TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спорен договорот за изградба на новиот Клинички центар во Скопје

Build - 20.05.2017

Со задоцнување од неколку години од првично најавениот рок, министерот за здравство во заминување Никола Тодоров денеска го потпиша договорот за изградба на новиот Клинички центар во Скопје .

Eксперти: Тодоров не смее да потпишува владини договори

Алсат-М - 19.05.2017

Техничката влада во заминување, потпиша договор за изградба на нов Клинички центар во Скопје тежок 72 милиони евра. Церемонијата заврши за рекордно кратко што не беше случај при потпишување на вакви договори во минатото.

Тодоров стави потпис на сомнителен тендер за изградба на Клинички центар

24 Вести - 19.05.2017

Со музика на Штраус, на свечена церемонија во салата на владата во присуство на техничкиот премиер Емил Димитриев и лидерот на ВМРO-ДПМНЕ Никола Грувески, министерот за здравство Никола Тодоров го потпиша договор за изградба на новиот Клинички ...

Владата во заминување потпиша договор за Клинички центар

Телма - 19.05.2017

Едвај четири минути и беа потребни на Владата во заминување да го потпише договорот со кој треба да започне изградбата на новиот Клинички Центар „Мајка Тереза“. По видео презентација за тоа како се замислува новиот објект, пропратена со музиката од ...

(ВИДЕО) Новата влада ќе го преиспита договорот за Клинички

Нова ТВ - 19.05.2017

-Владата со технички овластувања нема овластување да потпишува вакви договори на неколку дена пред заминување, изјави портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, одговарајќи на новинарско прашање, откако денеска министерот за здравство во заминување Никола ...

Тодоров потпиша договор за нов клинички центар, СДСМ најави ревизија

Р.С.Европа - 19.05.2017

Нов клинички центар во Скопје ќе изгради новата реформска Влада, постапката на изградба ќе се одвива на транспарентен начин, а ќе има ревизија на работењето на Владата со технички овластувања во заминување, најави денеска портпаролот на СДСМ Петре ...

ЛДП: Договорот за нов Клинички центар е нова линија на поделба и беззаконие во државата

А1 On - 19.05.2017

„Никола Тодоров, Никола Груевски и Емил Димитриев денеска потпишаа и поддржаа скандалозен и бескруполозен договор за изградба на нов Клинички центар во Скопје, свесно произведувајќи нови линии на поделба и беззаконие во Р. Македонија.

ЛДП бара поништување на Договорот за новиот клинички центар...

Н.Македонија - 19.05.2017

ЛДП бара поништување на Договорот за новиот клинички центар ЛДП бара институциите да го поништат Договорот за новиот клинички центар потпишан денеска, зашто со него, смета, се прекршени Уставот и законите.

(ВИДЕО) Шилегов: Владата со технички овластувања нема ингеренции да потпишува договори за изградба на нов Клинички ...

А1 On - 19.05.2017

Ќе има ревизија на работењето на владата со технички овластувања во заминување и ќе бидат преиспитани процедурите кои што во последен момент пред трансферот на власта Тодоров и соработниците влегоа во договор за изграба на нов клинички центар, ...

Шилегов: Новата Влада ќе го преиспита договорот за изградба на нов Клинички центар

24 Вести - 19.05.2017

Владата со технички овластувања нема овластување да потпишува вакви договори на неколку дена пред заминување, изјави портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, откако денеска министерот за здравство во заминување Никола Тодоров, потпиша договор за изградба ...

Новата Влада ќе го преиспита договорот за изградба на нов клинички центар (ВИДЕО)

+инфо - 19.05.2017

Новата реформска влада ќе го врати концептот на единствен универзитетски клинички центар, рече Шилегов. Владата со технички овластувања нема овластување да потпишува вакви договори на неколку дена пред заминување, изјави денеска портпаролот на СДСМ, ...

Пратеникот и технички министер Тодоров потпиша договор за нов Клинички центар, до него седеше Груевски

А1 On - 19.05.2017

Избраниот пратеник и техничкиот министер за здравство, Никола Тодоров потпиша договор за изградба на нов Клинички центар во Скопје, во вредност од 72 милиони евра. Договорот беше потпишан во свечената сала на Владата, а до Тодоров седеше некогашниот ...

Потпишан договорот за изградба на Клиничкиот центар

МРТ - 19.05.2017

Здравство и компаниите го потпишаа договорот за изградба на новиот Клинички центар „Мајка Тереза“ во вредност од речиси 72 милиона евра. Социјалдемократите реагираат- техничката влада нема вакви овластувања.

(ВИДЕО) Шилегов: Клинички центар ќе изгради новата Влада, ќе има ревизија на договорот потпишан од Тодоров!

Либертас - 19.05.2017

Изјава за медиуми, Петре Шилегов, портпарол на СДСМ Скопје, 19.05.2017 Почитувани граѓани, Нов Клинички центар во Скопје ќе изгради новата реформска Влада. Граѓаните на Македонија ќе добијат реален, модерен и функционален Универзитетски клинички ...

Тодоров потпиша договор за изградба на Клинички, Груевски во прв ред

Нова ТВ - 19.05.2017

Министерот за здравство во заминување, Никола Тодоров, денеска потпиша договор за изградба на новиот Клинички центар во вредност од 72 милиони евра. Овој договор кој се потпиша во свечената сала на владата, се случува во исто време кога во тек се ...

Шилегов: Клинички центар ќе изгради новата Влада, ќе има ревизија на договорот потпишан од Тодоров!

Стандард - 19.05.2017

„Нов Клинички центар во Скопје ќе изгради новата реформска Влада. Граѓаните на Македонија ќе добијат реален, модерен и функционален Универзитетски клинички центар. Постапката на изградба ќе се одвива на транспарентен начин, како што ќе работи новата ...

Тодоров како технички министер и пратеник потпиша договор од 72 милиони евра за нов клинички центар

Сакам да кажам - 19.05.2017

Договорот за изградба на нов клинички центар во Скопје, во вредност од 72 милиони евра, денес во свечената сала на владата го потпиша Никола Тодоров, кој сега е технички министер за здравство и пратеник во Собранието.

По низа скандали, Тодоров во владата потпиша договор за изградба на Клинички центар

Фокус - 19.05.2017

Министерот за здравство Никола Тодоров денеска во свечената сала на владата го потпиша договорот за изградба на нов Клинички центар во вредност од 72 милиони евра. На потпишувањето на договорот присуствуваа техничкиот премиер во заминување Емил ...

Потпишан договорот за изградба на новиот клинички центар „Мајка Тереза“ (видео)

Макфакс - 19.05.2017

Министерот за здравство во техничката влада, Никола Тодоров, официјално го потпиша договорот за изградба на новиот Клинички центар „Мајка Тереза“ со претставници на фирмите изведувачи на работите „Гранит“ и „Бетон“ од Македонија и италијанската ...

Потпишан Договорот за изградба на клиничкиот центар во Скопје

Вечер - 19.05.2017

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза" во Скопје.

Груевски: Нашиот збор се исполнува, започнува да се реализира проектот со досега најголемо значење за македонското ...

Курир - 19.05.2017

Денес се потпишува договорот за градба на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ со што се отпочнува со реализација на еден капитален и суштински проект кој го ветивме на граѓаните. Со градба на новиот Клинички центар ќе отпочнат двете најголеми градежни ...

ВИДЕО: Потпишан Договорот за изградба на новиот клинички центар во Скопје, еве како ќе изгледа

Курир - 19.05.2017

Потпишан е договор за градба на новиот клинички центар „Мајка Тереза“. Договорот го потпишаа Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи.

Додека се крчка новата влада, старата потпишува договори за изградба на новиот Клинички центар

Фактор - 19.05.2017

И додека новиот мандатар ги склопува коцките за состав на новата Владата, старата потпишува нови договори. Според најавите денеска треба да биде потпишан договорот за изградба на новиот Клинички центар „Мајка Тереза“ – Скопје.

Во Влада ќе се потпишува договор за изградба на нов Клинички центар

24 Вести - 19.05.2017

Во Влада ќе се потпишува договор за изградба на нов Клинички центар. Додека се чека нов владин состав техничката Влада продолжува да турка проекти. Договорот и официјално соопштија дека ќе го потпишува министерот за здравство во заминување - Никола ...

Димитриев ќе присуствува на потпишување договор за изградба на новиот Клинички центар

Курир - 19.05.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија Емил Димитриев, денеска ќе присуствува на свечено потпишување договор за изградба на новиот Клинички центар „Мајка Тереза“ – Скопје. Од Владата информираат дека настанот ќе се одржи во Свечената сала ...

(ВИДЕО) Eксперти: Тодоров не смее да потпишува владини договори

Репортер - 19.05.2017

Техничката влада во заминување, потпиша договор за изградба на нов Клинички центар во Скопје тежок 72 милиони евра. Церемонијата заврши за рекордно кратко што не беше случај при потпишување на вакви договори во минатото.

ВИДЕО: Тодоров стави потпис на сомнителен тендер за изградба на Клинички центар и избега од камерите

Либертас - 19.05.2017

Со музика на Штраус, на свечена церемонија во салата на владата во присуство на техничкиот премиер Емил Димитриев и лидерот на ВМРO-ДПМНЕ Никола Грувески, министерот за здравство Никола Тодоров го потпиша договор за изградба на новиот Клинички ...

ЛДП: Договорот за нов Клинички центар е нова линија на поделба и беззаконие

+инфо - 19.05.2017

Потпишувањето ваков договор од страна на лице е класично кршењето на Уставот, велат од ЛДП. Никола Тодоров, Никола Груевски и Емил Димитриев денеска потпишаа и поддржаа скандалозен и бескруполозен договор за изградба на нов Клинички центар во ...

ЛДП бара поништување на Договорот за новиот клинички центар

Телевизија Нова - 19.05.2017

ЛДП бара институциите да го поништат Договорот за новиот клинички центар потпишан денеска, зашто со него, смета, се прекршени Уставот и законите. – Договорот, скандалозен и бескруполозен, е преседан во секој поглед, класично беззаконие и нова линија ...

Шилегов: Техничката влада нема овластување да потпишува договори, ќе ја испитаме изградбата на Клинички

Фокус - 19.05.2017

Владата со технички овластувања нема овластување да потпишува вакви договори на неколку дена пред заминување, изјави денеска портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, откако денеска министерот за здравство во заминување Никола Тодоров, потпиша договор за ...

СДСМ: Нов Клинички центар ќе изгради новата реформска Влада

Макфакс - 19.05.2017

Нов Клинички центар во Скопје ќе изгради новата реформска Влада. Граѓаните на Македонија ќе добијат реален, модерен и функционален Универзитетски клинички центар – изјави денеска портпаролот на СДСМ Петре Шилегов.

Потпишан договорот за изградба на Клиничкиот центар во Скопје

24 Вести - 19.05.2017

Додека течат преговорите за нов владин состав, техничката влада продолжува да турка проекти. Министерот за здравство во заминување, Никола Тодоров, денеска потпиша договор за изградба на новиот клинички центар во вредност од 72 милиони евра.

Потпишан договорот за изградба на новиот Клинички центар

Кајгана - 19.05.2017

Министерот за здравство во техничката влада, Никола Тодоров, официјално го потпиша договорот за изградба на новиот клинички центар „Мајка Тереза“ со претставници на фирмите изведувачи на работите „Гранит“ и „Бетон“ од Македонија и италијанската ...

Груевски: Се исполнува уште едно ветување- стартува изградбата на Клиничкиот центар „Мајка Тереза"

Вечер - 19.05.2017

Денес се потпишува договорот за градба на Клиничкиот центар „Мајка Тереза" со што се отпочнува со реализација на еден капитален и суштински проект кој го ветивме на граѓаните. Со градба на новиот Клинички центар ќе отпочнат двете најголеми градежни ...

Ќе има и хелиодром: Погледнете како ќе изгледа новиот Клинички центар во Скопје (Видео)

Република - 19.05.2017

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи, денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

Во Влада ќе се потпишува договор за изградба на нов Клинички центар

Локално - 19.05.2017

Во Влада ќе се потпишува договор за изградба на нов Клинички центар. Додека се чека нов владин состав техничката Влада продолжува да турка проекти. Договорот и официјално соопштија дека ќе го потпишува министерот за здравство во заминување – Никола ...

Димитриев ќе присуствува на потпишување договор за изградба на новиот Клинички центар

Пулс24 - 19.05.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија Емил Димитриев, денеска ќе присуствува на свечено потпишување договор за изградба на новиот Клинички центар „Мајка Тереза“ – Скопје. Од Владата информираат дека настанот ќе се одржи во Свечената сала ...

Тодоров не смее да потпишува владини договори- Тоа е вулгарно ишто е тој министер или пратеник или..?

Локално - 20.05.2017

Ова е вулгарно, а од аспект на чиста законитост малку е контраверзно што во исто време е и пратеник и министер. „ Во кое својство го потпишавте договорот?”- “Вицепремиер и министер за здравство “ – одговори Тодоров.

Тодоров го стави потписот врз тендерот за Клинички и избега

Локално - 19.05.2017

Во свечената владина сала, со музика на Штраус, во друштво на премиерот Емил Димитриев и лидерот на ВМРO-ДПМНЕ Никола Грувески, министерот за здравство Никола Тодоров потпиша договор за изградба на новиот Клинички центар.

ЛДП: Договорот за нов Клинички центар е нова линија на поделба и беззаконие во државата

Стандард - 19.05.2017

„Никола Тодоров, Никола Груевски и Емил Димитриев денеска потпишаа и поддржаа скандалозен и бескруполозен договор за изградба на нов Клинички центар во Скопје, свесно произведувајќи нови линии на поделба и беззаконие во Р. Македонија.

ЛДП бара поништување на Договорот за новиот клинички центар

Локално - 19.05.2017

ЛДП бара институциите да го поништат Договорот за новиот клинички центар потпишан денеска, зашто со него, смета, се прекршени Уставот и законите. – Договорот, скандалозен и бескруполозен, е преседан во секој поглед, класично беззаконие и нова линија ...

Новата Влада ќе го преиспита договорот за изградба на нов клинички центар

Локално - 19.05.2017

Новата реформска влада ќе го врати концептот на единствен универзитетски клинички центар, рече Шилегов. Владата со технички овластувања нема овластување да потпишува вакви договори на неколку дена пред заминување, изјави денеска портпаролот на СДСМ, ...

Шилегов: Нов клинички ќе изгради новата реформска влада, а не оваа во заминување

Мета - 19.05.2017

„Ќе има ревизија на работењето на владата со технички овластувања во заминување. Меѓу другото, ќе бидат преиспитани и процедурите преку кои во последен момент, пред трансферот на власта, Тодоров и соработниците влегоа во договор за изградба на нов ...

Потпишан договорот за изградба на новиот клинички центар „Мајка Тереза“

Точка - 19.05.2017

Министерот за здравство во техничката влада, Никола Тодоров, официјално го потпиша договорот за изградба на новиот клинички центар „Мајка Тереза“ со претставници на фирмите изведувачи на работите „Гранит“ и „Бетон“ од Македонија и италијанската ...

Потпишан Договорот за изградба на клиничкиот центар во Скопје

Нетпрес - 19.05.2017

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

Груевски: Новиот Клинички центар е проект со најголемо значење за македонското здравство

Нетпрес - 19.05.2017

Денес се потпишува договорот за градба на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ со што се отпочнува со реализација на еден капитален и суштински проект кој го ветивме на граѓаните. Со градба на новиот Клинички центар ќе отпочнат двете најголеми градежни ...

ВИДЕО: Клиничкиот Центар во ново руво - еве како ќе изгледа

Press24 - 19.05.2017

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров и претставници на компаниите Гранит, Бетон и италијанската ИНСО системи денеска го потпишаа договорот за изградба на нов клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

(ВИДЕО) Тодоров стави потпис на сомнителен тендер за изградба на Клинички центар и избега од камерите

Репортер - 19.05.2017

Со музика на Штраус, на свечена церемонија во салата на владата во присуство на техничкиот премиер Емил Димитриев и лидерот на ВМРO-ДПМНЕ Никола Грувески, министерот за здравство Никола Тодоров го потпиша договор за изградба на новиот Клинички ...

ЛДП: Договорот за новиот Клинички центар е скандалозен, носи поделба и беззаконие во државата

Макфакс - 19.05.2017

ЛДП посочува дека Никола Тодоров, Никола Груевски и Емил Димитриев денеска потпишале скандалозен и бескруполозен договор за изградба на нов Клинички центар во Скопје, свесно произведувајќи нови линии на поделба и беззаконие во Р Македонија.

Шилегов: Ќе ја испитаме изградбата на Клинички...

Н.Македонија - 19.05.2017

Шилегов: Ќе ја испитаме изградбата на Клинички Владата со технички овластувања нема овластување да потпишува вакви договори на неколку дена пред заминувањето, изјави денеска портпаролот на СДСМ Петре Шилегов, откако денеска министерот за здравство ...