TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Страшна железничка несреќа - повредени 21 лице меѓу кои и едно дете

Сител - 11.01.2017

На пругата Белград - Нови Сад вечерва се случила сообраќајна несреќа во која се повредени 21 лице, вклучувајќи и едно дете. Причината за судирот се лошите временски услови и слабата видливост.

Страшна железничка несреќа - повредени 21 лице меѓу кои и едно дете

Press24 - 11.01.2017

На пругата Белград - Нови Сад вечерва се случила сообраќајна несреќа во која се повредени 21 лице, вклучувајќи и едно дете. Причината за судирот се лошите временски услови и слабата видливост.

Во железничка несреќа на пругата Белград - Нови Сад повредено 21 лице

+инфо - 11.01.2017

Како што пренесува Танјуг, еден патнички воз со брзина од 15 километри на час удрил во товарен воз. Повредено е и едно дете. На пругата Белград - Нови Сад вечерва се случила железниќа несреќа во која се повредени 21 лице, вклучувајќи и едно дете.

Судир на два воза кај Нови Сад, повредени 22 лица (ВИДЕО)

Република - 11.01.2017

Најмалку 22 патници се повредени вечерва на пругата Белград – Нови Сад, каде се случила железничката сообраќајна несреќа во која се судриле два воза. До судирот дошло околу 19:30, часот, а причината наводно се лошите временски услови и слабата ...

Два воза се судрија кај Нови Сад, повредени 22 лица (ВИДЕО)

Телевизија Нова - 11.01.2017

Најмалку 22 патници се повредени вечерва на пругата Белград – Нови Сад, каде се случила железничката сообраќајна несреќа во која се судриле два воза. До судирот дошло околу 19:30, часот, а причината наводно се лошите временски услови и слабата ...