TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Велосипедист тешко повреден, го удрил „голф“

Канал5 - 20.03.2017

Џ.Б. (70) од село Сарај, Скопско, вчера бил донесен во поликлиниката „Ѓорче Петров“ со тешки телесни повреди откако, додека возел велосипед, го удрило возило „Фолксваген Голф“. Според полицијата, незгодата се случила во село Љубин, а со голфот ...

Велосипедист повреден во сообраќајка во Љубин...

Н.Македонија - 20.03.2017

Велосипедист повреден во сообраќајка во Љубин Џ.Б. (70) од Сарај бил повреден при сообраќајна незгода во село Љубин, кога возејќи велосипед бил удрен од возило „Фолксваген Голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Ј. (33) од село Бојане.

Прегазен велосипедист во скопско

Сител - 20.03.2017

Вчера во 11.15 часот во ЕИК Скопје, од поликлиниката „Ѓорче Петров“ пријавено е дека бил донесен Џ.Б. (70) од с.Сарај, скопско, кој бил повреден при сообраќајна незгода во с.Љубин, скопско. Џ.Б.

Велосипедист тешко повреден во скопско Љубин

Курир - 20.03.2017

Седумдесет годишниот Џ.Б. е тешко повреден во сообраќајна несреќа која вчера околу 11 часот се случила во скопското село Љубин. Од полицијата информираат дека сообраќајната несреќа се случила кога велосипедистот Џ.Б. од Сарај бил удрен од А.Ј.

Велосипедист тешко повреден, го удрил „голф“

А1 On - 20.03.2017

Џ.Б. (70) од село Сарај, Скопско, вчера бил донесен во поликлиниката „Ѓорче Петров“ со тешки телесни повреди откако, додека возел велосипед, го удрило возило „Фолксваген Голф“. Според полицијата, незгодата се случила во село Љубин, а со голфот ...

Тешко поведен велосипедист

МКД - 20.03.2017

Вчера во 11.15 часот во ЕИК Скопје, од поликлиниката „Ѓорче Петров" пријавено е дека бил донесен Џ.Б. (70) од село Сарај кој бил повреден при сообраќајна незгода во село Љубин. Џ.Б., како велосипедист, бил удрен од автомобил фолксваген голф со ...

Велосипедист тешко повреден во скопско Љубин

Нетпрес - 20.03.2017

Од полицијата информираат дека сообраќајната несреќа се случила кога велосипедистот Џ.Б. од Сарај бил удрен од А.Ј. од Бојане (33) кој управувал во автомобил Голф. Велосипедистот бил пренесен во Поликлиниката Ѓорче Петров каде лекарите констатирале ...

Велосипед се заби во автомобил: Страотна несреќа во скопско

Press24 - 20.03.2017

Страшна сообраќајка се случила вчера во селото Љубин, скопско. Седумдесет годишниот Џ.Б. е тешко повреден во сообраќајна несреќа која вчера околу 11 часот се случила во скопското село Љубин, кога тој бил удрен од 33-годишниот А.Ј.

Велосипедист тешко повреден, го удрил „голф“

Локално - 20.03.2017

Џ.Б. (70) од село Сарај, Скопско, вчера бил донесен во поликлиниката „Ѓорче Петров“ со тешки телесни повреди откако, додека возел велосипед, го удрило возило „Фолксваген Голф“. Според полицијата, незгодата се случила во село Љубин, а со голфот ...

Велосипедист повреден во сообраќајна несреќа

Слободен Печат - 20.03.2017

На 19.03.2017 година во 11.15 часот во ЕИК Скопје, од поликлиниката „Ѓорче Петров“ пријавено е дека бил донесен Џ.Б. (70) од с.Сарај, скопско, кој бил повреден при сообраќајна незгода во с.Љубин, скопско. Џ.Б.

Велосипедист тешко повреден во скопско Љубин

Точка - 20.03.2017

70-годишниот велосипедист. е тешко повреден во сообраќајна несреќа која вчера околу 11 часот се случила во скопското село Љубин. Од полицијата информираат дека сообраќајната несреќа се случила кога велосипедистот Џ.Б. од Сарај бил удрен од А.Ј.

Велосипедист тешко повреден во скопско Љубин

БркајРабота - 20.03.2017

Седумдесет годишниот Џ.Б. е тешко повреден во сообраќајна несреќа која вчера околу 11 часот се случила во скопското село Љубин. Од полицијата информираат дека сообраќајната несреќа се случила кога велосипедистот Џ.Б. од Сарај бил удрен од А.Ј.

Во сообраќајка кај скопско Љубин настрада велосипедист

Скопје инфо - 20.03.2017

Страшна сообраќајка се случила вчера во селото Љубин, скопско. Седумдесет годишниот Џ.Б. е тешко повреден во сообраќајна несреќа која вчера околу 11 часот се случила во скопското село Љубин, кога тој бил удрен од 33-годишниот А.Ј.