TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Касим Каменица пред Вардар: Сакаме скалп на великан за елиминации во ЛШ

24 Ракомет - 10.11.2017

Екипата на Загреб утре го пречекува Вардар во 7. коло од Лигата на шампионите. Актуелниот првак оди на наово тешко гостување, а ова е ривал кој двапати го совладаа на свој терен во краток период во октомври во Лигата на шампионите и во СЕХА-лигата.

Борозан: Поквалитетни сме од Загреб, веќе ги победивме двапати, ќе го сториме тоа и по третпат

Спортклуб - 10.11.2017

Европскиот и македонски првак Вардар викендов ги продолжува настапите во Лигата на шампионите. На програмата е гостување во Хрватска против тимот на ППД Загреб. меч во кој ќе се барат нови бодови за продолжување на низата без пораз.

Добри вести за Вардар: Големиот борец, Мораеш се враќа во стројот на Гонзалез

Gol.mk - 10.11.2017

По подолг период, тренерот на европскиот ракометен шампион, Вардар, Раул Гонзалез на располагање ќе ги има сите свои избраници, откако во стројот за мечот со ППД во Загреб се врати бразилскиот кружен напаѓач, Рожарио Мораеш.

Борозан: Добро се познаваме со ППД, но сега нè очекува тежок меч!

Gol.mk - 10.11.2017

Македонскиот ракометен шампион, Вардар, утре го продолжува атакот кон одбраната на европската титула освоена минатата сезона во Келн. Момците на Раул Гонзалез ќе гостуваат кај секогаш незгодниот домаќин ППД Загреб на Касим Каменица, а бомбардерот, ...

Вардар е фаворит, но го респектира Загреб

Вардар - 10.11.2017

Европскиот првак Вардар викендов повторно гостува во лигата на шампионите, овојпат кај ППД Загреб со надеж да се продолжи добрата серија во која освојуваме бодови и победуваме. За двете екипи ова ќе биде трета средба сезонава.

ЕХФ има што да сними: Билетите за Вардар - Рајн Некар се продаваат како „алва“

SportMedia - 10.11.2017

Натпреварот меѓу Вардар и Рајн Некар целосно ќе го оправда епитетот дерби на осмото коло во Лигата на шампионите. На осум дена до стартот останаа уште 1.000 билети во слободна продажба, половина од нив се за стоење, додека трибинискиот дел во СЦ ...

Каменица сонува победа над Вардар

SportMedia - 09.11.2017

Македонскиот, регионалниот и европскиот првак Вардар, в сабота ќе гостува во Загреб, против хрватскиот шампион. Тоа ќе биде меч од седмото коло во Лигата на шампионите. Тренерот на загреб, Касим Каменица се надева дека неговиот тим ќе може да ...

Каменица: Штербик и одбраната на Вардар тешко се совладуваат

Екипа - 09.11.2017

Вардар како актуелен европски шампион и лидер во групата А од Лигата на шампионите, ја има фаворитската улога во дуелот со ППД Загреб, в сабота (19.45 ч.) на гостински терен во Загреб. Тренерот на хрватскиот шампион, Касим каменица, на ...

Каменица: Во Загреб ќе биде поинаку отколку во Скопје, едвај го чекам мечот

Gol.mk - 09.11.2017

Европскиот првак Вардар не ја почувствувал горчината на поразот во Лигата на шампионите оваа сезона. По предизвиците во Унгарија и Шведска, екипата на Раул Гонзалез в сабота гостува кај ППД Загреб.

Од Загреб се силат: Ќе го срушиме европскиот првак Вардар!

Спортклуб - 09.11.2017

Ракометарите на ППД Загреб на 11. ноември во „Арена Загреб“ го пречекуваат актуелниот македонски, регионален и европски првак Вардар. Ракометарите на Вардар продолжуваат со својата победничка форма и во оваа сезона.

Циндриќ и Карачиќ на квиз: Колку средните бекови на Вардар знаат за ППД Загреб? (ВИДЕО)

24 Ракомет - 08.11.2017

Екипата на ППД Загреб на големо се подготвува за пречекот на актуелниот освојувач на Лигата на шампионите, а мечот треба да се одигра в сабота од 20 часот. Во интересната најава за овој дуел, од Загреб им приредија квиз прашања на двајцата средни ...

Гонзалес: Во Загреб секогаш се игра под притисок и е многу тешко

Курир - 10.11.2017

Ова ќе биде трета средба сезонава меѓу Вардар и Загреб откако во првите две хрватскиот шампион гостуваше во Скопје, каде беше поразуван и во Лигата на шампионите и во регионалната СЕХА конкуренција.

Борозан: „Не очекува тежок меч, но ние сме поквалитетен тим“

Sport M - 10.11.2017

Вардар викендов повторно е на гостување во ЛШ, овојпат кај ППД Загреб со надеж да се продолжи добрата серија во која освојуваме бодови и победуваме. За двете екипи ова ќе биде трета средба сезонава.

Вардар има лек за „седум на шест“ на Загреб

Екипа - 10.11.2017

Раул Гонзалес нема проблеми со повредени играчи во пресрет на утрешното гостување во Хрватска против Загреб, но новата рунда од Лигата на шампионите. Поразот во ланската сезона од овој противник е јасно предупредување дека мора да се одигра во исто ...

Гонзалез: Треба да имаме почит кон ППД, во Загреб секогаш се игра со доста притисок!

Gol.mk - 10.11.2017

Европскиот првак Вардар викендов повторно гостува во Лигата на шампионите, овојпат кај ППД Загреб со надеж да се продолжи добрата серија со која тимот ја започна оваа сезона во најелитното натпреварување на ЕХФ.

УТРЕ СЕ МЕНУВА ЛОШАТА ТРАДИЦИЈА: Почит да, милост никако

SportMedia - 10.11.2017

Чудно, но вистинито Вардар бил немоќен кога станува збор за гостувањата кај ППД Загреб во Лигата на шампионите. Сите досегашни пресметки завршиле во корист на хрватскиот тим, на само еден меч одиграле без победник.

Гонзалес: Во Загреб секогаш се игра под притисок и е многу тешко

Канал5 - 10.11.2017

Европскиот првак Вардар викендов повторно гостува во меч од Лигата на шампионите. Овојпат вардарци патуваат за Хрватска кај ППД Загреб со надеж да ја продолжат добрата серија во досега се непоразени.

Раул: Секогаш има притусок кога се игра во Загреб

Шеталиште - 10.11.2017

Ракометарите на Вардар заминаа за Загреб, каде утре во 20. часот ќе го одиграат новиот меч од групата во Лигата на шампионите. На досегашните девет меѓусебни средби во ЛШ, домашните ракометари имаа пет победи, а само еден дуел завршил со реми.

Раул Гонзалез: Мора да бидеме фокусирани 60 минути, да не ни се случи ланскиот пораз од Загреб

МКД - 10.11.2017

Вардар викендов ги продолжува натпреварите од Лигата на шампионите со гостински дуел кај Загреб, европскиот шампион е фаворит, но минатата година токму на овој терен го доживеа првиот пораз.

Гонзалес: Во Загреб секогаш се игра под притисок и е многу тешко...

Н.Македонија - 10.11.2017

Гонзалес: Во Загреб секогаш се игра под притисок и е многу тешко Европскиот првак Вардар викендов повторно гостува во меч од Лигата на шампионите. Овојпат вардарци патуваат за Хрватска кај ППД Загреб со надеж да ја продолжат добрата серија во досега ...

„Загреб биде агресивен и со седум на шест ќе се обиде да го урне Вардар“!

Sport 1 - 10.11.2017

Ракометарите на Вардар ќе врзат две гостувања едноподруго, пред дербито со Рајн-Некар, меѓутоа најголемата грешка што можат да ја направат сега е да размислуваат за Германците, кога всушност утре ги очекува многу незгодно гостување во Загреб.

Раул: Мора да бидеме внимателни, лани водевме пет разлика, па загубивме во Загреб

Sport 1 - 10.11.2017

Македонскиот шампион и европски првак Вардар утревечер во Загреб (20 часот) го очекува нов предизвик во Лигата на шампионите за продолжување на серијата без пораз во елитното друштво, но вардаровиот тренер Раул Гонзалез предупреди дека црвено-црните ...

Гонзалес: Треба да имаме почит кон ривалот, да играме 60 минути со мотив и концентрација

Sport M - 10.11.2017

Европскиот првак Вардар викендов повторно гостува во лигата на шампионите, овојпат кај ППД Загреб со надеж да се продолжи добрата серија во која освојуваме бодови и победуваме. За двете екипи ова ќе биде трета средба сезонава.