TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО+ВИДЕО) Невреме на Халкидики, особено критично на вториот крак

Нова ТВ - 17.07.2017

Денеска во Халкидики, Грција беснее големо невреме придружено со молњни и поројни дождови кои стигаат и до 100 литри на метар квадратен. Особено е критично на вториот крак, а летувалците на социјалните мрежи постираат фотографии и комплетно ...

Поплави на Халкидики, евакуирани и македонски туристи

МКД - 17.07.2017

Големо невреме владее во туристичкото место Торини на вториот крак во Грција. Обилни дождови и поплави ги исплаши туристите во ова место. Водата носела сѐ пред себе. Оштетени се многу автомобили на туристите.

"Медуза" над Грција: Македонски туристи кои заминале на летување ги дочекало невреме со град и снег, а во еден хотел се ...

Точка - 17.07.2017

Македонски туристи кои во моментов се на одмор во Грција, наместо топло сонце и високи температури ги пречекал дожд, град, громотевици, молњи, па дури и снег! Причината е бурата "Медуза" која се појави над јужниот дел на Балканот.

(ВИДЕО-ФОТО) „ЕСЕН ВО ГРЦИЈА“: Силен дожд, ветер, поплави,15°C...

Фактор - 17.07.2017

Силното време, дожд и силен ветар во Грција направила проблеми за туристите, а поедини места дури имаат и проблеми со поплави. На социјалните мрежи фотографии од невремето објавија многу српски туристи, а најкритично според метеоролозите таму ќе ...

Невреме во Грција: Македонско семејство се јавило во конзулатот во Солун, но не е во опасност

Мета - 17.07.2017

Поројните дождови што ја погодија цела Грција предизвикаа поплави по патиштата. Од невремето поплавен е патот Лариса – Козани и Ситонија, вториот крак на Халкидики, односно местата Торони, Порто Куфо и Тристиника.

Снимките од невремето во Грција се вистинска катастрофа - туристите итно евакуирани

Press24 - 17.07.2017

Туристите кои се наоѓаат во Грција наместо врело сонце и песок, ги пречекаа облаци, град, молњи и громови. Во Ситонија, на Халкидики, беснее циклонот Медуза, кој поплави хотели и улици, поради што дел од туристите биле евакуирани.

ЕВАКУИРАНИ И МАКЕДОНСКИ ТУРИСТИ – Поплави ја однесоа и плажата во Грција (Фото)

МК News - 17.07.2017

Големо невреме во туристичкото место Торини на вториот крак во Грција. Обилни дождови и поплави. Водата носела се пред себе. Оштетени се многу автомобили на туристите. А туристи кои биле сместени на првите спратови во објектите биле евакуирани.

(ВИДЕО) Вториот крак на Халкидики поплавен

еМагазин - 17.07.2017

Локалните жители и туристите кои решија својот одмор да го поминат на вториот крак на Халкидики се најдоа во небрано. Обилните врнежи од дожд, кој ги донесе циклонот „Медуза“ поплавија многу места, а најпогоден е Торони (каде е направена ...

Поплави во Грција: Македонско семејство кое летува во Торони се јавило во конзулатот во Солун

еМагазин - 17.07.2017

Како што веќе објавивме поради обилните врнежи предизвикани од циклонот „Медуза„, вториот крак на Халкидики е поплавен. Грчките власти денеска ги евакуираа туристите, а според податоците на македонското Министерство за надворешни работи, меѓу нив ...

Силно невреме во Грција: Наместо плажа и сонце, облаци, град, ветер и громови

Сител - 17.07.2017

Туристите кои се наоѓаат во Грција наместо сонце и песок, ги пречекаа облаци, град, ветер и громови. Во Ситонија, на Халкидики, беснее циклонот Медуза, кој поплави хотели и улици, поради што дел од туристите биле евакуирани.

Евакуирани и македонски туристи, поплава однесе плажа во Грција (ФОТО /Видео)

Република - 17.07.2017

Големо невреме во туристичкото место Торини на вториот крак во Грција. Обилни дождови и поплави. Водата носела се пред себе. Оштетени се многу автомобили на туристите. А туристи кои биле сместени на првите спратови во објектите биле евакуирани.

Беснее силно невреме: Туристите во Грција место сонце ги дочекаа олуја и реки по улиците

Маркукуле - 17.07.2017

Туристите кои се наоѓаат во Грција наместо врело сонце и песок, ги пречекаа облаци, град, молњи и громови. Во Ситонија, на Халкидики, беснее циклонот Медуза, кој поплави хотели и улици, поради што дел од туристите биле евакуирани.

Евакуирани и македонски туристи: Поплави ја однесоа плажата во Грција

Телевизија Нова - 17.07.2017

Големо невреме во туристичкото место Торини на вториот крак во Грција. Обилни дождови и поплави. Водата носела се пред себе. Оштетени се многу автомобили на туристите. А туристи кои биле сместени на првите спратови во објектите биле евакуирани.

Страшни сцени од Халкидики: Евакуирани туристи, поплавени хотели, автомобили, улици

Сител - 17.07.2017

Големо невреме во туристичкото место Торини на вториот крак во Грција. Обилни дождови и поплави. Водата носела се пред себе. Оштетени се многу автомобили на туристите. А туристи кои биле сместени на првите спратови во објектите биле евакуирани.

Евакуирани македонски туристи, поплави однесоа плажа во Грција

Вечер - 17.07.2017

Големо невреме во туристичкото место Торони на вториот крак во Грција. Обилни дождови и поплави. Водата носела се пред себе. Оштетени се многу автомобили на туристите. А туристи кои биле сместени на првите спратови во објектите биле евакуирани.

Поплава во Грција - невремето однесе цела плажа, евакуирани и македонските туристи (фото+видео)

Канал5 - 17.07.2017

Големо невреме во туристичкото место Торони на вториот крак во Грција. Обилни дождови и поплави. Водата носела се пред себе. Оштетени се многу автомобили на туристите. А туристи што биле сместени на првите катови во објектите биле евакуирани.

Евакуирани и македонски туристи

Тера - 17.07.2017

Големо невреме во туристичкото место Торини на вториот крак во Грција. Обилни дождови и поплави. Водата носела се пред себе. Оштетени се многу автомобили на туристите. А туристи кои биле сместени на првите спратови во објектите биле евакуирани.

СТРАШНО НЕВРЕМЕ ВО ГРЦИЈА: Поплава однесе цела плажа, евакуирани и македонски туристи (ФОТО+ВИДЕО)

Курир - 17.07.2017

Големо невреме во туристичкото место Торони на вториот крак во Грција. Водата носела се пред себе. Оштетени се многу автомобили на туристите. А туристи што биле сместени на првите катови во објектите биле евакуирани.