TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ограбен таксист во Скопје, разбојниците му се заканиле со нож

Макфакс - 09.11.2017

Три лица на возраст од 20 до 25 години нападнале и oграбиле таксист во Скопје, соопшти МВР. Утринава, околу 02,20 часот во Скопје на улица Ангел Динев, во такси возило, управувано од В.М. од Скопје, влегле три машки лица на возраст од околу 20 до 25 ...

Тројца разбојници со нож му се заканувале на таксист и му ги одзеле парите и часовникот

Фокус - 09.11.2017

Три непознати лица ограбиле таксист, откако претходно ги однел до посакуваната дестинација, во правец на населбата Ѓорче Петров, информираа од МВР. Според полицијата, синоќа околу 02,20 часот во Скопје на ул.

Нападнат и ограбен таксист во Ѓорче Петров

Курир - 09.11.2017

Како што е наведено во полицискиот билтен, ноќеска околу 02:20 часот на ул.„Ангел Динев“ во Скопје, во такси возило „Мерцедес“ управувано од скопјанецот В.М. влегле три машки лица на возраст од околу 20 до 25 години и му рекле на возачот да вози во ...

Ограбен таксист во Скопје, разбојниците му се заканиле со нож

Кајгана - 09.11.2017

Утринава, околу 02,20 часот во Скопје на улица Ангел Динев, во такси возило, управувано од В.М. од Скопје, влегле три машки лица на возраст од околу 20 до 25 години и му рекле на возачот да вози во правец на населбата Ѓорче Петров- 2.

Три момчиња во Ѓорче му ставиле нож под грло на таксист и го ограбиле

+инфо - 09.11.2017

Три момчиња ноќеска нападнале и ограбиле таксист во скопската населба Ѓорче Петров, при што му зеле 9.840 денари и рачен часовник. Три момчиња ноќеска нападнале и ограбиле таксист во скопската населба Ѓорче Петров, при што му зеле 9.840 денари и ...

Се качиле во такси и на крајот од возењето го нападнале и ограбиле возачот

Newsroom - 09.11.2017

Тројца разбојници синоќа извршиле тешка кражба врз таксист од Скопје. Како што информираат од страна на полицијата, околу два часот по полноќ на скопската улица „Ангел Динев“, во такси возило, управувано од В.М.

Скопски таксист нападнат и ограбен под закана со нож...

Н.Македонија - 09.11.2017

Скопски таксист нападнат и ограбен под закана со нож Тројца мажи на возраст од околу 20 до 25 години, влегле во такси-возило „Мерцедес“ на улица „Ангел Динев“ во Скопје и му рекле на возачот В.М.

Возење за паметење: Скопски таксист доживеа сташно злосторство

Сител - 09.11.2017

Рано утрово околу 02,20 часот во Скопје на ул.„Ангел Динев“, во такси возило „Мерцедес“, управувано од В.М. од Скопје, влегле три машки лица на возраст од околу 20 до 25 години и му рекле на возачот да вози во правец на населбата Ѓорче Петров-2.

Ограбен таксист во Скопје, разбојниците му се заканиле со нож

Правдико - 09.11.2017

Три лица на возраст од 20 до 25 години нападнале и oграбиле таксист во Скопје, соопшти МВР. Утринава, околу 02,20 часот во Скопје на улица Ангел Динев, во такси возило, управувано од В.М. од Скопје, влегле три машки лица на возраст од околу 20 до 25 ...

Нападнат и ограбен таксист во Ѓорче Петров

Слободен Печат - 09.11.2017

Три момчиња ноќеска нападнале и ограбиле таксист во скопската населба Ѓорче Петров, при што му зеле 9.840 денари и рачен часовник. Како што е наведено во полицискиот билтен, ноќеска околу 02:20 часот на ул.

Ограбен таксист во Скопје, разбојниците му се заканиле со нож

Скопје инфо - 09.11.2017

Три лица на возраст од 20 до 25 години нападнале и oграбиле таксист во Скопје, соопшти МВР. Утринава, околу 02,20 часот во Скопје на улица Ангел Динев, во такси возило, управувано од В.М. од Скопје, влегле три машки лица на возраст од околу 20 до 25 ...

Нападнат и ограбен таксист во Скопје, разбојниците му се заканиле со нож

Скопје24 - 09.11.2017

Три лица на возраст од 20 до 25 години нападнале и oграбиле таксист во Скопје, соопшти МВР. Утринава, околу 02,20 часот во Скопје на улица Ангел Динев, во такси возило, управувано од В.М. од Скопје, влегле три машки лица на возраст од околу 20 до 25 ...

Нападнат и ограбен таксист во Ѓорче Петров

Канал5 - 09.11.2017

Три момчиња ноќеска нападнале и ограбиле таксист во скопската населба Ѓорче Петров, при што му зеле 9.840 денари и рачен часовник. Како што е наведено во полицискиот билтен, ноќеска околу 02:20 часот на ул.

Нападнат и ограбен таксист во Ѓорче Петров

Нетпрес - 09.11.2017

Три момчиња ноќта кон четвртокот нападнале и ограбиле таксист во скопската населба Ѓорче Петров, при што му зеле 9.840 денари и рачен часовник. Како што е наведено во полицискиот билтен, ноќеска околу 02:20 часот на улицата „Ангел Динев“ во Скопје, ...

Вооружена драма во Скопје - таксист преживеал пеколна смена

Press24 - 09.11.2017

Рано утрово во Скопје на улицата „Ангел Динев“, во такси возило „Мерцедес“, управувано од В.М. од Скопје, влегле три машки лица на возраст од околу 20 до 25 години и му рекле на возачот да вози во правец на населбата Ѓорче Петров-2.

Нападнат и ограбен таксист во Ѓорче Петров

Либертас - 09.11.2017

Три момчиња ноќеска нападнале и ограбиле таксист во скопската населба Ѓорче Петров, при што му зеле 9.840 денари и рачен часовник. Како што е наведено во полицискиот билтен, ноќеска околу 02:20 часот на ул.

Нападнат таксист во Ѓорче Петров

А1 On - 09.11.2017

Три момчиња ноќеска нападнале и ограбиле таксист во скопската населба Ѓорче Петров, при што му зеле 9.840 денари и рачен часовник. Како што е наведено во полицискиот билтен, ноќеска околу 02:20 часот на ул.

Ограбен таксист во Скопје, разбојниците му се заканиле со нож

Точка - 09.11.2017

Три лица на возраст од 20 до 25 години нападнале и oграбиле таксист во Скопје, соопшти МВР. Утринава, околу 02,20 часот во Скопје на улица Ангел Динев, во такси возило, управувано од В.М. од Скопје, влегле три машки лица на возраст од околу 20 до 25 ...

Ограбен таксист во Скопје, разбојниците му се заканиле со нож

Вечер - 09.11.2017

Три лица на возраст од 20 до 25 години нападнале и oграбиле таксист во Скопје, соопшти МВР. Утринава, околу 02,20 часот во Скопје на улица Ангел Динев, во такси возило, управувано од В.М. од Скопје, влегле три машки лица на возраст од околу 20 до 25 ...

Нападнат таксист во Ѓорче Петров

Орбис - 09.11.2017

Три момчиња ноќеска нападнале и ограбиле таксист во скопската населба Ѓорче Петров, при што му зеле 9.840 денари и рачен часовник. Како што е наведено во полицискиот билтен, ноќеска околу 02:20 часот на ул.

Ограбен скопски таксист: Го прашале колку да платат, па му ставиле нож под грло

Република - 09.11.2017

Три момчиња ноќеска нападнале и ограбиле таксист во скопската населба Ѓорче Петров, при што му зеле 9.840 денари и рачен часовник. Како што е наведено во полицискиот билтен, ноќеска околу 02:20 часот на ул.

Со нож под грло ограбен таксист

МКД - 09.11.2017

Ноќеска под закана со нож ограбен е скопски таксист. Како што информираа од полицијата околу 2.20 часот во Скопје на ул.„Ангел Динев“, во такси возило мерцедес, управувано од В.М. од Скопје, влегле три машки лица на возраст од околу 20 до 25 години ...

Ограбен таксист во Скопје, разбојниците му се заканиле со нож

Sky - 09.11.2017

Три лица на возраст од 20 до 25 години нападнале и oграбиле таксист во Скопје, соопшти МВР. Утринава, околу 2.20 часот во Скопје, на улицата Ангел Динев, во такси-возило, управувано од В.М.

Три момчиња во Ѓорче му ставиле нож под грло на таксист и го ограбиле

МК News - 09.11.2017

Три момчиња ноќеска нападнале и ограбиле таксист во скопската населба Ѓорче Петров, при што му зеле 9.840 денари и рачен часовник. Ноќеска околу 02:20 часот на улицата Ангел Динев во Скопје, во такси возило „мерцедес“ управувано од скопјанецот В.М.