TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Продажбата на PSA групацијата во пораст во првото полугодие на 2017

Високи Октани - 17.07.2017

Глобалната продажба на автомобилската компанија Peugeot Citroen (PSA) порасна во 2017 година, пред се заради обновувањето на производството во Иран, пренесува „Франс Прес“ Вкупно гледано, во првото полугодие ширум светот PSA продаде скоро 1,58 ...

Раст на продажба на француската автомобилска компанија „Пежо Ситроен"

Вечер - 17.07.2017

Глобалната продажба на француската автомобилска компанија „Пежо Ситроен" (ПСА) благо порасна во првото полугодие на 2017 година. Продажбата скокна благодарение на обновеното производство во Иран, со што се компензираа проблемите во Кина каде ...