TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Домашен третман против кандида со сода бикарбона

Мама365 - 10.11.2017

Candida albicans е габичка која во одредена количина е присутна кај сите од нас и расте во цревната флора. Таа кај повеќето луѓе живее во устата, грлото, цревата и половите органи. Здравиот човечки организам има способност да го одржува нејзиното ...

Ја користиме секој ден, а не сме свесни дека е ЛЕК ЗА МНОГУ БОЛЕСТИ

Пулс24 - 09.11.2017

Веројатно не можете да замислите препремување на јадење без додаток сол. Погледнете кога, освен во подготовка на јадење, колку би можело да ви помогне и за други работи. Ве боли грлото – Направете мешавина од 1 лажичка сол и 2,5 децилитри вода и ...

Старинско јадење готово за 20 минути – брз и вкусен ручек

Gotvi.mk - 09.11.2017

Направете стариснко, вкусно и брзо јадење. Состојки: 2 дл вода 2 дл млеко 350 гр кајмак 8 лажици пченично брашно 1 лажичка маст 1 лажичка сол Подготовка: Млекото, водата и маста се ставаат да повријат и се става кајмакот со сол и брашно.