TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Имавме многу компликации“: Серена Вилијамс сподели видео и фотографија со новородената ќеркичка

Фемина - 13.09.2017

Серена Вилијамс и Алексис Оханијан пред една недела станаа родители на девојче. 35-годишната тенисерка сподели слатка фотографија со новородената ќеркичка и видео снимено по нивното заминување од болница.

Серена Вилијамс го сподели името на ќерката, слика и слатко видео од бременоста

Точка - 13.09.2017

Серена конечно објави слика со својата ќерка. Познатата тенисерка ја донесе на свет својата ќерка на 1-ви Септември оваа година. Серена Вилијамс на своите фанови им приреди изненадување. Таа сподели слика од нејзината ќерка и кратко видео од својата ...

Серена Вилијамс ја сподели првата фотка од ќеркичката

Црнобело - 13.09.2017

Серена Вилијамс на Инстаграм сподели фотка заедно со името кое го одбрале за девојчето. Запознајте ја Алексис Олимпија Оханиан Џуниор! Тениската ѕвезда откри дека Алексис тежела нешто повеќе од 3 килограми кога се родила, како и дека поминале 6 дена ...

Серена Вилијамс објави фотографија со ќерката

Репортер - 13.09.2017

Тенисерката Серена Вилијамс само неколку недели по породувањето сподели фотографија од својата ќеркичка на „Инстаграм“. „Запознајте ја Алексис Олимпија Оханијан Јуниор!“, напиша таа под фотографијата, со што го објави и името на девојчето.

Серена Вилијамс ја објави првата фотографија од ќеркичката

Press24 - 13.09.2017

Тенисерката Серена Вилијамс само неколку недели по породувањето сподели фотографија од својата ќеркичка на „Инстаграм“. „Запознајте ја Алексис Олимпија Оханијан Јуниор!“, напиша таа под фотографијата, со што го објави и името на девојчето.

Ќеркичката на Серена Вилијамс не личи многу на мама (ФОТО)

Sport 1 - 13.09.2017

Американската тенисерка Серена Вилијамс неколку недели по породувањето сподели фотографија од својата ќеркичка на социјалната „Инстаграм“. „Запознајте ја Алексис Олимпија Оханијан Јуниор!“, напиша таа под фотографијата, со што го објави и името на ...