TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Димнa бомбa во украинскиот парламент

Р.С.Европа - 06.10.2017

Димнa бомбa фрленa во украинскиот парламент ја прекинаа денешната дебата за законите поврзани со конфликтот на истокот на земјата. Сепак, и покрај прекинот, пратениците ги изгласаа предлозите на претседателот Петро Порошенко во прво читање.

Димнa бомбa во украинскиот парламент

Орбис - 06.10.2017

epa06247926 A lawmaker tries to get out a burning smoke bomb from Parliament's session hall, in Kiev, Ukraine, 06 October 2017.Scuffles broke out when the Ukrainian Parliament held a hearing on a draft law concerning the Ukraine's territorial ...