TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Taжната приказна на Лорик Цана – Човекот кој го носеше дресот на Лацио, ПСЖ, Галатасарај…

Спортски - 12.10.2017

Беше еден од најдобрите албански фудбалери на сите времиња, лидер и капитен, но мораше да стави крај на одличната кариера. Поради проблеми со срцето, Цана и официјално ја заврши богатата фудбалска кариера.

Еден од најдобрите албански фудбалери замина во пензија

SportMedia - 12.10.2017

Со емотивна порака, еден од најдобрите албански фудбалери, Лорик Цана објави дека става крај на кариерата. Цана мораше да ги стави „копачките на клин“, поради проблеми со срцето. „Секој спортист знае дека овој ден мора да дојде, но никогаш не сте ...