TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vespa станува електрична

Мотори - 14.11.2017

Vespa Elettrica која беше најавена на EICMA е електричен скутер со кој ќе можете да поминете 100 километри со едно полнење на батеријата. Опремен со лесна, Литиум-Јонска батерија, која дава континуирана моќност од 2kW и максимална моќност од 4kW, ...

Легендарната Vespa од сега и на електрична енергија

Додај Гас - 13.11.2017

Vespa Elettrica може да помине околу 100 км со целосно наполнети батерии. За максимално полнење на батериите, потребно се 4 часа на стандарден домашен приклучок за струја. Од Piaggio велат дека очекуваниот век на батериите е 10 години.