село Кондово. Според порталот сакамдакажам.мк , кој цитира изјави на жители огнот зафатил и неколку куќи. Според нивните изјави во селото владее паника.

Пожар во Кондово зафати и куќи, жителите се евакуираат во паника ВИДЕО

+инфо - 13.08.2017

Влезот на Скопје од западната страна кон Ѓорче Петров е целиот во чад, а пепел паѓа врз колите што се движат на обиколницата. Голем пожар вечерва го зафати реонот над скопското село Кондово, кој, според жителите, зафатил и неколку куќи, јави ...

Кондово во пламен, мештаните во паника, противпожарните екипи се борат со огнената стихија

ТВ21 - 13.08.2017

Огромни пламени јазици стигнаа до куќите во Кондово, во околината на Скопје. Мештаните вознемирени ја следат состојбата, а некои од нив заминаа од своите домови. Оџата од селото ги повика мештаните да се смират, колку можат да помогнат и да го ...

ЦУК бара помош од градот Скопје и општина Сарај за пожарот во Кондово

Сакам да кажам - 13.08.2017

Центарот за управување со кризи (ЦУК) побара помош од градот Скопје и општина Сарај за ставање под контрола на пожарот што опасно се прошири до првите куќи на селото Кондово. Екипата на САКАМДАКАЖАМ.МК која беше на скопската обиколница во близина на ...

ЦУК: Кондово не е во опасност – пожарот е пренасочен

Либертас - 13.08.2017

Информација од Центарот за управување со кризи: Вонредна информација за пожарот во Кондово: Според информациите кои ги имаме од терен во село Кондово нема зафатено куќи од пожарот и правецот на пожарот е сменет, село Кондово не е во опасност, ...

Голем пожар во Кондово

Макфакс - 13.08.2017

Голем пожар го зафати скопско Кондово. Како што велат очевидци, пожарот бил во близина на обиколницата, а поради силниот ветер огнот со голема брзина се ширел од шумата кон селото. Според мештаните ситуацијата е сериозна, а очевидци велат дека ...

Фото: Голем пожар, вонредна состојба во Кондово

Позитив.мк - 13.08.2017

Пламени јазици го опколија селото Кондово во близина на Скопје, а постои закана ако не дојде до поголема интервенција дека пожарот може да ги зафати и првите куќи. Албанското население во Кондово бара да се прогласи вонредна состојба и да се ...

Пожарот во Кондово се приближи до куќите, некои од селаните се евакуираат

Сакам да кажам - 12.08.2017

Големиот пожар кој вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово зафатил и неколку куќи, тврдат селаните кои екипата на САКАМДАКАЖАМ.МК ги затекна на клучката кај скопската обиколница.

Голем пожар во скопско Кондово

Скопје инфо - 13.08.2017

Влезот на Скопје од западната страна кон Ѓорче Петров е целиот во чад, а пепел паѓа врз колите што се движат на обиколницата. Голем пожар вечерва го зафати реонот над скопското село Кондово, кој, според жителите, зафатил и неколку куќи.

ВИДЕО: Гори шума кај Кондово

А1 On - 13.08.2017

Запалена шума во близина на скопското село Кондово. Како што велат жителите пожарот бил во близина на обиколницата, а поради силниот ветар оганот со голема брзина се шири и кон селото. Според мештаните ситуацијата е сериозна, миризбата на чад и ...

Силен пожар се ближи кон првите куќи во Кондово (ФОТО+ВИДЕО)

Канал5 - 12.08.2017

Пожарот се шири со голема брзина Вечерва по 22 часот се разгоре пожар во близина на скопското село Кондово. На терен делуваат десеттина против пожарни возила како и возила на јавните претпријатија ,,Водовод" и ,,Комунална хигиена".

Пожарот во Кондово се приближува до куќите, некои од селаните се евакуираат

Либертас - 12.08.2017

Големиот пожар кој вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово зафатил и неколку куќи, тврдат селаните кои екипата на порталот Сдк ги затекна на клучката кај скопската обиколница.

ФОТО: Скопско Ѓорче во пламен

Press24 - 13.08.2017

Скопско Ѓорче е во пламен откако се разгоре огнот кај Кондово. Огнената стихија е на само десетина метри од куќите и луѓето се самоорганизираат да се справат со пожарот. Ветрот дополнително ги влошува работите, а граѓаните излегоа од ...

ВИДЕО: Ветрот ја влошува состојбата со пожарот во Кондово - луѓето бегаат од дома

Press24 - 13.08.2017

Голем пожар вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово и предизвика паника кај жителите кои ги напуштаа куќите. Огнената стихија е на само десетина метри од куќите и луѓето се самоорганизираат да се справат со пожарот.

ВИДЕО: Страшни снимки од големиот пожар во скопско Кондово, дел од жителите ги напуштаат домовите

Курир - 12.08.2017

Голем пожар вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово. Според она што може да се види од скопската обиколница зафатена е поголема површина ниска шума. Огнот се приближува кон првите куќи. Дел од жителите ги напуштаат домовите.

Голем пожар кај Кондово, скопско, Огнот се приближува кон куќите

Сакам да кажам - 12.08.2017

Голем пожар вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово. Според она што може да се види од скопската обиколница зафатена е поголема површина ниска шума. Огнот се приближува кон првите куќи. Пожарот го гасат девет противпожарни возила.

АЛАРМАНТНО: Огромен пожар на 10-тина метри од куќите во Ѓорче Петров, а Заев, Николовски, Буџаку и Владата ги оставија ...

Курир - 12.08.2017

На само десеттина метри од куќите на скопско Ѓорче Петров се разгорува огромна огнена стихија, загрозени се куќите. Дел од жителите ги напуштаат домовите. Огромната огнена стихија избега од контрола поради силниот ветар и го зафати прсторот помеѓу ...

ЦУК: Кондово не е во опасност – пожарот е пренасочен

Телевизија Нова - 13.08.2017

Информација од Центарот за управување со кризи: Вонредна информација за пожарот во Кондово: Според информациите кои ги имаме од терен во село Кондово нема зафатено куќи од пожарот и правецот на пожарот е сменет, село Кондово не е во опасност, ...

Голем пожар се ближи кон првите куќи во Кондово (видео)

Република - 12.08.2017

Вечерва по 22 часот се разгорел пожар во близина на скопското село Кондово. На терен делуваат десеттина против пожарни возила како и возила на јавните претпријатија ,,Водовод” и ,,Комунална хигиена”.

Голем пожар над Кондово, паника во селото и евакуација

Фокус - 13.08.2017

Големиот пожар кој вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово зафатил и неколку куќи, тврдат селаните кои екипата на САКАМДАКАЖАМ.МК ги затекна на клучката кај скопската обиколница.

ВИДЕО:Голем пожар кај Kондово, скопско, огнот се приближува кон куќите

Либертас - 12.08.2017

Голем пожар вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово. Според она што може да се види од скопската обиколница зафатена е поголема површина ниска шума. Огнот се приближува кон првите куќи. Пожарот го гасат девет противпожарни возила.

АЛАРМАНТНО: Oгромен пожар на десетина метри од куќите во Ѓорче Петров, граѓаните оставени сами на себе (ФОТО+ВИДЕО)

Телевизија Нова - 12.08.2017

На само десеттина метри од куќите на скопско Ѓорче Петров се разгорува огромна огнена стихија, загрозени се куќите. Дел од жителите ги напуштаат домовите. Огромната огнена стихија избега од контрола поради силниот ветар и го зафати просторот помеѓу ...

Голем пожар во реонот на скопско Кондово, жителите се евакуираат

Шеталиште - 13.08.2017

Големиот пожар кој вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово зафатил и неколку куќи, тврдат селаните кои екипата на порталот Сдк ги затекна на клучката кај скопската обиколница.

ВИДЕО: Голем пожар над скопско Кондово - граѓаните во паника

Press24 - 12.08.2017

Голем пожар вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово. Според она што може да се види од скопската обиколница зафатена е поголема површина ниска шума. Огнот се приближува кон првите куќи. Дел од жителите ги напуштаат домовите.

ФОТО: Скопско Ѓорче Петров во пламен - граѓаните бегаат од куќите

Press24 - 12.08.2017

На само десеттина метри од куќите на скопско Ѓорче Петров се разгорува огромна огнена стихија, загрозени се куќите. Дел од жителите ги напуштаат домовите. Огромната огнена стихија избега од контрола поради силниот ветар и го зафати прсторот помеѓу ...

Пожар го зафати пределот над скопско Кондово, огнот се приближува кон куќите (ВИДЕО)

Стандард - 12.08.2017

Пожар вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово. Според она што може да се види од скопската обиколница, зафатена е поголема површина ниска шума. Огнот се приближува кон првите куќи. Дел од жителите ги напуштаат домовите.

Во Кондово нема струја, жителите бегаат од куќите

Курир - 13.08.2017

Голем пожар вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово. Според она што може да се види од скопската обиколница зафатена е поголема површина ниска шума. Огнот се приближува кон првите куќи. Дел од жителите ги напуштаат домовите.

Во Кондово вечерва нема струја - луѓето бегаат од домовите

Press24 - 13.08.2017

Голем пожар вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово. Според она што може да се види од скопската обиколница зафатена е поголема површина ниска шума. Огнот се приближува кон првите куќи. Дел од жителите ги напуштаат домовите.