TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ДУДАМЕЛ ЈА ОТВОРИ ДУШАТА: Пратија неколку жени да нè деконцентрираат

SportMedia - 12.10.2017

Квалификациите во Јужа Америка, посебно она последно коло, беа особено интересни и пред се драматични. Аргентина помина едвај, Чиле испадна, додека селекцијата на Парагвај имаше шанса да се квалификува во дуелот против последнопласираната селекција ...

Перуански репрезентативец откри што им зборувал Фалкао

СуперСпорт - 12.10.2017

Не се спушта прашината по натпреварот помеѓу Перу и Колумбија кој заврши без победник (1:1) и по кој и двете репрезентација изборија место на Светското првенство во Русија. Медиумите веднаш го обвинија Радамел Фалкао дека им зборувал на домашните ...

Сите го жалат Парагвај поради секс-бомбата Лариса

Вечер - 12.10.2017

Фубалската репрезентација на Парагвај е една од неколкуте губитници кога се во прашање јужноамериканските квалификации за пласман на Светското првенство во Русија Имено, во последното коло мораа да ја победат отпишаната селекција на Венецуела се со ...

Сѐ за пласман на Мундијалот - им испратија девојки во собите на противниците!

Sport 1 - 12.10.2017

Репрезентацијата на Парагвај е најголемиот губитник на латиноамериканските квалификации за Светското првенство во Русија. Имено, тие во последното коло требаше да ја совладаат отпишаната Венецуела за да влезат во комбинација за пласман на ...

Тапија открил што им зборувал Фалкао

Макфакс - 12.10.2017

Перуанскиот репрезентативец Ренато Тапија потврдил дека Колумбиецот Радамел Фалкао побарал од своите соиграчи да престанат да играат. Перу и Колумбија ремизираа во Лима 1:1 во последното квалификациско коло во јужноамериканската зона за пласман на ...

Фалкао призна дека го договарал резултатот со Перуанците

Стандард - 12.10.2017

Напаѓачот на Колумбија, Радамел Фалкао призна дека се договарал со фудбалерите на Перу да одиграат реми во натпреварот помеѓу двата тима. Дуелот од последниот круг од светските квалификации заврши 1:1.

OТКРИЕНО: Еве што им кажал Фалкао на Перуанците

Спортски - 12.10.2017

Големи контроверзии предизвика разговорот на колумбиската ѕвезда Радамел Фалкао со перуанските репрезентативци во текот на последниот натпревар од квалификациите за Светското првенство во Русија.

Фалкао откри што им зборел на Перуанците

+инфо - 12.10.2017

Неспортскиот потег на Фалкао предизвика бес кај навивачите на Чиле и пошироко. Капитенот на колумбиската фудбалска репрезентација Радамел Фалкао им кажа на медиумите во Јужна Америка што им зборувал на перуанските репрезентативци за време на нивниот ...

Фалкао и Перуанците „си наместија“: Спуштете ја топката пласирани сме и ние и вие! (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.10.2017

Последното квалификациско коло за СП во Русија, помина со многу тензија во Јужна Америка а дел од настаните ќе се прераскажуваат уште некое време. Еден таков е потфатот на Радамел Фалкао, на мечот меѓу Перу и Колумбија, во Лима.

Перуанците откриваат за што разговарале со Радамел Фалкао (ВИДЕO)

24Фудбал - 12.10.2017

Од таборот на Перу се огласија по обвинувањата дека со Радамел Фалкао договориле да одиграат 1-1, Ренато Тапија открива за што разговарал со напаѓачот на Колумбија Популарниот „Ел Тигре“ го навлече гневот на Чилаенаците откако беше уловен од ...

Колумбија и Перу не кријат дека си направиле домаќински муабет за ремито

Оff.net - 12.10.2017

Се појавија многу интриги за тоа што всушност се случувало за време на последните минути од квалификацискиот меч меѓу овие две селекции кои велат дека не договарале, ама сепак разговарале дека им одговара ...

Работата се размрси – Перуанецот го откри разговорот со Фалкао за „местенката“

Спортклуб - 12.10.2017

Цел свет беше сведок на видеото од натпреварот помеѓу репрезентациите на Колумбија и Перу, каде Радамел Фалкао, имаше посебна конверзација со еден од противничките играчи. Со оглед на тоа дека Бразил веќе беше сигурен против Чиле со 3:0, тоа беше ...

Парагвај на Венецуелците во хотел им праќале жени, во обид да изборат СП

Спортклуб - 12.10.2017

Парагвајците се најголемите губитници во јужноамериканските квалификации за СП во 2018 година. Имено, во последното коло тие мораа да ја победат отпишаната Венецуела за да би биле во комбинација, но загубија и тоа со гол во 84. минута.

Им праќале жени во хотелот ама џабе, останаа без СП

SportMedia - 12.10.2017

Парагвај е еден од најголемите губитници во квалификациите за пласман на СП 2018 гоодина. Во последното коло Парагвај мораже да слави против аутсајдерот Венецуела и да остане во игра за Мундијалот.

ПАРАДОКС: Чиле не оди на СП поради тоа што побара и доби службена победа

SportMedia - 12.10.2017

Чиле не успеа да се пласира на Светското првенство во Русија, откако заврши на шестото место на табелата со 26 бода, колку што има и Перу, но Перу е на петото место и е во баражот. Парадоксно е тоа што Чиле сам си направи да биде исфрлен од место за ...

Детали од деликатната ситуација: Играчот за врска на Перу откри што му порачал Фалкао пред да ја напушти играта

Дерби - 12.10.2017

Радамел Фалкао стана тема број еден во Јужна Америка со оглед на тоа што беше обвинет за непрофесионален однос на круцијалниот меч кој го играа Перу и Колумбија за пласман на Светското првенство, од едноставна причина што искусниот напаѓач побара од ...

Тапија открил што им зборувал Фалкао

Sky - 12.10.2017

Перуанскиот репрезентативец Ренато Тапија потврдил дека Колумбиецот Радамел Фалкао побарал од своите соиграчи да престанат да играат. Перу и Колумбија ремизираа во Лима 1:1 во последното квалификациско коло во јужноамериканската зона за пласман на ...

ВИДЕО: Фалкао откри што им кажал на Перуанците

Курир - 12.10.2017

-Знаев што се случува на останатите натпревари и во тие моменти се обидов тоа да им го пренесам на фудбалерите на Перу, изјави Фалкао. На натпреварот одигран во Лима, Колумбија поведе, а Перу изедначи во 76.минута.

Перуанците откриваат: Фалкао ни рече дека резултатот одговара на двете селекции, па... (ВИДЕО)

МКД - 12.10.2017

Репрезентативецот на Перу, Ренато Тапија открива за што разговарал со напаѓачот на Колумбија, Радамел Фалкао и вели дека на крајот одиграле онака како што требало да одиграат Популарниот „Ел Тигре“ го навлече гневот на Чилаенаците откако беше уловен ...

Парагвај на Венецуелците во хотел им праќале жени, во обид да изборат СП

Локално - 12.10.2017

Парагвајците се најголемите губитници во јужноамериканските квалификации за СП во 2018 година. Имено, во последното коло тие мораа да ја победат отпишаната Венецуела за да би биле во комбинација, но загубија и тоа со гол во 84. минута.

Им се удри од глава, Чиле нема да оди на светско поради жалбата која сами ја доставија до ФИФА!

24Фудбал - 11.10.2017

Чиле не обезбеди пласман на мундијалот во Русија откако резултатите од последното коло не им одеа во корист но и поради една жалба која сами ја доставија до светската куќа на фудбалот Квалификаците за СП 2018 во Јужна Америка имаа драматичен крај, ...

СКАНДАЛ: Видете како Колумбија и Перу го договараат натпреварот!

Спортски - 11.10.2017

Фудбалските репрезентации на Колумбија и Перу преживеаа пекол во последното коло од квалификациите. На крајот Колумбија заврши како 4-та и оди директно во Русија, а Перу ќе игра бараж, после ремито кое го одиграа меѓу себе.

Селекторот на Венецуела открива: Парагвај сакаше да не подмити со девојки во хотелот, беа убави, но тоа се стари финти!

24Фудбал - 11.10.2017

Селекторот на Венецуела открива еден чуден детал за тоа како Парагвај сакал да стигне до победа над нив во синоќешната клучна средба за пласман на Мундијалот. Парагвај е еден од најголемите губитници во јужноамериканските квалификации за СП Русија ...

Чилеанците бесни, дали Фалкао со Перуанците договараше 1-1?! (ВИДЕО)

МКД - 11.10.2017

Напаѓачот на Колумбија, Радамел Фалкао е обвинет дека со Перуанците договарал средбата да заврши 1-1, резултат кој им одговараше на двете репрезентации но не и на Чиле На социјалните мрежи се појавија неколку видеа на кои Радамел Фалкао разговара со ...

Контроверзно во Лима: Фалкао уловен од камерите во чудна конверзација со Перуанците (ВИДЕО)

24Фудбал - 11.10.2017

Завршницата од квалификациите за СП Русија 2018 во јужноамериканската група не мина без контроверзни ситуации. Синоќешните натпревари од јужноамериканските квалификации за Мундијалот минаа низ многу контроверзни моменти, така беше во Панама каде ...

Чилеанците бесни: Фалкао го намести натпреварот пред милионскиот аудиториум?! (Видео)

Спортски - 11.10.2017

Аргентина славеше над Еквадор и дури тогаш беше јасно дека ќе стигнат до директен пласман. Секако, резултатот е следен и кај Перу и Колумбија, каде гостите водеа, а потоа Перу изедначи преку Герера.

Фалкао намести натпревар пред милиони гледачи!

СуперСпорт - 11.10.2017

Аргентина го победи Еквадор и беше јасно дека директно ќе се пласира на СП. Беше следен и резултатот од Перу каде што играа Перу и Колумбија. Натпреварот заврши 1:1, Колумбија оди директно на СП, а Перу преку бараж.

Селекторот на Венецуела за скандалот во Парагвај: Во хотелот пристигнаа убави жени, и потоа…

Република - 12.10.2017

Пред мечот, во хотелот каде што биле сместени гостинските играчи дожле неколку убави жени, но ни тие не успеале да ги деконцентрираат противниците Парагвај е еден од најголемите губитници во квалификациите за пласман на СП 2018 гоодина.

Фалкао договараше реми со Перуанците за да го исфрлат Чиле?!

Екипа - 11.10.2017

Колумбија успеа директно да се пласира на Светското првенство во Русија следната година, откако одигра 1-1 против Перу на гости во последното квалификациско коло во Јужна Америка. На крајот „извиси“ Чиле, по убедливиот пораз од Бразил (3-0).

Чилеанците сами си ја скроија судбината и тоа одамна: Со жалба добија службена победа и го однесоа Перу во баражот

Спортклуб - 11.10.2017

Дека правото и правдата често немаат врска едно со друго, на потешкиот начин го дознаа и фудбалерите на Чиле. Актуелниот двократен шампион на Јужна Америка во квалификациите за СП во Русија освоија 26 бода, исто како и Перу, но поради гол-разликата, ...

Чиле се потруди да не замине на Мундијалот во Русија

Република - 12.10.2017

Јужноамериканскиот првак да не добиеше три бода во дуелот против Боливија, сега ќе имаше еден повеќе од Перу и ќе беше во баражот за Мундијалот. Чиле не успеа да се пласира на Светското првенство во Русија, откако заврши на шестото место на табелата ...

Чилеанска глупост на векот – се изборија за службена победа за да не играат на СП!?

Sport 1 - 11.10.2017

Јужноамериканските квалификации синоќа завршија на драматичен начин, по кој најголем губитник е актуелниот контиенентален шампион Чиле, а причина за тоа е најбизарна до сега – жалба поради која самите си стокмија елиминација, Бразил, Уругвај, ...

Селекторот на Венецуела откри дека Парагвајците се обиделе да ги „поткупат“ на необичен начин: Имавме опасни посети во ...

Дерби - 11.10.2017

Парагвај влезе со сериозни шанси за бараж местото на Светското првенство во последните 20 минути од квалификациските натпревари кои се одиграа во Јужна Америка, бидејќи во тие моменти му беше потребен само гол и минимална победа над Венецуела за да ...

Чилеанците сами си пресудија: Му подарија три бода на Перу за загубен меч и сега останаа без пласман на мундијалот

Дерби - 11.10.2017

Кармата понекогаш знае да биде навистина сурова во фудбалскиот свет и силно да ви се одбијат од глава одредени потези кои сами ги преземате, а најдобар случај за такво нешто во овој момент е селекцијата на Чиле кој поради една своја одлука сега ...

Фалкао обвинет дека ја „наместил“ Перу-Колумбија

Макфакс - 11.10.2017

Дуелот меѓу Перу и Колумбија во вторникот навечер заврши со реми 1:1, резултат кој одговараше на двете репрезентации, и по кој носителите на трофејот од Копа Америка, Чиле не се квалификуваа на Светското првенство во Русија Откако првото полувреме ...

Невидени сцени: Фалкао се договори со Перуанците натпреварот да заврши 1:1! (Видео)

Дерби - 11.10.2017

Перу и Колумбија ова утро одиграа навистина важен и круцијален натпревар во квалификациите за Светското првенство, но исто така мора да се напомене дека последните неколку минути од мечот беа срамни за гледање, со оглед на тоа што двете селекции не ...

Скандалозна коалиција: Фалкао и друштвото го „наместија“ мечот со Перу (ВИДЕО)

Спортклуб - 11.10.2017

Кога им стана јасно и на Пери и Колумбија дека имаат резултат кој ги води на Мундијалот во Русија, тие на сред меч склопија пакт за да не се напаѓаат меѓусебно. Колумбија ќе оди на Мундијалот во Русија како четвртопласирана, а благодарение на ...

ВИДЕО: Срамно однесување на Фалкао - Колумбиецот направи пакт за реми со Перу

Gol.mk - 11.10.2017

Утрово завршија квалфикациите во зоната КОНМЕБОЛ, а по истите директен пласман на Мундијалот остварија Бразил, Уругвај, Аргентина, Колумбија, а репрезентацијата на Перу ќе игра бараж. Снимките од дуелот помеѓу Колумбија и Перу го обиколија светот, а ...

Детали од деликатната ситуација: Играчот за врска на Перу откри што му порачал Фалкао пред да ја напушти играта

Точка - 12.10.2017

Радамел Фалкао стана тема број еден во Јужна Америка со оглед на тоа што беше обвинет за непрофесионален однос на круцијалниот меч кој го играа Перу и Колумбија за пласман на Светското првенство, од едноставна причина што искусниот напаѓач побара од ...

ВИДЕО: Фалкао откри што им зборел на Перуанците

А1 On - 12.10.2017

Капитенот на колумбиската фудбалска репрезентација Радамел Фалкао им кажа на медиумите во Јужна Америка што им зборувал на перуанските репрезентативци за време на нивниот вчерашен дуел во квалификациите за СП 2018.

СКАНДАЛ: Видете како Колумбија и Перу го договараат натпреварот!

Таратур - 11.10.2017

Фудбалските репрезентации на Колумбија и Перу преживеаа пекол во последното коло од квалификациите. На крајот Колумбија заврши како 4-та и оди директно во Русија, а Перу ќе игра бараж, после ремито кое го одиграа меѓу себе.

Фалкао обвинет дека ја „наместил“ Перу-Колумбија

Sky - 11.10.2017

Дуелот меѓу Перу и Колумбија во вторникот навечер заврши со реми 1:1, резултат кој одговараше на двете репрезентации, и по кој носителите на трофејот од Копа Америка, Чиле не се квалификуваа на Светското првенство во Русија Откако првото полувреме ...

Фалкао откри што им зборел на Перуанците

Канал5 - 12.10.2017

Капитенот на колумбиската фудбалска репрезентација Радамел Фалкао им кажа на медиумите во Јужна Америка што им зборувал на перуанските репрезентативци за време на нивниот вчерашен дуел во квалификациите за СП 2018.

ВИДЕО: Фалкао откри што им кажал на Перуанците

Sport M - 12.10.2017

Капитенот на колумбиската фудбалска репрезентација Радамел Фалкао им кажа на медиумите во Јужна Америка што им зборувал на перуанските репрезентативци за време на нивниот вчерашен дуел во квалификациите за СП 2018.