TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО) Ја запишаа својата љубов: Познатиот македонски актер го „јавна бранот“ на брачните води!

Вистина.мк - 13.08.2017

Кон средината на месец јуни познатиот македонски актер и музичар ја побара раката на својата сакана и тоа јавно на една забава под отворено небо. Оваа 2017 година посведочивме и слушнавме за многу венчавки, свршувачки, новородени бебиња, а кога е за ...

Се ожени актерот Кирил Трајковски – Максим

Репортер - 13.08.2017

Македонскиот актер и музичар Кирил Трајковски – Максим, познат како Марлон Брандо се ожени со својата девојка Ирина Донческа. Тој и предложил брак на една забава пред сите кои присуствувале таму.

Познатиот македонски актер во матично се заколна навечна љубов (Фото)

Република - 13.08.2017

Познатиот актер и пејач Кирил Трајковски Максим или попознат како Марлон Брандо го стави потписот во матично и стана сопруг на убавата Ирена ...