TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО ДПМНЕ : Два ипол месеци се на власт, а не можат да пуштат во употреба веќе завршен автопат

Канал5 - 12.08.2017

Неспособноста на СДС од ден во ден се повеќе излегува на површина. Два ипол месеци се на власт, а не можат да пуштат во употреба веќе завршен автопат. Ветуваа 600 километри нови автопатишта, а сега гледаме дека не можат да пуштат во употреба ни ...

ВМРО ДПМНЕ : Неспособноста и неодговорноста на Владата на Зоран Заев, почнува да ги зема првите жртви

Канал5 - 12.08.2017

Не поминаа ниту сто дена, а полицијата раководена од Оливер Спасовски и СДС почна да пука кон малолетници, вели Орце Ѓорѓиевски од ВМРО ДПМНЕ. Едно седумнаесетгодишно момче со повреди во градниот кош сеуште се бори за живот на Клиниката за ...

ВМРО ДПМНЕ : На дневна основа министерот за ја задолжува Македонија за околу 1.5 милиони евра

Канал5 - 12.08.2017

СДС и медиумите блиски до нив молчат и никаде ги нема да кажат збор за расипничкото и недомаќинското работење на министерот за задолжување и кратење, Драган Тевдовски , рече Соња Гелова од ВМРО ДПМНЕ.

ВМРО ДПМНЕ : Граѓаните ќе ја плаќаат цената за партизацијата на институциите

Канал5 - 12.08.2017

На лагата и се кратки нозете и тоа уште еднаш се покажа како вистина во првите месеци на работа на Владата на СДС,рече на прес конференција Светлана Колариќ од ВМРО ДПМНЕ. СДС во предизборието ветуваше департизација на институциите и професионални ...

СДСМ не прифаќа дискусија за бегалските кампови, советниците ја напуштиле седницата во Општина Неготино

Курир - 12.08.2017

Советниците на СДС во советот на Општина Неговино и нивната коалиција ја напуштија седницата и не прифатија да се дискутира за НЕПРИФАЌАЊЕ на Нацрт – Стратегијата и Акцискиот план за бегалци и странци 2017-2027, стои во објавата на социјалната мрежа ...

ВМРО-ДПМНЕ Битола: СДС одлучуваат зад грбот на битолчани и бегаат од седница, потврдија дека ќе градат бегалски камп на ...

Курир - 12.08.2017

Од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Битола на денешната прес-конференција истакнуваат дека вчера на седница на Советот на Општина Битола СДС уште еднаш јавно и без трошка обзир кон битолчани потврди дека ќе градат бегалски камп на Меџитлија.

ВМРО-ДПМНЕ: Министерот Николовски наместо да шета по странство и ужива, да преземе соодветни мерки за пожарите

А1 On - 12.08.2017

„Пола Македонија гори, a Љупчо Николовски шета по плажи во странство. За неполни три месеци од владата на СДС излезе на виделина нивната неспособност и негрижа за проблемите и потребите на граѓаните.

Трпески: Единствена причина што граѓаните на Македонија не се возат по новиот автопат е неспособноста на Владата на СДС

Курир - 12.08.2017

Неспособноста на СДС од ден во ден се повеќе излегува на површина. Два ипол месеци се на власт, а не можат да пуштат во употреба веќе завршен автопат. Ветуваа 600 километри нови автопатишта, а сега гледаме дека не можат да пуштат во употреба ни ...

Ѓорѓиевски: Малолетници се застрелани од полицијата, неспособноста и неодговорноста на Владата на Заев почнува да ги ...

Курир - 12.08.2017

Не поминаа ниту сто дена, а полицијата раководена од Оливер Спасовски и СДС почна да пука кон малолетници. Едно седумнаесетгодишно момче со повреди во градниот кош сеуште се бори за живот на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно ...

ВМРО-ДПМНЕ: За само 70 дена Тевдовски успеа да го задолжи секој граѓанин за над 3100 денари

А1 On - 12.08.2017

Соња Гелова Стојанова од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиумите кажа дека СДСМ и медиумите блиски до нив молчеле и никаде ги немало да кажат збор за расипничкото и недомаќинско работење на министерот Драган Тевдовски.

Колариќ: Капацитетот на 67 институции ќе биде сведен на нула поради бруталната партизација од владата на СДС

Курир - 12.08.2017

На лагата и се кратки нозете и тоа уште еднаш се покажа како вистина во првите месеци на работа на Владата на СДС. СДС во предизборието ветуваше департизација на институциите и професионални кадри, а наместо тоа добивме партиски војници,соросоиди, ...

ВМРО-ДПМНЕ Битола: Бегалски камп на Меџитлија не е во интерес на граѓаните на Битола

А1 On - 12.08.2017

„Вчера на седница на Советот на Општина Битола СДС уште еднаш јавно и без трошка обзир кон Битолчани потврдија дека ќе градат бегалски камп на Меџитлија. Тоа секако не е она што и треба на Битола во моментов а секако не е ниту во интерес на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија гори, а на СДС око не му трепнува

ТВ21 - 11.08.2017

Македонија гори, а на СДС око не му трепнува. Си тераат одмори, а од лежалка, под чадор, проблемите и стравот на граѓаните изгледаат помали од зрно песок на морските плажи. СДС не го интересира тоа што горат илјадници кубни метри шума.

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија гори, а на СДС око не му трепнува

24 Вести - 11.08.2017

ВМРО - ДПМНЕ во денешното соопштение ја обвини владеачката СДСМ дека не се справува соодветно со пожарите што горат низ Македонија. „Македонија гори, а на СДС око не му трепнува. Си тераат одмори, а од лежалка, под чадор, проблемите и стравот на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС без срам ги постави гонетите за коруптивен криминал Нетковски, Барбов и Докиќ за први лица на скопските ...

А1 On - 11.08.2017

„СДС создава хаос во македонското здравство. СДС и министерот Таравари го инфицираа здравството со вирусот на криминал и непотизам од кој одамна боледуваат. Основен критериум на Заев при селекција на раководните кадри е тие да имаат мерак на мито по ...

Ѓорѓиевски: СДС наместо да исполнува туѓи агенди и да ја претвора државата во бегалски камп, да почне да работи за ...

Курир - 11.08.2017

Владата на СДС на чело со Зоран Заев и Мила Царовска, со стратегијата за интеграција на бегалци и мигранти од транзитна држава Македонија ја прават земја прифатен камп за постојано населување на стотици илјади мигранти, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Цветковски: Цела Македонија гори, а владата на СДС никаде ја нема, министрите отидоа на одмор

Курир - 11.08.2017

Цела Македонија гори, а владата на СДС никаде ја нема. Министрите на СДС отидоа на одмор и ја оставија целата држава во пламен, и наместо да бидат на терен тие чекаат дождот да им ги изгаси пожарите, истакна на денешната прес-конференција Марио ...

Павлоски: СДС ја препушта безбедноста на граѓаните во раце на неспособни кадри, кои го штитат криминалот на луѓето ...

Курир - 11.08.2017

Дрога во Македонија нема. Нема ни грам хероин, ни грам кокаин, ни грам марихуана. Сообраќајни несреќи не се случуваат и нема жртви, бидејќи полицијата совесно и ажурно води грижа за безбедноста на патиштата.

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија гори, СДС не реагира

МРТ - 11.08.2017

СДС го интересира само антидржавната агенда и летните одмори, велат од партијата... Македонија гори, а СДС не реагира- пишува во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму велат, СДС го интересира само антидржавната агенда и летните одмори.

Кузмановска: СДС дневно ја задолжуваат државата за повеќе од 1,5 милиони евра

Курир - 11.08.2017

Во рок од два месеци владата на СДС стопи 126 милиони евра од девизните резерви и се задолжи над 100 милиони евра само по основ на државни хартии од вредност. Патем со ребалансот на буџетот најави дека ќе го зголеми долгот за дополнителни 150 ...

СДСМ одби да дебатира за планот на Владата да досели мигранти во Битола

Курир - 11.08.2017

И покрај најавата за инклузвниост и транспарентност, дебати за секое важно прашање во државата СДСМ како на централно така и на локално, одбива и бега дебата за прашања кои ги засегаат сите граѓани на државата.

За Живот во Македонија: СДС денеска во Ресен остави уште 5 фамилии без леб (ФОТО)

Курир - 11.08.2017

За Живот во Македонија… СДС денеска во Ресен испрати уште 5 фамилии да останат без леб, напиша на својот Фејсбук профил Николче Даскаловски. Инаку, до Даскаловски стигнало известување од НУ Завод за заштита на спомениците на културата и мизеј- ...

ВМРО-ДПМНЕ: Во рок од два месеца владата на СДС стопи 126 милиони евра

Канал5 - 11.08.2017

ВМРО-ДПМНЕ со реакција и на ребалансот на буџетот. Со него владата најави дека ќе го зголеми долгот за дополнителни 150 милиони евра ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС направи тотален хаос и приватизација во МВР

Канал5 - 11.08.2017

За неполни три месеци од доаѓањето на власт, СДСМ направи тотален хаос и приватизација во МВР, обвинија од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата стопи 126 милиони евра од девизните резерви

Мета - 11.08.2017

Во рок од два месеци, владата на СДС стопи 126 милиони евра од девизните резерви и се задолжи повеќе од 100 милиони евра само на основа на државни хартии од вредност, изјави на прес-конференција Лилјана Кузмановска од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДСМ ја нема на терен, Николовски не се грижи за шумите

Мета - 11.08.2017

Влада на СДС ја нема на терен, а министерот за земјоделство, пшумарство и водостопанство мистериозно го снема од земјава покажувајќи целосна негрижа за шумите, велат од ВМРО-ДПМНЕ, во партиското соопштение утрово.

ВМРО-ДПМНЕ: Царовска и владата на СДС планира да скрати од иднината на нашите деца

Канал5 - 11.08.2017

ВМРО-ДПМНЕ и денеска со реакција на стратегијата за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Министерот Николовски наместо да шета по странство и ужива, да преземе соодветни мерки за пожарите

Локално - 12.08.2017

„Пола Македонија гори, a Љупчо Николовски шета по плажи во странство. За неполни три месеци од владата на СДС излезе на виделина нивната неспособност и негрижа за проблемите и потребите на граѓаните.

Трпески: СДСМ ветуваше 600 километри нови автопатишта, а не можат да пуштат автопатска делница која веќе е завршена

А1 On - 12.08.2017

Славче Трпески од ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа прес-конференција на која што рече дека неспособноста на СДСМ од ден во ден се повеќе излегувала на површина. Според него, иако два и пол месеци биле на власт, не можеле да пуштат во употреба веќе завшрен ...

Ѓорѓиевски: Хаосот во МВР е последица на бруталната партизација

А1 On - 12.08.2017

Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција изјави дека не биле поминати ниту сто дена, а полицијата раководена од Оливер Спасовски и СДСМ почнала да пука кон малолетници. – Едно седумнаесетгодишно момче со повреди во градниот кош ...

Гелова Стојанова: СДС и медиумите блиски до нив молчат за расипничкото и недомаќинското работење на Тевдовски

Курир - 12.08.2017

СДС и медиумите блиски до нив молчат и никаде ги нема да кажат збор за расипничкото и недомаќинското работење на министерот за задолжување и кратење, Драган Тевдовски, изјави денес пред Министерството за финансии Соња Гелова Стојанова од ВМРО-ДПМНЕ.

Колариќ: Граѓаните во октомври ќе ја казнат владата на СДСМ за нејзината неспособност и партизацијата на институциите

А1 On - 12.08.2017

Светлана Колариќ, член на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, денеска во изјава за медиумите рече дека на лагата ѝ се кратки нозете и тоа уште еднаш се покажало како вистина во првите месеци на работата на новата владата.

На Битола не и треба бегалски камп на Меџитлија, велат од ВМРО ДПМНЕ Битола

Шеталиште - 12.08.2017

ВМРО-ДПМНЕ Битола денеска одржа пресс конференција за бегалските кампови што треба да се изградат на Меџитлија. “Вчера на седница на Советот на Општина Битола СДС уште еднаш јавно и без трошка обзир кон Битолчани потврдија дека ќе градат бегалски ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија гори, на СДСM око не му трепнува

Локално - 11.08.2017

„Македонија гори, а на СДС око не му трепнува. Си тераат одмори, а од лежалка, под чадор, проблемите и стравот на граѓаните изгледаат помали од зрно песок на морските плажи. СДС не го интересира тоа што горат илјадници кубни метри шума.

Костовски: СДС и Таравари го инфицираа здравството со вирусот на криминал и непотизам од кој одамна боледуваат

Курир - 11.08.2017

СДС создава хаос во македонското здравство. СДС и министерот Таравари го инфицираа здравството со вирусот на криминал и непотизам од кој одамна боледуваат. Основен критериум на Заев при селекција на раководните кадри е тие да имаат мерак на мито по ...

ВМРО-ДПМНЕ: Министрите на СДС отидоа на одмор и ја оставија целата држава во пламен

А1 On - 11.08.2017

„Цела Македонија гори, а владата на СДС никаде ја нема. Министрите на СДС отидоа на одмор и ја оставија целата држава во пламен, и наместо да бидат на терен тие чекаат дождот да им ги изгаси пожарите.

ВМРО-ДПМНЕ: МВР под водство на неспособниот Спасовски нема фатено ни грам дрога

А1 On - 11.08.2017

„Дрога во Македонија нема. Нема ни грам хероин, ни грам кокаин, ни грам марихуана. Сообраќајни несреќи не се случуваат и нема жртви, бидејќи полицијата совесно и ажурно води грижа за безбедноста на патиштата.

ВМРО-ДПМНЕ: СДС троши пари безмилосно, а граѓаните од тоа немаат никаков ќар

А1 On - 11.08.2017

„Во рок од два месеци владата на СДС стопи 126 милиони евра од девизните резерви и се задолжи над 100 милиони евра само по основ на државни хартии од вредност. Патем со ребалансот на буџетот најави дека ќе го зголеми долгот за дополнителни 150 ...

СДСМ одби да дебатира за планот на Владата да досели мигранти во Битола

Нетпрес - 11.08.2017

Советникот од ВМРО-ДПМНЕ во Општина Битола, Благој Шаклевски на Фејсбук напиша дека советниците од СДСМ одбиле да дискутираат неприфаќање на Нацрт-Стратегијата и Акцискиот План за бегалци и странци 2017-2027 од Советот на Општина Битола, а после тоа ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДСМ ја нема на терен, Николовски не се грижи за шумите

Либертас - 11.08.2017

Влада на СДС ја нема на терен, а министерот за земјоделство, пшумарство и водостопанство мистериозно го снема од земјава покажувајќи целосна негрижа за шумите, велат од ВМРО-ДПМНЕ, во партиското соопштение утрово.

ВМРО-ДПМНЕ: Пола Македонија гори, a Љупчо Николовски шета по плажи во странство

Курир - 12.08.2017

Пола Македонија гори, a Љупчо Николовски шета по плажи во странство. За неполни три месеци од владата на СДС излезе на виделина нивната неспособност и негрижа за проблемите и потребите на граѓаните.

Трпески: СДСМ ветуваше 500 км нови автопатишта, а не може да пушти во употреба завршен автопат

Република - 12.08.2017

Славче Трпески од ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа прес-конференција на која што рече дека неспособноста на СДСМ од ден во ден се повеќе излегува на површина. Според него, иако СДСМ два и пол месеци е на власт, не може да пушти во употреба веќе завшрен ...

ВМРО-ДПМНЕ: Двајцата малолетници од Струмица први жртви на партиската полиција на СДСМ и Спасовски

Република - 12.08.2017

Не поминаа ниту сто дена, а полицијата раководена од Оливер Спасовски и СДС почна да пука кон малолетници. Едно седумнаесетгодишно момче со повреди во градниот кош сеуште се бори за живот на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно ...

За само 70 дена Тевдовски успеа да го задолжи секој граѓанин за над 3100 денари

Република - 12.08.2017

Соња Гелова Стојанова од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиумите кажа дека СДСМ и медиумите блиски до нив молчат и никаде ги нема да кажат збор за расипничкото и недомаќинско работење на министерот Драган Тевдовски.

ВМРО-ДПМНЕ Битола: СДС одлучуваат зад грбот на битолчани и бегаат од седница, потврдија дека ќе градат бегалски камп на ...

Маркукуле - 12.08.2017

Од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Битола на денешната прес-конференција истакнуваат дека вчера на седница на Советот на Општина Битола СДС уште еднаш јавно и без трошка обзир кон битолчани потврди дека ќе градат бегалски камп на Меџитлија.

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија гори, а на СДС око не му трепнува

МКД - 11.08.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ ја обвинува владата дека не се грижи за пожарите низ земјата и дека граѓаните се оставени сами да се борат со огнените стихии. „Македонија гори, а на СДС око не му трепнува.

СДС и Таравари го инфицираа здравството со вирусот на криминал и непотизам од кој одамна боледуваат

Пулс24 - 11.08.2017

СДС создава хаос во македонското здравство. СДС и министерот Таравари го инфицираа здравството со вирусот на криминал и непотизам од кој одамна боледуваат. Основен критериум на Заев при селекција на раководните кадри е тие да имаат мерак на мито по ...

ВМРО-ДПМНЕ: Министрите на СДС отидоа на одмор оставајќи ја државата во пламен

Макфакс - 11.08.2017

„Цела Македонија гори, а владата на СДС никаде ја нема. Министрите на СДС отидоа на одмор и ја оставија целата држава во пламен и наместо да бидат на терен, тие чекаат дождот да им ги изгаси пожарите“, изјави Марио Цветковски, член на ИК на ...

Павлоски: СДСМ ја препушта безбедноста на граѓаните во раце на неспособни кадри кои го штитат криминалот на луѓето ...

Нетпрес - 11.08.2017

Приоритет за СДС и Оливер Спасовски е да се пресметаат со сите полициски службеници кои професионално водеа истраги за наркодилерите кои одработуваа за Заев на минатите избори, обвини Павлоски Дрога во Македонија нема.

Кузмановска: Задолжувањата на Владата ќе ја доведат државата до грчко сценарио

Макфакс - 11.08.2017

Во рок од два месеца владата на СДС „стопи“ 126 милиони евра од девизните резерви и се задолжи над 100 милиони евра само по основа на државни хартии од вредност. Патем, со ребалансот на буџетот најави дека ќе го зголеми долгот за дополнителни 150 ...