TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Младиот Нагелсман ги расчисти дилемите: Јас немам толку гаќи колку што Анчелоти…

Дерби - 14.09.2017

Младиот стратег на кормилото на бундеслигашот Хофенхајм, Јулијан Нагелсман е еден од тренерите кој се поврзува како можен наследник на Карло Анчелоти во Баерн Минхен, особено и по изјавата оти е отворен за една таква опција.

За Реал и Барселона ова е само „загревање", а ние...

SportMedia - 13.09.2017

Англиските тимови се во подредена положба во Лигата на Шампионите, и како што вели менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, не смеат да се задоволуваат само со пласманот во втората фаза од елитното натпреварување.

Ние „Англичаните“ сме втора класа, а за трите „големи момци“ групната фаза е загревање!

Sport 1 - 13.09.2017

Како и за се друго, Жозе Мурињо, има свое уникатно мислење и за сезоната која следи во Лигата на шампионите. Според него, Англичаните се во подредена улога и екипи од „втора класа“. Меѓутоа, јасно дека и ова е негова „политика“ за да го намали ...

Дали Мурињо со оваа изјава го ПОНИЖИ Манчестер Јунајтед?

Спортски - 13.09.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, не го смета неговиот клуб помеѓу фаворитите за титулата во Лигата на шампионите. Португалецот на клупата на Манчестер Јунајтед тврди дека англиските клубови се во подредена улога во елитното ...

Тренерот на Хофенхајм не негираше дека ќе го наследи Анчелоти во Баерн и посочи дека има посебна мотивација да го ...

Дерби - 13.09.2017

Тренерот на Хофенхајм Јулиан Нагелсман се поврзува со тренерската позиција во Баерн Минхен по гласините дека актуелниот тренер на Баварците Карло Анчелоти може наскоро да си замине од „Алијанц Арена“.

Рибери ја објасни својата реакција на промената против Андерлехт (ВИДЕО)

Стандард - 13.09.2017

Поранешниот француски репрезентативец Франк Рибери разјасни зошто го фрлил дресот кон резервната клупа при промената за време на домашната победа на Баерн против Андерлехт (3:0) во натпреварот од првото коло на групата „Б“ во Лигата на шампионите.

Венгер го „пецна“ менаџерот на Јунајтед: Нема да бидеме како Мурињо!

Спортклуб - 13.09.2017

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер го прозва својот колега од Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо пред почетокот на својот настап во Лигата Европа. По 19 години, “топчиите” нема да играат во Лигата на шампионите, но Венгер е категоричен дека нема преку ...

Примирјето кратко траеше: Нови проблеми помеѓу Гвардиола и Јаја Туре

Спортклуб - 13.09.2017

Минатата сезона фудбалерот од Брегот на Слоновата Коска успеа да се „спаси“ кај Гвардиола и да се издигне над сите проблеми, но сега повторно има мака со шпанскиот стратег. Јаја Туре минатото лето беше пред заминување од Сити, неговиот агент ...

Нови проблеми за Анчелоти, бесниот Рибери го фрли дресот (ВИДЕО)

24Фудбал - 13.09.2017

Ниту победата од 3-0 над Андерлехт не му дава многу причини за радост на Карло Анчелоти, Италијанецот го навлече бесот на искусниот Франк Рибери „Баварците“ поминуваат низ тешки моменти, а во соблекувалната се појави нов бундовник.

Не се смируваат тензиите во Баерн, Рибери бесен на Анчелоти

СуперСпорт - 13.09.2017

Френк Рибери не можеше да го сокрие својот бес откако беше повлечен од игра во 78. минута на натпреварот против Андерлехт во рамките од Лигата на Шампионите. Додека излегуваше од терен видлива беше нервозата на францускиот интернационалец кој бурно ...

Гвардиола: Знае Туре зошто не е во тимот...

Точка - 13.09.2017

Јаја Туре не се најде на списокот со играчи на Пеп Гвардиола за вечерашниот натпревар против Фејенорд во Лигата на шампионите. На конференцијата за медиумите во пресрет на натпреварот, Пеп Гвардиола изјави дека не постои никаков проблем, а одлуката ...

ВИДЕО: Нервозниот Рибери го фрли дресот, од Баерн најавуваат соодветна казна!

Gol.mk - 13.09.2017

Дефинитивно секој фудбалер на еден меч за својата екипа сака да мине 90 минути на терен, но понекогаш некои бурно реагираат кога ќе бидат заменети. Токму тоа синоќа го направи ѕвездата на Баерн Минхен, Франк Рибери, кој одлучи да го фрли дресот, ...

Мурињо: Англиските клубови не се на нивото на Реал Мадрид, Барселона и Баерн

Курир - 13.09.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо смета дека клубовите од Англија се под нивот на најдобрите, во кои ги стави Реал Мадрид, Барселона и Баерн Минхен. Мурињо не верува дека фудбалерите на Јунајтед, Сити, Ливерпул, Челзи и Тотенхем се ...

Видео: Рибери збесна после замената!

Спортски - 13.09.2017

Ветеранот на Баерн Минхен, Франк Риберти збесна синоќа откако беше заменет од страна на Анчелоти за време на дуелот со Андерлехт во ЛШ. Анчелоти го повлече од игра Французнот во 78-та минута, па тоа очигледно не му се допадна и имаше фуриозна ...

Мурињо повторно блеска: Јунајтед е „второлигашки“ тим, Англичаните преживуваат, а другите се свежи и подготвени за ЛШ

Спортклуб - 13.09.2017

По безмалку две години Манчестер Јунајтед повторно игра во Лигата на шампионите. Синоќа на „Олд Трафорд“ избраниците на Жозе Мурињо го совладаа Базел во првото коло од новата сезона со 3:0.

Рибери збесна откако беше повлечен од игра, па доби јасни опомени од Анчелоти и Салихамиџиќ (Видео)

Дерби - 13.09.2017

Франк Рибери е познат по своите шеги со кои често ги засмејува своите соиграчи, но во изминативе неколку години научивме да го гледаме и во нервозни изданија, особено кога ќе биде повлечен од игра.

Ново незадоволство во Баерн: Рибери го фрли дресот откако беше заменет

Екипа - 13.09.2017

Атмосферата во германскиот првак Баерн Минхен очигледно не е на највисоко ниво. По препирката што ја имаа Роберт Левандовски и една од водечките клупски фигури Карл – Хајнц Румениге, синоќа на „Алијанц арена“ се случи нов инцидент, иако баварскиот ...

Во Минхен врие: Рибери го фрли на земја дресот на Баерн

Спортклуб - 13.09.2017

Францускиот интернационалец Франк Рибери, синоќа беше повлечен од игра во 78. минута од мечот против Андерлехт, за на негово место да биде вметнат Милер. Потегот на Анчелоти, воопшто не му се допадна на Рибери, кој нервозен поради замената, го фрли ...

Нов бунтовник во Баерн, Рибери збесна по одлуката на Анчелоти и го фрли дресот! (ВИДЕО)

МКД - 13.09.2017

Фудбалерот со најдолг стаж на Алианц Арена, Франк Рибери е последното име кое влезе во конфликт со Карло Анчелоти, Французинот реагираше бесно на одлуката да биде повлечен од игра против Андерлехт „Баварците“ поминуваат низ тешки моменти, а во ...

Кога „Билд“ ќе објави, значи нешто навистина не чини: Анчелоти ја загубил довербата кај играчите!?

Gol.mk - 13.09.2017

Елитниот германски медиум „Билд“, кој ретко објавува лажни или неверодостојни информации, утрово соопшти дека хаос владее во соблекувалната на шампионот на Бундслигата, Баерн Минхен, Баварците на стартот на новата сезона не играат како што се ...

Покетино: ЛШ не е приоритет за англиските клубови!

Спортски - 12.09.2017

Менаџерот на Тотенхем направи анализа на незгодната ситуација, во која според него се наоѓаат англиските клубови кои учествуваат во Лигата на шампиони. „Спарси“ утре ќе стартуваат во Лигата на шампиони и тоа на домашен терен ќе ја пречекаат Борусија ...

Анчелоти пред заминување – Кандидатот за нов тренер на Баерн НЕМА да ве изененади!

Спортски - 12.09.2017

Германскиот гигант Баерн Минхен изгледа дека е сериозен во намерата да пронајде наследник на Карло Анчелоти. Баерн Минхен не поминува низ добар период и изгледа дека ќе се покажа како точна познатата изрека „каде што има чад, има и оган“.

Која е причината што Пеп го остави Туре?!

Спортски - 12.09.2017

Пеп Гвардиола пред дуелот со Фејнорд истакна дека го оставил дома Јаја Туре. Јаја Туре утре нема да игра на дуелот против Фејнорд. Причината не е нова расправа со Пеп Гвардиола која и не постои, барем по зборовите на тренерот на Сити.

Билд открива како настанал хаосот во Минхен, Анчелоти ја „изгубил“ соблекувалната со низа потези

24Фудбал - 12.09.2017

Германски Билд го обвинува Карло Анчелоти за хаосот кој владее во Баерн Минхен во моментов, весникот вели дека неколку одлуки на Италијанецот се покажале како лоши „Баварците“ поминуваат низ тешки моменти откако неколку играчи јавно се пожалија за ...

Еуроспорт го објави името на наследникот на Анчелоти!

СуперСпорт - 12.09.2017

Карло Анчелоти наводно во јануари ќе го напушти Баерн од Минхен. Легендарниот Марио Баслер тврди дека Анчелоти во јануари ќе замине за Кина каде што го чека богата понуда и ќе го напушти Баерн Минхен.

Анчелоти се поблизу до отказ, Нагелсман фаворит за тренер на Баерн

Екипа - 12.09.2017

Карло Анчелоти е се поблизу до отказ откако дел од фудбалерите се погласно го искажуваат своето незадоволство од италијанскиот стратег. Поразот од Хофенхајм придонесе Роберт Левандовски гласно да го искаже своето незадоволство, па иако Полјакот беше ...

Хаосот во Баерн со Левандовски, Анчелоти и Милер има едно решение – Конечна разделба?

Спортклуб - 12.09.2017

Вчерашните вести поврзани со Баерн Минхен, по се изгледа дека се точни. Во баварскиот гигант владее лоша атмосефера, но не е само поради резултатите. Иако Баерн е шести на табелата, што е разочарувачки, сепак, незадоволството на дел од играчите тлее ...

Баерн веќе има нов тренер - човекот што им одржа лекција во саботата!

Sport 1 - 12.09.2017

Германскиот шампион Баерн минува низ тежок период, а кога е таква ситуацијата кај „баварците“, управата веднаш менува од корен. По поразот од Хофенхајм во саботата, во јавноста веќе излезе „валканиот веш“ - прво почна Роберт Левандовски, кој доби ...

Нагелсман го нокаутира Баерн и си се најави како нов тренер на Баварците (Видео)

SportMedia - 12.09.2017

Јулијан Нагелсман со Хофенхајм го нокаутира Баерн викендов, а од денеска е главен кандидат за тренер на Баварците, нешто што е најавено како речиси сигурна работа во наредниот период. Карло Анчелоти има многу проблеми и е пред смена во Баерн.

Кој го мести Анчелоти?!

Вечер - 12.09.2017

Но, по дуелот во Бремен, Милен јавно го критикуваше Анчелоти и изјави дека не знае какви квалитети посакува италијанскиот стручњак После три одиграни кола во Бундеслигата, Баерн (М) е на шестата позиција, а пред неколку дена доживеа незгоден пораз ...

Мурињо ги шокираше своите фанови и им ја врати насмевката на навивачите на Челси

iPortal - 12.09.2017

Стратегот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо пред почетокот на второто коло во Премиер лигата, изјави дека според него, главен фаворит за титулата е актуелниот шампион Челси. -Луѓето зборуваат дека Челси загубиле важен играч од средниот ред, но ...

Рибери збесна откако беше повлечен од игра, па доби јасни опомени од Анчелоти и Салихамиџиќ

Точка - 13.09.2017

Франк Рибери е познат по своите шеги со кои често ги засмејува своите соиграчи, но во изминативе неколку години научивме да го гледаме и во нервозни изданија, особено кога ќе биде повлечен од игра.

Билд го обвинува Анчелоти за хаосот во Баерн: Неколку потези на стратегот се лоши

МКД - 12.09.2017

Карло Анчелоти се посочува како главен виновник за проблемите во кои влезе Баерн Минхен, според пишувањата на Билд, Италијанецот направил неколку лоши потези „Баварците“ поминуваат низ тешки моменти откако неколку играчи јавно се пожалија за ...