TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ед Ширан игра на снег и спасува мачка во новиот спот за песната „Perfect“

Кајгана - 10.11.2017

Англискиот пејач и текстописец Ед Ширан го претстави официјалниот спот за љубовната балада „Perfect“. Видеото било снимено во австриската скијачка област Hintertux, а Ширан е снимен како доаѓа во скијачката куќичка каде здогледува преубава жена.

Зимска идила во романтичниот спот на Ед Ширан за баладата „Perfect“

Фемина - 10.11.2017

Љубовна идила во Австрија е прикажана во музичкото видео на Ед Ширан за „Perfect“. Славниот пејач и актерката Зои Дојч се забавуваат на ски ресорт, а романтичните сцени разнежнија милиони срца.