TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Мундо Депортиво“ ТВРДИ: Гризман заминува во јануари, трансферот е веќе договорен!?

Спортски - 14.11.2017

Како што сега стојат работите, Антоан Гризман ќе ги напушти редовите на Атлетико Мадрид. Гризман минатото лето беше мета на многу клубови, но одлучи да остане во Атлетико бидејќи шпанскиот клуб поради суспензијата не можеше да доведува нови ...

Торес се враќа во Премиер Лигата

Sport M - 14.11.2017

Фернандо Торес се помалку и помалку добива минутажа во дресот на Атлетико Мадрид оваа сезона, и се очекува да ги напушти Јорганџиите во јануари. Според “Mirror”, познатиот голгетер од Шпанија би можел да се врати во Премиер лигата, иако има ...

Барса и Атлетико го договорија трансферот на Гризман?

СуперСпорт - 14.11.2017

Францускиот фудбалер Антоан Гризман веројатно ќе ги напушти редовите на Атлетико Мадрид. Тој минатото лето беше на мета на многу клубови, но одлучи да остане во Атлетико, бидејќи шпанскиот клуб поради суспензија не можете да доведува нови играчи.

Француските медиуми најавија: Договорена е „трансфер бомба“, Гризман веќе се договори со следниот клуб!

Спортклуб - 14.11.2017

Барселона изгледа конечно ја најде вистинската замена за Нејмар! Според пишувањата на француските медиуми, Антоан Гризман ќе стане нов фудбалер на Каталонците следното лето. Договорот помеѓу Барселона и Атлетико Мадрид е веќе постигнат и останува ...

Бенитез го враќа Фернандо Торес во Премиер лигата?

Gol.mk - 14.11.2017

Напаѓачот на Атлетико Мадрид и поранешен шпански репрезентативец, Фернандо Торес, многу веројатно во јануари ќе го напушти тимот предводен од Диего Симеоне и ќе се врати во Англија, каде го носеше дресот на Ливерпул и Челзи.

Торес повторно ќе игра во Англија

Канал5 - 13.11.2017

Шпанскиот фудбалер Фернандо Торес би можел во јануарскиот преоден рок да се врати во Англија. Торес се поврзува со трансфер во екипите на Њукасл или Саутемптон. Доколку се реши да се пресели во Њукасл, тој повторно би работувал со менаџерот Рафа ...

„Ел Нињо“ Торес има понуда за сензационално враќање во Премиер лигата

Дерби - 13.11.2017

Фернандо Торес се врати во Атлетико Мадрид каде во изминативе две сезони навистина успеа да ја поврати формата и да заигра на препознатливото ниво, но сепак во последните неколку месеци станува јасно дека во овој момент нема баш место за него во ...

Гризман сонува да оформи ѕвездено трио со Нејмар и Мбапе

Стандард - 13.11.2017

Францускиот репрезентативец и напаѓач на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман сонува да стане соиграч на Нејмар и Килијан Мбапе во ПСЖ, иако засега сериозен интерес кон него има од страна на Манчестер Јунајтед.

Бенитез инсистира Торес да пристигне во Њукасл во јануари

Стандард - 13.11.2017

Менаџерот на Њукасл, Рафаел Бенитез сериозно ги притиска своите шефови за тоа напаѓачот на Атлетико Мадрид, Фернандо Торес да пристигне во англискиот тим во јануари. Претходно се појавија гласини дека интерес за „Ел Нињо“ исто така има од ...

Гризман се охрабри и конечно проговори: Сонувам да играм со двајца одлични играчи во ист тим

Спортклуб - 13.11.2017

Еден од најдобрите десетина играч во Европа, Антоан Гризман, кој се уште игра за Атлетико Мадрид, а медиумите честопати шпекулираат дека прашање на време кога тој ќе се пресели во друг клуб, можеби неговата последна изјава го дава одговорот на тоа ...

Мбапе му даде „мрежички“ на Гризман, па си доби „чистење“ на копачки (Видео)

Спортски - 13.11.2017

Франција се пласираше на Мундијалот во Русија, па така пред пријателскиот натпревар против Германија во нивниот таборот владее фантастична атмосфера. На еден од тренинзите главни актери при популарната игра „средина“ главни актери беа Килијан Мбапе ...

Торес и Бенитез заедно и по трет пат?

Спортски - 13.11.2017

Ќе се врати ли Фернандо Торес во Премиер лигата? Шпанскиот напаѓач Фернандо Торес веќе во јануарскиот преоден рок би можел да се врати во најсилното англиско првенство и тоа во редовите на Њукасл.

Мбапе го посрамоти Гризман, овој потоа му ги чистеше копачките (ВИДЕО)

24Фудбал - 13.11.2017

Голем гест на фудбалерот на Атлетико Мадрид за големата надеж на францускиот фудбал. Селекцијата на Франција си ги заврши успешно своите обврски во квалификациите за СП Русија 2018, а на Триколорите утревечер им претстои контролен меч против ...

Торес се враќа во Премиерлигата?

24Фудбал - 13.11.2017

Медиумите на Островот пренесуваат дека шпанскиот напаѓач повторно би можел да игра во Премиерлигата. Според информациите кои пристигнуваат, се вели дека Фернандо Торес во зимскиот преоден рок би можел да потпише за Њукасл, или пак Саутемптон, тоа се ...

Торес се враќа во Премиер лигата

СуперСпорт - 13.11.2017

Фернандо Торес би можел да се врати во Премиер лигата откако интерес за неговиот потпис пројавиле екипите на Њукасл и Саутемптон. Прославениот шпански фудбалер со сигурност ќе го напушти Атлетико Мадрид во јануари во потрага по поголема минутажа.

Гризман со оваа изјава ги ШОКИРА сите и ја најави следната дестинација

Спортски - 13.11.2017

Иднината на Антоан Гризман е главна тема во спортските медиуми веќе подолго време, особено поради фактот што Французинот готово сигурно ќе го напушти Атлетико Мадрид по завршувањето на сезоната.

Гризман би сакал да игра со Нејмар и Мбапе

Макфакс - 13.11.2017

Антоан Гризман е тема со која редовно се занимаваат француските медиуми. Според нивните шпекулации, најдобриот играч на ЕВРО 2016, не во јануарскиот туку во летниот преоден рок ќе го напушти Атлетико Мадрид.

Торес се враќа во Премиер лигата?

Шеталиште - 13.11.2017

Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Фернандо Торес, најверојатно во трансферниот период во јануари ќе го напушти тимот предводен од Диего Симеоне. Тој може да добие понуди од САД или што е многу поверојатно од некоја од екипите во Премиер лигата.

Гризман беше „приморан“ да му ги исчисти копачките на Мбапе

СуперСпорт - 13.11.2017

Репрезентацијата на Франција утре ги очекува пријателски натпревар против Германија, па Триколорите се спремаат за овој фудбалски спектакл. Во кампот на репрезентацијата на Франција владее одлична атмосфера, а избраниците на Дидие Дешамп одлично се ...

Гризман со краток и едноставен одговор крена голема врева: Ги посочи двете актуелни фудбалски ѕвезди со кои сонува да ...

Дерби - 13.11.2017

Антоан Гризман изминатото лето беше многу потесно поврзуван со преселба во Манчестер Јунајтед поради преголемата блискост која ја има со Пол Погба кој наводно работеше за негово пристигнување на „Олд Трафорд“, но сепак на крајот Французинот одлучи ...

Бенитез го враќа Фернандо Торес во Премиер – лигата?

Екипа - 13.11.2017

Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Фернандо Торес, би можел повторно да се врати во Премиер – лигата во јануарскиот преоден рок. За него постои интерес од Њукасл, чиј менаџер е Рафаел Бенитез. Исто така, и Саутемптон има желба да го види Шпанецот во ...

Арсенал го купува Фекир за 60 милиони фунти

Стандард - 13.11.2017

Арсенал речиси ја договорил новата голема ѕвезда на Лион да пристигне во Емирати, пренесе „Дејл Стар“. Станува збор за Набил Фекир кој неодамна е поврзуван и со други клубови, меѓу кои и Реал Мадрид, но според англиското издание веќе е спазарен за ...

Торес се враќа во Англија?

Точка - 13.11.2017

Шпанскиот фудбалер Фернандо Торес наскоро би можел да се врати во Премиер лигата каде што во текот на својата кариера ги бранеше боите на Ливерпул и Челси. Торес моментално е фудбалер на шпански Атлетико Мадрид, но со оглед на тоа што од Диего ...

Договорена е „трансфер бомба“: Гризман веќе се договори со Барселона

БркајРабота - 14.11.2017

Изгледа дека фудбалскиот тим на Барселона конечно ја најде вистинската замена за Нејмар. Според пишувањата на француските медиуми, Антоан Гризман ќе стане нов фудбалер на Каталонците. Договорот помеѓу Барселона и Атлетико Мадрид е веќе постигнат и ...

Гризман веќе го договорија: Останува во Шпанија, благодарение на договорот кој НЕ се одбива?!

Спортски - 12.11.2017

Барселона смисли стратегија за следните два преодни рока, најпрво во јануари ќе се обиде да го донесе Филипе Кутињо од Ливерпул, во што не успеаа изминатото лето, а потоа по завршување на сезоната ќе се насочат кон ангажирање на францускиот ...

Фекир ќе стане „крал“ во јануари?

Екипа - 12.11.2017

Шпанскиот првак Реал Мадрид е на голема мака околу одбраната на шампионската титула, има голема негатива во однос на главниот ривал Барселона, но нема така лесно да се откаже од борбата. А за тоа на тренерот Зинедин Зидан му се потребни неколку ...

Фернандо Торес се враќа во Англија?

Република - 13.11.2017

Шпанскиот напаѓач Фернандо Торес би можел во јануарскиот преоден рок да се врати во Англија. Се погласни се шпекулациите дека е можен трансфер во екипите на Њукасл или Саутемптон. Доколку се реши да се пресели во Њукасл, тој повторно би работувал со ...

Торес има понуда за враќање во Премиерлигата, поранешниот ментор го бара „Ел Нињо“

МКД - 13.11.2017

Медиумите од Англија пишуваат дека Фернандо Торес би можел да се врати на „Островото", поранешниот напаѓач на Ливерпул и Челси е желба на Њукасл и Рафа Бенитез Според информациите кои пристигнуваат, се вели дека Фернандо Торес во зимскиот преоден ...

Гризман би сакал да игра со Нејмар и Мбапе

Вечер - 13.11.2017

Антоан Гризман е тема со која редовно се занимаваат француските медиуми. Според нивните шпекулации, најдобриот играч на ЕВРО 2016, не во јануарскиот туку во летниот преоден рок ќе го напушти Атлетико Мадрид.

Гризман со краток и едноставен одговор крена голема врева: Ги посочи двете актуелни фудбалски ѕвезди со кои сонува да ...

Точка - 13.11.2017

Антоан Гризман изминатото лето беше многу потесно поврзуван со преселба во Манчестер Јунајтед поради преголемата блискост која ја има со Пол Погба кој наводно работеше за негово пристигнување на „Олд Трафорд“, но сепак на крајот Французинот одлучи ...

Торес повторно ќе игра во Англија

Сител - 14.11.2017

Шпанскиот фудбалер Фернандо Торес би можел во јануарскиот преоден рок да се врати во Англија, пишуваат тамошните медиуми. Торес се поврзува со трансфер во екипите на Њукасл или Саутемптон.