TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кавани се сели во Мадрид

СуперСпорт - 06.10.2017

Реал Мадрид би можел да биде следната дестинација за уругвајскиот напаѓач, Единсон Кавани. Како што пишува „Дон Балон“ 30 годишниот фудбалер со сигурност ќе биде продаден од ПСЖ, а главен фаворит за неговиот потпис е Реал Мадрид.

Нејмар од ПСЖ добива СЕ, а во Париз го сака и неговиот пријател

Спортски - 06.10.2017

Во Париз имаат целосна поддршка за Нејмар и Бразилецот во главно добива се што ќе побара. Добро познато е дека Нејмар ова лето го направи најголемиот трансфер во историјата кога премина од Барселона во ПСЖ за сума од 222 милиони евра.

Сонародникот го советува Лукас: Оди во Арсенал!

Спортски - 06.10.2017

Офанзивниот играч за врска на ПСЖ, Лукас Моура доби совет од својот сонардник Алекс да се пресели во Арсенал. Алекс е бивш фудбалер на ПСЖ, а во Премиер лигата играше во Челзи и смета дека најдобро за Лукас ќе биде да го напушти Париз и да се ...

Ѕвездата на ПСЖ со порака за Клоп: Јас сум фан на Ливерпул!

Спортски - 06.10.2017

Играчот за врска на ПСЖ и француски репрезентативец, Адриен Рабио изјави дека со задоволство би играл во Премиер лигата и призна дека е фан на Ливерпул. Рабио беше стартер на сите натпревари на ПСЖ од почетокот на сезоната, а неговиот договор со ...

Нејмар побарал Кавани да замине од ПСЖ

Макфакс - 06.10.2017

Најскапиот светски фудбалер Нејмар побарал од раководството во ПСЖ да пристигне Алексис Санчез, а клубот да го напушти Единсон Кавани, пишува „Ле Паризиен“. Нејмар и Кавани имаа недоразбирање околу улогата во тимот и изведувањето на пеналите и ...

Индиректно барање: Клоп го слушна ли ова?

Спортски - 05.10.2017

Екипата од „Енфилд“ оваа сезона не блеска, почнаа добро, но откако Мане заработи црвен картон против Сити, некако се тргна кон распад на Ливерпул. Во нападот немаат ниту среќа, беа доминантни во поголемиот број дуели во септември, но не успеваа да ...

Откриено: Нејмар имал јасна цел уште кога пристигнал!

Спортски - 05.10.2017

Приказната помеѓу Нејмар и Кавани изгледа дека има длабока позадина… Сега во француските медиуми се пишува дека Нејмар имал за цел ПСЖ да го продаде Кавани и на негово место да го доведе Алексис Санчез уште ова лето, но целата работа ја расипал ...

БОМБА: Шеикот го моли Перез – само купи го и спаси ме!

Спортски - 05.10.2017

Реал Мадрид сосема неочекувано би можел да има голема корист од финанскискиот фер-плеј чии норми мора да ги примени Пари Сент Жермен. „Дон Балон“ пренесува дека Реал не планира да донесе големо зимско засилување и да троши пари, но проблемите кои ги ...

Челзи и Ливерпил се „тепаат“ за звездата на ПСЖ

Спортски - 05.10.2017

Челзи и Ливерпул се вклучуваат во трката за потписот на ѕвездата на ПСЖ, Хавиер Пасторе, пренесуваат англиските медиуми. Аргентинецот најверојатно ќе биде продаден во зимскиот преоден рок со оглед на фактот што не добива голема минутажа кај Емери.

ПСЖ ќе го менува Кавани со Санчез

+инфо - 05.10.2017

Сепак, францускиот тим ќе треба да се раздели со некои од другите играчи, за да го исполни барањата на УЕФА за финансиски фер-плеј. Раководството на Пари Сен Жермен ќе го продаде напаѓачот Единсон Кавани, ако успеа да го договори Алексис Санчез во ...

ПСЖ има план како да го донесе Алексис Санчез од Арсенал

Спортклуб - 05.10.2017

Екипата на ПСЖ веќе приготвила план како да го донесе во своите редови Алексис Санчез. Во целата постапка ќе биде вклучена и продажбата на една од големите ѕвезди. Францускиот тим уште летово имаше обид за ангажман на Чилеанецот, но сепак такво ...

Кавани заминува, ПСЖ ќе формира ново МСН трио

Кајгана - 05.10.2017

Како што предвидуваат француските медиуми, Единсон Кавани ќе си замине на крајот на сезоната, а на неговото место ќе дојде добро познато име од светскиот фудбал. Француските медиуми шпекулираат дека ПСЖ ќе го продаде Единсон Кавани, а во тимот ќе ...

Шеикот од ПСЖ очаен: Аман Флорентино купи го и спаси нѐ!

Sport 1 - 05.10.2017

Ни крив ни должен, Реал Мадрид може да добие непланирано засилување без многу пазарење и сето тоа поради маките на ПСЖ поради финансискиот ферплеј. „Дон Балон“ пишува дека шеикот Насер Ал-Келаифи се повеќе се грижи за последиците на ПСЖ од ...

Клоп што чекаш: Фудбалер на ПСЖ навивал за Ливерпул!

Sport 1 - 05.10.2017

Како одминуваат натпреварите и Луверпул го фаќа сè поголема криза, излегува на површина фактот дека Јирген Клоп можеше покорисно да го потроши летниот преоден рок. Му недостигаат дефанзивци, но му треба и играч од повисока класа во средниот ред, ...

ПСЖ со нова зделка: Го продава Кавани и го зема Алексис Санчез

Стандард - 05.10.2017

Раководството на Пари Сен Жермен ќе го продаде напаѓачот Единсон Кавани, ако го земе Алексис Санчез во летото следната година. Информациите се на „Ле Паризиен“. ПСЖ проба да го земе Санчез ова лето, но тогаш од актуелниот клуб Арсенал категорично ја ...

Челзи и Ливерпул ќе се натпреваруваат за Пасторe во јануари

Стандард - 05.10.2017

Челзи и Ливерпул ќе се вклучат во битката за играчот за врска на Пари Сен Жермен, Хавиер Пасторе. Аргентинецот најверојатно ќе биде продаден уште во јануари, а парижаните бараат околу 26 милиони фунти.

Челзи и Ливерпул го меркаат Пасторе

Шеталиште - 05.10.2017

Првите луѓе на Челзи и на Ливерпул ќе учествуваат во битката за фудбалерот на ПСЖ, Хавиер Пасторе, објавија медиумите во Англија. Аргентинецот најверојатно ќе биде продаден уште во јануари а парижаните ќе бараат околу 26 милиони фунти.

ТРАНСФЕР БОМБА – Шеикот клекна пред Перез: Купи го и спаси ме

Поглед - 05.10.2017

Реал Мадрид може целосно да ја искористи финансиската фер игра која во голема мера ќе го притисне ПСЖ. Дон Балон пишува дека Реал не е заинтересиран да се засилува зимото и да троши пари, но проблемите од Париз ќе ги развеселат.

Нејмар побарал Кавани да замине од ПСЖ

Точка - 06.10.2017

Најскапиот светски фудбалер, Нејмар, побарал од раководството во ПСЖ да пристигне Алексис Санчез, а клубот да го напушти Единсон Кавани, пишува „Ле Паризиен“. Нејмар и Кавани имаа недоразбирање околу улогата во тимот и изведувањето на пеналите и ...

БОМБА: Шеикот го мили Перез – само купи го и спаси ме!

Таратур - 05.10.2017

Реал Мадрид сосема неочекувано би можел да има голема корист од финанскискиот фер-плеј чии норми мора да ги примени Пари Сент Жермен. „Дон Балон“ пренесува дека Реал не планира да донесе големо зимско засилување и да троши пари, но проблемите кои ги ...

ПСЖ ќе го менува Кавани со Санчез

А1 On - 05.10.2017

Раководството на Пари Сен Жермен ќе го продаде напаѓачот Единсон Кавани, ако успеа да го договори Алексис Санчез во летниот преоден рок следната година. ПСЖ се обидел да го обезбеди Санчез ова лето, но Арсенал категорично ја отфрлил оваа понуда, па ...

ПСЖ ќе го менува Кавани со Санчез

Курир - 05.10.2017

ПСЖ се обидел да го обезбеди Санчез ова лето, но Арсенал категорично ја отфрлил оваа понуда, па така раководството на парискиот клуб се насочило кон Нејмар и Килијан Мбапе, играчи за кои беа платени вкупно 400 милиони евра.

Размена на Кавани за Санчез

Точка - 05.10.2017

Раководството на Пари Сен Жермен ќе го продаде напаѓачот Единсон Кавани, ако успеа да го договори Алексис Санчез во летниот преоден рок следната година. ПСЖ се обидел да го обезбеди Санчез ова лето, но Арсенал категорично ја отфрлил оваа понуда, па ...

ПСЖ ќе го продаде Кавани

Newsroom - 05.10.2017

Раководството на Пари Сен Жермен ќе го продаде напаѓачот Единсон Кавани, ако успее да го договори Алексис Санчез во летниот преоден рок следната година. ПСЖ се обидел да го обезбеди Санчез ова лето, но Арсенал категорично ја отфрлил оваа понуда, па ...

Санчез одлучи, во ПСЖ се гради шампионски тим, во Јануари стига договорот

Sport M - 05.10.2017

ПСЖ се спремни да го продадат напаѓачот Единсон Кавани, ако успеат да го договорат Алексис Санчез во летниот преоден рок следната година. ПСЖ се обидел да го обезбеди Санчез ова лето, но Арсенал категорично ја отфрлил оваа понуда, па така ...