TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Теодосиќ или Де Коло, прашање е сега?

SportMedia - 17.02.2017

По номинациите за најдобар дефанзивен, и „звезда во подем", Евролигата го објави и списокот на кандидати за признанието најкорисен играч во оваа сезона. На листата, која е доста подолга, се наоѓаат имињата на 15.

Петнаесет претенденти за МВП признанието во Евролигата

А1 On - 17.02.2017

Во потесниот избор на наградата најкорисен кошаркар во Евролигата се најдоа 15 кандидати. Меѓу претендентите е и минатогодишниот освојувач Нандо Де Коло од ЦСКА Москва. Листа на кандидати за МВП во Евролигата за сезоната 2016/17: НАндо Де Коло и ...

Де Коло и Теодосиќ главни претенденти за МВП наградата

Вечер - 17.02.2017

Кошаркарите на актуелниот шампион во Евролига, Србинот Милош Теодосиќ и Французинот Нандо де Коло, се главни кандидати за МВП наградата оваа година Србинот до сега ја освои еднаш МВП наградата, во сезоната 2009/10, кога го носеше дресот на ...