TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ердоган на средба со Путин на 13 ноември во Сочи

Р.С.Европа - 10.11.2017

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ќе се сретне со неговиот руски колега Владимир Путин на 13 ноември во Сочи. Кремљ соопшти дека двајцата лидери планираат да разговараат за регионални и меѓународни прашања меѓу кои и заедничката борба против ...

Путин: САД преку спортот сакаат да се мешаат во изборите во Русија

Р.С.Европа - 10.11.2017

Претседателот на Русија Владимир Путин изјави дека наводите за допинг-програма спонзорирана од руската држава се обид да се внесе незадоволство пред претседателските избори во земјата. Извештаите на Светската антидопинг агенција ВАДА ги интензивираа ...

(ФОТО) Сензација на Фејсбук: Путин на 27-години – големиот шпион во Црна Гора

Локално - 10.11.2017

Оваа фотографија вчера предизвика сензација на Фејсбук. Архивската фотографија го покажува 27-годишен Владимир Путин кога бил шпион на КГБ. Фотографијата е снимена пред хотелот „Црна Гор “ во Подгорица.

Путин: Американците сакаат да се мешаат во нашите избори

МКД - 09.11.2017

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека САД сакаат да „прават проблеми за време на претседателските избори во Русија“, пренесе РТ . Путин го наведе ова зборувајќи за обвинувањата дека Кремљ се обидел да влијае на исходот од американските ...

Што кријат најдобрите пријатели на Путин и од каде имаат толку големо богатство?

МК News - 09.11.2017

Претседателот на Русија, Владимир Путин упорно тврди дека не е еден од најбогатите луѓе на светот, а судејќи според официјалните приходи, тој е во право. Но, колку има вистина во тоа? Претседателот на Русија минатата година официјално заработил 133 ...

Путин: САД сакаат да влијаат на претседателските избори во Русија

Стандард - 09.11.2017

Рускиот претседател Владимир Путин ги обвини САД дека сакаат да создаваат проблеми на претседателските избори следната година, пренесе „РИА Новости“. Путин, кој утре може да се состане со американскиот колега Доналд Трамп на форум во Виетнам беше ...

Вучиќ следниот месец ќе ја посети Москва

Р.С.Европа - 09.11.2017

Претседателот на Србија Александар Вучиќ на покана на рускиот претседател Владимир Путин следниот месец ќе ја посети Москва. Во соопштението од кабинетот на српскиот претседател се наведува дека Вучиќ со Путин ќе разговара за билатералните односи, ...

Путин тврди: Американците сега сакаат да нѝ се одмаздат на руските претседателски избори

Точка - 09.11.2017

Рускиот претседател ги обвини американските власти дека сакаат да предизвикаат „неприлики“ на претседателските избори во Русија како одмазда за наводното мешање на Русија на американските избори минатата година.

Путин: Американците сакаат да се мешаат во нашите избори

Канал5 - 09.11.2017

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека САД сакаат да “направат проблеми во текот на изборите за претседател на Русија“. Путин ова го изјави зборувајќи за обвиненијата дека Кремљ се обидел да влијае на исходот на американските избори, но и за ...

Путин: Американците сакаат да се мешаат во нашите избори

Макфакс - 09.11.2017

Рускиот претседател, Владимир Путин, изјави дека САД сакаат да прават проблеми за време на изборот за претседател на Русија. Изјавата следува како одговор на обвинувањето дека Кремљ се обидувал да влијае на исходот на американските претседателски ...

Дали Владимир Путин ја губи моќта?...

Н.Македонија - 09.11.2017

Дали Владимир Путин ја губи моќта? Во 1984 година, пред Михаил Горбачов да дојде на власт, во Москва владееше чувството дека Советскиот Сојуз е парализиран и ништо не може да се промени. Потоа сѐ се смени, со што се откри долгата трансформација што ...

Путин лесно и до четвртиот мандат?...

Н.Македонија - 09.11.2017

На 10 февруари 2007 година, на конференцијата за безбедност и соработка во Минхен, рускиот претседател го одржа својот познат историски говор, во кој го апострофира „походот на НАТО против Русија“, но и „новата светска улога на Русија во светот“.

Вучиќ следниот месец ќе ја посети Москва

А1 On - 09.11.2017

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ на покана на рускиот претседател, Владимир Путин следниот месец ќе ја посети Москва. Поканата од рускиот претседател, како што се наведува во краткото соопштение на Службата за соработка со медиумите на ...

„Европски вредности“: Западот со „ограничен и слаб“ одговор кон Русија

Р.С.Европа - 09.11.2017

Група експерти за безбедност и надворешна политика оценува дека западните влади се „ограничени и слаби“ во нивниот одговор на „непријателските дејства“ на Кремљ кон демократските земји. Во декларацијата иницирана од организацијата „Европски ...

Сè што некогаш сте сакале да знаете за московскиот Кремљ

Руска реч - 08.11.2017

Сите факти, тајни и информации што сте сакале да ги дознаете – да не зборуваме за некои одлични места за јадење во близина. Во Русија има околу 20 кремели (тврдини), но кога луѓето го слушаат зборот „кремљ“, автоматски мислат на седиштето на моќта ...

Путин: Американците сакаат да се мешаат во нашите избори

Вечер - 09.11.2017

Рускиот претседател, Владимир Путин, изјави дека САД сакаат да прават проблеми за време на изборот за претседател на Русија. Изјавата следува како одговор на обвинувањето дека Кремљ се обидувал да влијае на исходот на американските претседателски ...

Вучиќ следниот месец ќе ја посети Москва

Орбис - 09.11.2017

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ на покана на рускиот претседател, Владимир Путин следниот месец ќе ја посети Москва. Поканата од рускиот претседател, како што се наведува во краткото соопштение на Службата за соработка со медиумите на ...

Путин: Американците сакаат да се мешаат во нашите избори

Кајгана - 09.11.2017

Рускиот претседател, Владимир Путин, изјави дека САД сакаат да прават проблеми за време на изборот за претседател на Русија. Изјавата следува како одговор на обвинувањето дека Кремљ се обидувал да влијае на исходот на американските претседателски ...

Вучиќ следниот месец ќе ја посети Москва

Сител - 09.11.2017

Претседателот на Србија Александар Вучиќ на покана на рускиот претседател Владимир Путин следниот месец ќе ја посети Москва. Поканата од рускиот претседател, како што се наведува во краткото соопштение на Службата за соработка со медиумите на ...